Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Carelion

Sam zestaw do gier (ok 5000)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuje zakupić nowy komputer do gier za około 5000 zł. Myślałem nad zestawem AMD Ryzen 7 2700X + GTX 1070 + 16 GB RAM + dysk SSD 500GB.

Będę wdzięczny za uzupełnienie tego zestawu w całość tak aby wszystko ze sobą grało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier Ryzen 7 2700X nie ma sensu, lepiej wziąć tańszego Ryzena 5 2600 - wyniki w grach będą zbliżone a sporo mniej kasy wydasz:

 

https://www.x-kom.pl/lista/wbmcczues

 

W przyszłości zaś można zrobić przesiadkę z procka na coś z Zen 2 jak wyjdą te proce.

 

Udało się zmieścić GTX 1070 Ti.

 

W piątek podobno ma być promo na Ryzena w X-kom za 599 zł, warto śledzić temat. Oszczędzoną kasę można dołożyć wtedy do RTX 2070 - https://www.x-kom.pl/p/456603-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2070-armor-8gb-gddr6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to?

 

1_medium.jpg

 

Budżet przekroczony ale sądzę że dałbym radę takie coś złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu - procesor do podkręcania a płyta to uniemożliwia. Musiałbyś wziąć płytę np. MSI Z370 SLI Plus i wtedy mkNa dać też szybszy RAM 3000 MHz CL15 / 3200 MHz CL16.

 

Kartę na Euro RTV AGD masz sporo taniej aktualnie. Zasilacz nieopłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dałbyś radę skomponować swój zestaw pod i7 8700k + gtx 1070 bo ja średnio to ogarniam. Jakbyś mógł zastowac tańszy model płyty głównej niż ten który podałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ryzena 1600 i zastanawiam się czy sie przesiąść na 2600 czy 2700 albo sobie odpuścić na razie. Co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dałbyś radę skomponować swój zestaw pod i7 8700k + gtx 1070 bo ja średnio to ogarniam. Jakbyś mógł zastowac tańszy model płyty głównej niż ten który podałeś

 

A jaki budżet ostatecznie? Tańsza płyta pod i7 to nie bardzo bo nie podkręcisz, no chyba że kręcenie odpada.

 

Ja mam Ryzena 1600 i zastanawiam się czy sie przesiąść na 2600 czy 2700 albo sobie odpuścić na razie. Co radzicie ?

Lepiej poczekać na procki Zen 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

 

https://www.x-kom.pl/lista/q9k5s9335

 

SSD w piątek będziesz miał na promocji, to akurat zmieścisz się w 6K.

 

Płyte mozna ew. dac B360 (~ 100 zł taniej) ale wtedy RAM tylko na 2666 MHz poleci i brak możliwości undervoltingu CPU, a czasami przy i7 się to przydaje żeby obniżyć sobie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...