Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Teshh

Ryzen 5 2600x wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem procesor AMD ryzen 5 2600x, włożyłem go w płytę msi b450 tomahawk, chłodze go coolerem thermalright macho rev. B, a temperatury pod obciążeniem wynoszą 90°C (w idle ok. 30°C-40°C), testowalem już 5 past termoprzewodzacych, zakładałem chłodzenie po kilka razy oraz zmieniałem napięcia CPU w bios. Na stockowych ustawieniach bios (wszystko na auto) procesor wpada tak jakby w throttling i zegar wynosi 3.8GHz, gdzie na takim chlodzeniu, precision boost 2.0 powinien spokojnie dawać rade przy 4.2GHz. Dopiero przy zmniejszaniu napiecia na 1.325v procesor dziala z 4.15GHz. Temperatura VRM oscyluje w granicach 60°C. Dodam jeszcze, ze jest to 2 sztuka CPU, pierwsza oddałem przez to na reklamacje, nic to nie zmieniło. Reinstalowałem windows 2 razy. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

 

Ps. Temperatury sprawdzane w hwinfo64, aida, ryzen master. W BIOS bawiłem sie opcjami coolquiet, precision boost i nic to nie zmieniało. W biose temperatura wynosi 35°C

 

 

 

Moja specyfikacja:

 

-Chłodzenie CPU Thermalright Macho Rev. B

-Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

-Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

-Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166

-Karta graficzna MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB GDDR5 (256 bit) DVI-D, HDMI, 3xDP, BOX (GTX 1070 Ti GAMING 8G)

-Obudowa SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB (SPC182)

-Dysk SSD ADATA Ulitimate SU650 480GB SATA3 (ASU650SS-480GT-C)

-Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Aramis chyba trochę ciasny, mierzyłeś temperatury przy otwartej obudowie? Przydały by się dodatkowe wentylatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie żeby był ciasny, jest to duża obudowa, mam w niej 6 wentylatorów, na otwartej obudowie jest moze z 3 stopnie różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomyśl sobie że traktuje Cie jak idiote. ale czy ściągnąłeś folę zabezpieczającą hdt przed porysowaniem w transporcie? czasem człowiek jest tak podekscytowany podczas skłądania pudła ze może mu to umknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie żeby był ciasny, jest to duża obudowa, mam w niej 6 wentylatorów, na otwartej obudowie jest moze z 3 stopnie różnicy

No to faktycznie coś nie tak, O Ile temp w idle jeszcze ok, to w stresie powinno być bliżej 70+,80*, niż 90. Cos czytałem, ze niektóre programy zawyżają temp o 20 stopni, ale już nie pamiętam co to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno occt, tam pokazuje 60°C. Testowałem te trzy i kazdy pokazywał tak samo (aida, ryzen master i hwinfo64) około 30°C więcej niż occt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno occt, tam pokazuje 60°C. Testowałem te trzy i kazdy pokazywał tak samo (aida, ryzen master i hwinfo64) około 30°C więcej niż occt

Zawyżają nie zaniżają, jeśli OCCT pokazuje Ci 60 stopni, to właśnie może być temperatura prawidłowa. Trudno mi powiedzieć, mi Aida pokazuje dokładnie taką temperaturę jak wyświetlacz na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby occt pokazywał prawidłowo, to procesor trzymałby stałe 4.1GHz przynajmniej, a tak to throttluje do 3.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby occt pokazywał prawidłowo, to procesor trzymałby stałe 4.1GHz przynajmniej, a tak to throttluje do 3.7

Teoretycznie racja, nie wiem może wentylator za wolno chodzi? Może podpinasz go pod złe wejście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie na tym znam, więc wątpię w to. Próbowałem też na fortis 3 i na stockowym chlodzeniu. Różnica temperatur byla tylko w idle, na każdym z nich procesor dobijał do 90°C i nie ważne czy ten pierwszy czy ten po reklamacji (cpu zostało wymienione na reklamacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie na tym znam, więc wątpię w to. Próbowałem też na fortis 3 i na stockowym chlodzeniu. Różnica temperatur byla tylko w idle, na każdym z nich procesor dobijał do 90°C i nie ważne czy ten pierwszy czy ten po reklamacji (cpu zostało wymienione na reklamacji)

To już nie przychodzi nic do głowy, poza uwalonym czujnikiem.

