Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

s99

GTX1060 Zmiana chłodzenia z innej karty (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie,

Udało mi się kupić na allegro GTX 1060 6 GB za śmieszne pieniądze, lecz problem w tym, że chłodzenie niemal na pewno będzie suszarką. Szukam taniej alternatywy do zmodernizowania tej karty, czy można próbować zamontować radiator od innego modelu z takim samym rozstawem? np GTX 970, 960, 760, 670, 570 mają te same rozstawy.

Dlaczego chce się bawić w coś takiego a nie kupić Accelero Mono? bo chciałbym zrobić to w stylu plug&play, czyli: wykręcam stare chłodzenie, zdejmuję i nakładam na nowo pastę, wkręcam chłodzenie kupione z innej karty, podpinam wentylatory, koniec roboty.

 

np taki badziew: https://allegro.pl/uklad-chlodzenia-radiator-msi-twin-frozr-gtx570-i7667659282.html, mam akurat 2 wentylatory od Twinfrozr II. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, rozstaw mimo tego ze bedzie pasowac to pamietaj ze procz krzemu masz tez kostki ram czy sekcje zasilania

jezeli masz podstawke miedziana w swoim chlodzeniu to naloz ciekly metal zbije to kilka stopnii + uv i moze byc naprawde dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw oryginalny radiator, zamontuj jakieś dobre wentylatory i tyle najwyżej przelutuj pod oryginalną wtyczkę. Bo żeby dopasować radiator to mała szansa. Chyba że kupisz takie uniwersalne całe chłodzenie, które jest kompatybilne z twoją kartą, ale to już koszty. Lepiej dwa dobre wentylatory 120mm z regulacją obrotów zamontować na starym radiatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób UV i nie pałuj rdzenia, a podkręć memki. Do chłodzenia 1060 wystarczy śmieszne chłodzenie, bo po uv ma śmieszny pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale jest tam chłodzenie Aluminiowe Inno3d, coś w tym stylu:

https://image.ceneostatic.pl/data/products/55898643/i-inno3d-geforce-gtx-1060-6gb-compact-2-n10606ddnn5gm.jpg

 

za radiator rodem z GT620 powinni wlepiać kary :mad2: no ale żal było nie brać jak wystawili za 600 zł wersję 6GB :)

 

Jak zmiana pasty na GC Extreme na niewiele się zda to zdejmę ramkę i założę inny wentylator, nie chciałbym się bawić w montaż Arctic Mono ale chyba będzie trzeba w przyszłości o tym pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że najpierw powinieneś spróbować zastosować się do rady Art385. Zmniejszając TDP do 60% można znacząco obniżyć temperaturę karty a jednocześnie zwiększając częstotliwość rdzenia i pamięci nie obniżysz jej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki aluminiak nie utrzyma przyzwoitych temperatur na GP106.

Chciałbym zobaczyć GPU-Z tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to chłodzenie GTX 1060 wersji 6 GB. Przyjdzie to wyślę wam prawdziwe fotki wraz z wykresem temperatur. Wiadomo, od GTX 1060 6 GB za 600 zł nie ma co wiele oczekiwać, dlatego chcę od razu zrobić coś z jej chłodzeniem.

 

#edit.

jeszcze takie pytanko - czy takie wentylatory:

https://allegro.pl/wentylator-arctic-turbo-module-accelero-s1-s2-s3-i7547723621.html na radiatorze będą lepsze od tego standardowego jednego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da zmiana wentylatora na tym kawałku aluminium, bo tam nie ma nawet jednej rurki heat-pipe.

Jak taki kawałek aluminium ma odprowadzić 120Wat ciepła z rdzenia wielkości paznokcia ?

AIO z 1x140mm musi kręcić prawie 1000RPM, żeby utrzymać 52-55stC i to z ciekłym metalem na rdzeniu.

Co prawda z biosem od Extreme, ale to jest wypas przy tym kawałku aluminium z fotki.

 

Jak chcesz mieć przyzwoicie cicha kartę, musisz zmienić chłodzenie na np. takie: https://allegro.pl/arctic-accelero-mono-plus-chlodzenie-grafiki-i7637538589.html

 

ALE wcześniej zaznacz sprzedającemu, że jak nie będzie pasować na Twoja kartę, to zwracasz bez problemów w ciągu 7 dni.

5 rurek i sporo cienkich finów - to musi być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kombinujesz to przywal 120mm jeta z pwm na trytyki i przynajmniej coś tym zyskasz. Te artic to są do pchania powietrza w accelero z niezbyt gęsto rozstawionymi alu finami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz mieć przyzwoicie cicha kartę, musisz zmienić chłodzenie na np. takie: https://allegro.pl/arctic-accelero-mono-plus-chlodzenie-grafiki-i7637538589.html

 

Wychodzi na to że trzeba będzie zainwestować w Arctic Mono.

Możecie polecić jakieś tanie thermopady? bo w zestawie do tego Arctica z aukcji gościu thermopadów nie dokłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie co znalazłem :cool: aż mnie cofnęło do przeszłości.

https://allegro.pl/glacialtech-gt-f1-chlodzenie-grafiki-ciche-15-db-i7599464314.html

 

Z czystej ciekawośći - czy takie coś jest w stanie w czymś pomóc karcie jeżeli będzie wrzucone w śledź zaraz przed kartą? obudowa karty byłaby zdjęta i zostałby sam radiator z wentylem.

 

Tam nie ma być termopadów, tylko taśma termoprzewodząca dwustronnie przylepna.

