Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kamil176a

Telefon do 1600-1700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję telefonu do 1600-1700 zł.

Przede wszystkim oczekuję:

- bardzo dobrego aparatu

- dobrej baterii

- obsługi kart pamięci

- wymiarowo dobrze by było gdyby mieścił się w granicach Galaxy S8

 

Z zakupem mi się nie spieszy, myślę, że uda się kupić Galaxy S8 za 1500-1600 zł (obecnie w Media Markcie jest za 1800 zł). Czy znajdę lepszy telefon do tej ceny (nie mówię o cenach sugerowanych, mogą być ceny, które często pojawiają się promocyjnie przy danych modelach) niż Galaxy S8? Myślałem nad OnePlus 6 czy Huaweiem, ale nie mają kart pamięci i OnePlus jest gabarytowo większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje Huawei P20 , ma bardzo dobry aparat lepszy od S8. Mógłbyś kupic wersje 128GB , chyba wtedy karta pamięci nie jest tak potrzebna ? Dodatkowo ma całkiem dobrą baterię , 2 dni są w zasięgu :)

 

Może LG V30 ;) ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tych 2 modelach. P20 ma jeszcze notcha, a wolałbym bez (przeżyję jednak z notchem :P). Co do kart - miałem ostatnio sytuację, że coś mi się tak popsuło w sofcie, że komputer nie wykrywał smartfona, połowa aplikacji nie działała (np. sklep Play) i jedynie co mogłem zrobić, to backupa na kartę pamięci i format telefonu. Wiem, że taka sytuacja jest rzadka, ale przez to wolę mieć awaryjnie dodatkową pamięć w telefonie.

 

Co do aparatów - słyszałem, że S8 robi lepsze zdjęcia w nocy, przy słabym oświetleniu, od P20.

 

A jeśli chodzi o V30, to lepszy wybór niż S8? I pod względem aparatu i ogólnie (stabilność, szybkość itp.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG V30 jest lepszym wyborem od S8.

(moim zdaniem) przyjemniejsza nakładka, szeroki kąt przydatna rzecz, genialny dźwięk audio i jest zdecydowanie mniej podatny na uszkodzenia (s8 jest delikatny)

 

źle słyszałeś - to p20 z trybem nocnym robi lepsze od S8

 

Dla mnie do 2000zł LG V30 jest zawsze faworytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle słyszałeś - to p20 z trybem nocnym robi lepsze od S8

Polemizował bym z tym, że p20 w night mode robi lepsze zdjęcia nocne od s8. Są na pewno jaśniejsze, ale przez to są mocno nienaturalne i brakuje im szczegółowości, te z samsunga o wiele lepiej wyglądaj i bardziej realnie odwzorowują fotografowane elementy. Do tego P20 ma gorszy autofokus, a sama szczegółowość zdjęć jest niższa niż w s8 - tu już mowa o zdjęciach zarówno nocnych jak i zwykłych, za dnia. Niemniej P20 i tak jest całkiem sensowny, a jego aparat patrząc na cenę jest bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizował bym z tym, że p20 w night mode robi lepsze zdjęcia nocne od s8. Są na pewno jaśniejsze, ale przez to są mocno nienaturalne i brakuje im szczegółowości, te z samsunga o wiele lepiej wyglądaj i bardziej realnie odwzorowują fotografowane elementy. Do tego P20 ma gorszy autofokus, a sama szczegółowość zdjęć jest niższa niż w s8 - tu już mowa o zdjęciach zarówno nocnych jak i zwykłych, za dnia. Niemniej P20 i tak jest całkiem sensowny, a jego aparat patrząc na cenę jest bardzo dobry.

 

 

z tego co kojarzę to huawei naprawiał autofokus w aktualizacjach i tudzież P20 ma dwie soczewki, które często robią zamazany drugi plan nawet w trybie automatycznym (s8 tego nie robi)

 

Kiedyś patrzyłem ze znajomymi z obydwa telefonami - samsung potrafił mieć zdjęcia bardzo nienaturalne, wręcz przekoloryzowane. Zdjęcia twarzy były w S8 były zbyt pomarańczowe. Co do szczegółowości w gorszych warunkach wietrznych na Huaweiu zdecydowanie lepiej wyglądały chmury i miały więcej detali, gdzie samsung robił jedną białą (lekko niebieską) sieczkę.

 

Ogólnie to obydwa telefony mają dobre aparaty, ale wydaje mi się że P20 czasami potrzebuje lekkiej pomocy od użytkownika, żeby strzelić dobrą fotkę - S8 ma lepszą automatykę.

 

Za co muszę pochwalić samsunga to za stabilizację przy nagrywaniu. Robi robotę.

 

Co nie zmienia faktu, że w tym pojedynku czy tak czy siak mój wybór by padł na LG V30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

V30 lepszy dźwięk i snapdragon.

