Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qula11

po ustawieniu 2 profilu xmp bardzo głośny cooler boxowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o pomoc - mam procesor Ryzen 2600 z boxowym coolerem, do tego płyta Msi B450m pro vdh i zakupiłam 16gb ram 3200mhz Patriot 16cl.

Wszystko chodzi cicho gdy w biosie mam xmp disabled i pamieci chodzą na 2133mhz.

Po przestawieniu xmp na enabled i wybraniu 2 profilu (3200mhz) cooler od procesora wchodzi na wysokie obroty - 1600-1700 i robi się po prostu głośny. Temperatura procesora w tym czasie wzrosła raptem o 1 st. z 35 na 36 więc nie wiem w czym rzecz. Tak jakby z automatu wybranie profilu pamięci na 3200 podnosi obroty wentylatora na procesorze bez względu na jego temperaturę.

Bios mam najnowszy, w czym problem? A może ja coś źle robię i trzeba jeszcze coś poprzestawiać?

Proszę o poradę

Pozdrawiam Ula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc - mam procesor Ryzen 2600 z boxowym coolerem, do tego płyta Msi B450m pro vdh i zakupiłam 16gb ram 3200mhz Patriot 16cl.

Wszystko chodzi cicho gdy w biosie mam xmp disabled i pamieci chodzą na 2133mhz.

Po przestawieniu xmp na enabled i wybraniu 2 profilu (3200mhz) cooler od procesora wchodzi na wysokie obroty - 1600-1700 i robi się po prostu głośny. Temperatura procesora w tym czasie wzrosła raptem o 1 st. z 35 na 36 więc nie wiem w czym rzecz. Tak jakby z automatu wybranie profilu pamięci na 3200 podnosi obroty wentylatora na procesorze bez względu na jego temperaturę.

Bios mam najnowszy, w czym problem? A może ja coś źle robię i trzeba jeszcze coś poprzestawiać?

Proszę o poradę

Pozdrawiam Ula

 

Profil XMP podbija ci zasilanie DDR4 z domyślnego 1.20v na 1.35v ale żeby od razu wentylatory wchodziły na wyższe obroty ? nie możesz ręcznie ustawić obrotów wentylatorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie automatycznie po wybraniu drugiego profilu xmp Cooler wchodzi z 400 500 obrotów na 1600 1700 i robi się wyraźnie słyszalny. Tak jak pisałam temperatura procesora praktycznie nie wzrasta, Windows się uruchamia, wszystko chodzi stabilnie ale jest głośno. Są tam jakieś ustawienia wentylatorów od procesora ale nie wiem jak to przestawić żeby było dobrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już był wielokrotnie omawiany. Na płytach MSI pod AM4, po ustawieniu taktowania RAM powyżej 2666/3000 (któreś z tych, nie pamiętam), przy ustawieniach auto wentylatorów, podłączonych do płyty głównej, załącza się agresywniejszy profil obrotów (bez potrzeby). Trzeba ręcznie skonfigurować krzywą obrotów dla wentylatorów w Hardwere Monitor w BIOSie.

Napięcia i temp. nie mają nic do rzeczy. Po prostu, ktoś w MSI tak to skonfigurował głupio i nikomu do tej pory (od premiery Ryzena), nie chciało się tego zmienić/zapomnieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...