 

Szukaj czegoś takiego: https://allegro.pl/tasma-termoprzewodzaca-klej-dwustronny-15mm-1m-i7271274948.html

 

ok, czekam na odpowiedź gościa z chłodzeniem Arctic Mono i zamówię tą taśmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przypadku, czyli chłodzenie z karty, którą zalinkowałeś, nie chodzi o nawiew, tylko odbiór ciepła z rdzenia GPU.

Samo aluminium nie da rady choćbyś tam miał wentylator 50cm wiejący 4000RPM.

Aluminium ma dość niską przewodność cieplną, dla tego stosuje się:

 

- miedziany rdzeń

- miedziane rurki heat-pipe

- komorę parową

 

W tej konkretnej karcie jest zwykły kawałek aluminium i musisz go zmienić na coś pokroju mono plus z rurkami.

 

Zobacz na chłodzenie GTX1060 6GB mini ITX:

 

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N1060IXOC-6GD#kf

 

Te chłodzenie zapewnia karcie około 75 stC pod obciążeniem, a ma dwie rury heat-pipe i 9 milimetrowy wentylator PWM.

Mam tego pyrtka w komputerze, ale zmieniłem chłodzenie na AIO i mam teraz 52-55stC.

 

10 minut Wiedźmin3:

 

4340251700_1542749414_thumb.jpg

 

5189722200_1542749435_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wyniosło CIę AIO do GTX 1060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem uszkodzone i przerobiłem.

Zapinkę na GPU musiałem sam dorabiać z aluminium 3mm.

To była Lepa z cieknącym blokiem.

Kropelka cyjanopanu i całość śmiga do dziś.

Pompkę z bloku wyrzuciłem i kupiłem osobną za 35zł.

Do tego wężyki, glixol, chłodnica.

Razem może z 200zł wyszło.

 

W sumie zdecydowałem zrobić hybrydę LC dla GPU i CPU z tą jedną pompeczką puszczoną na 60% swoich możliwości + 1x120mm chłodnica na tyle budy + 1x140mm chłodnica na spodzie budy.

 

Ale to moje hobby, więc nie masz co szukać takich rozwiązań w necie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie... akurat na ten odczyt nie patrz, bo jest zaniżony z powodu innego biosu, niż oryginalny.

Tam będzie spokojnie 130Wat w wiedźminie3.

TDP biosu obecnie wgranego wynosi 200Wat, a oryginał daje 120 Wat, dla tego takie bajduły z poborem mocy wychodzą.

 

Ale reszta jest OK patrząc na wydajność w grach i np. superposition benchmark - mowa o wydajności.

Nie wiem czym zmierzyć pobór mocy z tym biosem i tak na prawdę, mam to w... nosie.

 

Ważne, że np. Wiesław 3 trzyma stałe taktowanie GPU i pamięci, nie ma trotlingu co widać po PerfCap Reason i temperaturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDP biosu obecnie wgranego wynosi 200Wat, a oryginał daje 120 Wat, dla tego takie bajduły z poborem mocy wychodzą.

akurat tdp jest odczytywane z biosu, więc wskazania są ok... po prostu ten wykres był robiony pod render testem w gpu-z a nie podczas wiedźmina wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przychodzę z informacjami dotyczącymi karty.

 

Ważna informacje: Gram w 1080p, nie 1440p ani wyższych.

Karta ma tryb 0dB :lol2: wentylator w pulpicie nie pracuje.

Od razu po rozpakowaniu karty zmieniłem pastę na GC Extreme,

Obudowa w której siedzi karta jest dobrze wentylowana (4 wentylatory)

 

Temperatury:

W furmarku po 5 minutach karta miała 70*C i była ledwie słyszalna (GTX 970 G1 od Gigabyte był odrobinę głośniejszy i miał 75*C)

W CoD WWII na ustawieniach najwyższych karta miała 56*C :hmm:

 

O dziwo chłodzenie jest ciche... :hmm:

 

Screeny:

1. po 2 minutach GTX 970 w furmarku miał 75*C, tu po 5 minutach jest 70*C (pasta GC Extreme)

 

T9I7lN9.jpg

 

2. GPU-Z

JIPoiUq.gif

 

3. temperatury po godzinnej sesji w COD WW II (kampania)

 

Km3z7dK.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz i uruchom SG: https://international.download.nvidia.com/geforce-com/international/techdemos/stone_giant_setup.exe

10 minut testu w oknie w 1080p na high z monitoringiem GPU-Z, jak na fotce.

 

9208850300_1542817451_thumb.jpg

 

Nie chodzi mi o to, żeby ciebie męczyć, tylko jeszcze na oczy nie widziałem GTX1060 6GB, który pod obciążeniem ma tak niskie RPM i temperatury na zwykłym kawałku aluminium.

Może masz kartę, która powinna zostać wpisana do rekordów niskich temperatur :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven, u mnie wygląda to tak. Może być? Karta z koparki, u mnie od maja.

Gigant.jpg

Obudowa - be quiet! Pure Base 600 z przerobionym przodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test rozpoczęty o 17:28

 

Jak nie jest za głośno, to jest OK.

nieco zrzucone taktowania ze względu na temperaturę, ale to i tak jest cud, że to w ogóle działa na tym aluminiaku :thumbup:

 

@leven, u mnie wygląda to tak. Może być? Karta z koparki, u mnie od maja.

Obudowa - be quiet! Pure Base 600 z przerobionym przodem.

 

Normalny wynik z bardzo niskimi temperaturami.

Jak to jest chłodzenie powietrzem, to masz wydajne chłodzenie.

I jak na "zwykłego" 1060 6GB bez podniesionych pamięci i GPU, masz wyższy FPS od wersji extreme :P

 

A budę też mam BQ 600 silent z przerobionym przodem - mam na dole przodu zrobiony otwór 120mm z ładnym chromowanym grilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...