S8 lepszy aparat.

 

 

Podobno u LG aktualizacje są rzadkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie za 1600-1700 jest v30? Ja widzę od co najmniej 2000zl w normalnych sklepach.

Za 1600-1700zl to u11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz P20 na testy i moim zdaniem nocne fotki są super wygladaja naturalnie i są przede wszystkim ostre. Ten telefon ma znakomity tryb night mode .

 

Z tych twlefonow wybralbym jednak chyba lg .Potem P20 a na końcu S8. Huawei jest kiepski w audio a LG znakomity i również ma dobry aparat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ja w ogóle nie brałbym pod uwagę huawei chyba, że mate 10 pro.

 

A co do U11 to telefon z poprzedniej epoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie tematem! Coraz bardziej przekonuję się do LG V30. Szkoda, że jest trochę większy niż S8, na szczęście minimalnie. kieros wspominał, że z Huawei tylko Mate 10 Pro - odpada, ten jest jeszcze większy.

 

Jak wygląda trzymanie baterii w LG V30 w porównaniu do Galaxy S8? I jedyne co mnie martwi w tym LG V30 to przedni aparat. Każdy na niego narzeka, chociaż znalazłem jedną opinię, że custom appkami można nadrobić jakość zdjęć. Ktoś może się wypowiedzieć czy programowo można tak podrasować ten przedni aparat w LG V30, żeby zdjęcia wychodziły choć trochę w przybliżonej jakości jak w Galaxy S8 (mowa o przednim aparacie)?

 

 

V30 lepszy dźwięk i snapdragon.

S8 lepszy aparat.

 

 

Podobno u LG aktualizacje są rzadkie.

Snapdragon 835 jest lepszy od Samsung Exynos 8895? Myślałem, że jest na odwrót. Co do aktualizacji, z tego co wiem, V30 dostanie Androida 9.0, jak i S8. Kolejnego pewnie oba już nie dostaną. S8 dostanie jeszcze nową nakładkę od Samsunga, która ma być lżejsza, ale póki co miałem same smartfony LG, więc jestem przyzwyczajony do ich nakładki.

 

 

A gdzie za 1600-1700 jest v30? Ja widzę od co najmniej 2000zl w normalnych sklepach.

Za 1600-1700zl to u11.

Jak pisałem w pierwszym poście, nie chodzi mi o ceny detaliczne. Jutro BF, ew. bliżej świąt może trafić się dobra okazja, niekoniecznie z polskiej dystrybucji. W sumie z globalnej już można kupić V30 do 1700 zł.

 

 

Mam teraz P20 na testy i moim zdaniem nocne fotki są super wygladaja naturalnie i są przede wszystkim ostre. Ten telefon ma znakomity tryb night mode .

 

Z tych twlefonow wybralbym jednak chyba lg .Potem P20 a na końcu S8. Huawei jest kiepski w audio a LG znakomity i również ma dobry aparat

Można wiedzieć, czemu S8 na końcu z tej trójki? I pod względem samych aparatów, na którym miejscu umieściłbyś LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

snapdragon na dzień dzisiejszy jest takim głownym prockiem pod którego wszystko jest robione.

 

Benchmarki nie mają znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Można wiedzieć, czemu S8 na końcu z tej trójki? I pod względem samych aparatów, na którym miejscu umieściłbyś LG?

 

 

S8 to muł, dodatkowo bardzo delikatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć, czemu S8 na końcu z tej trójki? I pod względem samych aparatów, na którym miejscu umieściłbyś LG?

 

Oceniając całokształt a nie tylko aparaty to LG wypada najlepiej . Ma dobry aparat główny , do tego szerokokątny który jest bardzo przydatny , docenią Ci którzy podróżują lub robią soie czesto zdjęcia rodzinne . LG jest szybki , ma dobre audio , ma IP68 , czyli jest telefonem kompletnym.

Za nim P20 , który ma chyba troszkę lepszy aparat główny, szczególnie w nocy ale nie ma szerokokątnego. Jest równie szybki. Ma gorsze audio , szczególnie na BT. Poza tym również bardzo udany telefon.

S8 to już sa kompromisy czyli słabsza bateria ,wolniejsze działanie . Aparat również jest dobry ale wątpie że zrobi lepsze ujęcia nocne od Huawei.

 

 

Generalnie LG jest wygranym w tym, zestawieniu , gdyby nie to że P20 sam nie kupiłem to wybrałbym LG :) S8 swego czasu ogladałem na YT w porowaniu do o wiele tańszej moto x4 i jeżeli chodzi o video szły łeb w łeb .

