Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vonszpon

Problemy z połączeniem Wi-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zaznaczę, że ten problem nie występował nigdy wcześniej. Ale od początku. Wczoraj zainstalowałem AutoCADa (potrzebny na studia) i ponieważ wyskakiwał błąd przeinstalowałem biblioteki Microsoft Visual C++ (zalecane rozwiązanie supportu Autodesku). I o ile AutoCad działał bez problemu od tamtej pory mam problemy z połączeniem z siecią (brak internetu, zabezpieczone). Internet na innych urządzeniach działa normalnie, a na PC co dwie minuty wszystko się psuje. Wyczerpałem już podpowiedzi wujka Google i dla tego zwracam się z prośbą na forum. Próbowałem już:

1) Rozwiązywanie problemów (komunikat: Brama domyślna jest niedostępna, Naprawiony), działa normalnie około 2 minuty po tej operacji

2) Resetowanie sieci Ustawienia -> Stan -> Resetowanie sieci

3) W konsoli komendy ipconfig/release, ipconfig/renew, ipconfig/flushdns (przy drugiej komendzie "No operation can be performed Ethernet/Połączenie lokalne* 9/11 while it has its media disconnected." )

4) Przeinstalowanie sterowników karty siecowej

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem jeszcze czy problem występuje w trybie awaryjnym i tak - występuje. Czyli jak dobrze rozumiem nie jest to kwestia sterowników. Pozostają jedynie aktualizacje Windows lub karta sieciowa, dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpisie z wątku w dziale windows rozumiem że łączysz się poprzez wifi? Masz możliwość i próbowałeś połączyć komputer przewodowo?

 

Jeszcze jest jedna opcja. Użyłeś po prostu lewej wersji auto cada, która zawiera jakąś "pastylkę" i blokuje całe łącze internetowe celem blokady weryfikacji instalacji autocada lub jego aktualizacji (ogólnie celem blokady dostępu autocada do serwera autodesk).

Zatem jak na kablu też problem występuje to wywal autocada i zobacz czy jest poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wpisie z wątku w dziale windows rozumiem że łączysz się poprzez wifi? Masz możliwość i próbowałeś połączyć komputer przewodowo?

 

Jeszcze jest jedna opcja. Użyłeś po prostu lewej wersji auto cada, która zawiera jakąś "pastylkę" i blokuje całe łącze internetowe celem blokady weryfikacji instalacji autocada lub jego aktualizacji (ogólnie celem blokady dostępu autocada do serwera autodesk).

Zatem jak na kablu też problem występuje to wywal autocada i zobacz czy jest poprawa.

 

Tak, łączę się przez Wi-Fi, kabel Ethernet zgubiłem i nie mam jak przetestować :E

Wersje CADa mam legalną ze strony producenta (darmowa 3 letnia licencja dla studenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm, rozumiem. Odinstaluj zatem CADa jak możesz i sprawdź czy coś się zmienia, jeżeli tak to CAD coś za dużo chce i wtedy trzeba tam szukać rozwiązania. Jeżeli nie, to trzeba sprawdzić czy internet po kablu też robi takie problemy na PC, jak nie to masz na 99% winowajcę, jak tak, to trzeba szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - winna okazała się karta. Dzięki wielkie @LeBomB za pomoc, bardzo mi pomogłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...