 

LG V30 jest właśnie za 1800zł w komputroniku :) https://www.komputronik.pl/product/436547/lg-v30-niebieski.html?utm_source=awin&utm_campaign=digidip&awc=10327_1542956893_1bcbc61126708b1bc14820eb06b9b5e5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wykupili z Komputronika, tylko kilka sztuk mieli, cena spoko jak na Polskie warunki i można było raty 0% wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Above, dzięki za opinię. Wygląda na to, że V30 nie odstaje z głównym aparatem od S8. Widziałem tę promocję na Komputroniku, ale nie skorzystałem. Mam jeszcze małe wątpliwości co do LG. Mam okazję kupić roczną używkę za ok. 1400-1500 zł z gwarancją (jeszcze rok ważną) w stanie wizualnym praktycznie idealnym (normalne ślady użytkowania) i zastanawiam się czy brać używkę czy lepiej w sklepie na promocji jak w Komputroniku za te 1800 zł. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

Prócz kwestii używki a nówki mam jeszcze 4 pytania co do V30:

1. Doczytałem, że nie ma on diody powiadomień, a trochę mi na niej zależało. Jak sprawdza się funkcja Always on Display? Zwłaszcza gdy nie jesteśmy tak blisko telefonu?

2. Niektórzy twierdzą, że to bardzo szeroki telefon i ciężko obsłużyć go jedną ręką. Jak to faktycznie wygląda?

3. Samsung ma funkcję Knox. W praktyce jest to coś warte? I czy LG ma coś podobnego w zanadrzu?

4. Jak wspominałem, martwi mnie przedni aparat w V30. Każdy na niego narzeka, chociaż znalazłem jedną opinię, że custom appkami można nadrobić jakość zdjęć. Ktoś może się wypowiedzieć czy programowo można tak podrasować ten przedni aparat w LG V30, żeby zdjęcia wychodziły choć trochę w przybliżonej jakości jak w Galaxy S8 (mowa o przednim aparacie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Above, dzięki za opinię. Wygląda na to, że V30 nie odstaje z głównym aparatem od S8. Widziałem tę promocję na Komputroniku, ale nie skorzystałem. Mam jeszcze małe wątpliwości co do LG. Mam okazję kupić roczną używkę za ok. 1400-1500 zł z gwarancją (jeszcze rok ważną) w stanie wizualnym praktycznie idealnym (normalne ślady użytkowania) i zastanawiam się czy brać używkę czy lepiej w sklepie na promocji jak w Komputroniku za te 1800 zł. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

Prócz kwestii używki a nówki mam jeszcze 4 pytania co do V30:

1. Doczytałem, że nie ma on diody powiadomień, a trochę mi na niej zależało. Jak sprawdza się funkcja Always on Display? Zwłaszcza gdy nie jesteśmy tak blisko telefonu?

2. Niektórzy twierdzą, że to bardzo szeroki telefon i ciężko obsłużyć go jedną ręką. Jak to faktycznie wygląda?

3. Samsung ma funkcję Knox. W praktyce jest to coś warte? I czy LG ma coś podobnego w zanadrzu?

4. Jak wspominałem, martwi mnie przedni aparat w V30. Każdy na niego narzeka, chociaż znalazłem jedną opinię, że custom appkami można nadrobić jakość zdjęć. Ktoś może się wypowiedzieć czy programowo można tak podrasować ten przedni aparat w LG V30, żeby zdjęcia wychodziły choć trochę w przybliżonej jakości jak w Galaxy S8 (mowa o przednim aparacie)?

Ja bym wolał jednak nowy z gwarancją, ale to zależy też od tego od kogo kupujesz ten używany i czy ufasz/widziałeś ten telefon.

Ad. 1 Jak każda AoD - dla mnie to bezsensowne marnowanie baterii, ale ja nie mam więcej jak 10 powiadomień dziennie, więc dioda też byłaby mi średnio potrzebna.

Ad. 2 Idź do dowolnego MM i pomacaj samemu - ja odniosłem odwrotne wrażenia, gdy się nim pobawiłem - wydał mi się zaskakująco kompaktowy i idealny rozmiarowo.

Ad. 3 Ma, fajnie przeszkadza w zrobieniu czegokolwiek z telefonem, choćby wgraniem czystego softu. Uważasz knox za zaletę? LG chyba nie ma (na szczęście) takiej funkcji, ale mogę się mylić.

Ad. 4 nie używam kamery do selfie, więc się nie wypowiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

musisz brać pod uwagę, że tutaj jest sporo hejterów samsunga i hejtują dla zasady.

 

V30 ma wyraźnie gorszy aparat od S8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

od jakiegoś czasu powtarzam, że v30 super fotograficzny nie jest. Szeroki kąt ok, ładny, ale głowny aparat do czołówki nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz brać pod uwagę, że tutaj jest sporo hejterów samsunga i hejtują dla zasady.

 

V30 ma wyraźnie gorszy aparat od S8.

Samsung akurat S8 nie jest zły. A teraz ceny poszły juz w dół i za 1700 zł mozna go wyrwać, myślę ze to uczciwa cena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...