 

PS znam nie znam, każdemu się może zdarzyć. Mi się zdarzyło podpinać nie to zasilanie co trzeb,a do karty graficznej, już miałem odsyłać :lol2: Kapłem się w ostatnim momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawie :D Troche komputerów juz w swoim życiu złożyłem, szanse na pomyłkę są małe. W obudowie mam szybe więc widzę jak wiatrak sie kręci. No też nie wiem, znam juz na pamięć każda opcje BIOSU przez to kombinowanie z tymi temperaturami, ale poczekam, moze ktoś mial podobny problem, w ostateczności gwarancja czeka.

 

PS w grach temperatura oscyluje w granicach 65-70 stopni w battlefield 1, gta V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawie :D Troche komputerów juz w swoim życiu złożyłem, szanse na pomyłkę są małe. W obudowie mam szybe więc widzę jak wiatrak sie kręci. No też nie wiem, znam juz na pamięć każda opcje BIOSU przez to kombinowanie z tymi temperaturami, ale poczekam, moze ktoś mial podobny problem, w ostateczności gwarancja czeka.

 

PS w grach temperatura oscyluje w granicach 65-70 stopni w battlefield 1, gta V

Na ferze 3 po OC do 4100 mam mniejsze :E, 63 stopnie max przy temperaturze w pomieszczeniu 26 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sama konfiguracja (cpu i mobo)? Mógłbyś zrobić SS z ryzen master w stress teście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam ryzen mastera, miałem z nim problemy blokady rdzeni, jakieś śmieszne wartości. Pc jak w sygnaturce ryzen 2600 na ASRocku Fatal1ty X370 Gaming X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, na telefonie tego nie widać, a jakie masz ustawione napięcie na tych taktowaniach? Może to płytę główną musze oddać na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, na telefonie tego nie widać, a jakie masz ustawione napięcie na tych taktowaniach? Może to płytę główną musze oddać na gwarancję.

1,39 czy jakoś tak, dawno do biosu nie zaglądałem a w Aidzie czy innych programach to mi skacze, masz szybki test z aidy 10min

4e227114b0510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cos jest nie tak, wczesniej myślałem ze tak musi być, w końcu amd. Ale jak u mnie przy napięciu 1.32 osiąga 90 stopni lekko i to przy 3.8ghz,a tobie 55°C przy 4.1ghz, to coś jest zepsute, ale co? Morele ma wadliwe sztuki ryzenow? Płyta główna do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cos jest nie tak, wczesniej myślałem ze tak musi być, w końcu amd. Ale jak u mnie przy napięciu 1.32 osiąga 90 stopni lekko i to przy 3.8ghz,a tobie 55°C przy 4.1ghz, to coś jest zepsute, ale co? Morele ma wadliwe sztuki ryzenow? Płyta główna do wymiany?

Sam kupowałem w owocowym, w kwietniu tego roku ;) Może ten czujnik, jak Ci przy drugim procku z rzędu pokazuje co pokazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to plyta i procesor ma osobny czujnik cpu? W sumie hwinfo pokazuje 2 wskazania z plyty i procesora, roznica to 0.2°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to plyta i procesor ma osobny czujnik cpu? W sumie hwinfo pokazuje 2 wskazania z plyty i procesora, roznica to 0.2°C

Nie wiem w sumie, :E może Ci zwrócili ten sam procek :E Dobrze by było mieć do kogo z nim iść i przetestować na innej płycie.

 

Edit: z tym Aramisem...cholera on ma przedni panel zabudowany, mała szparka i tylko dwa cienkie wloty po bokach, to tez nie fajne. W moim RG4 cały przedni panel jest "otwarty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyslali tego samego, bo ten stary sobie "oznaczyłem", co do obudowy to mimo tych szparek, daje rade, poza tym tak jak pisałem na otwartej obudowie różnica jest nie zauważalna. Nie mam z kim sprawdzić, bo niedawno sie przeprowadziłem na Śląsk, wiec nie znam jeszcze ludzi z taką płyta albo z 2600x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś serwis za drobna opłatą, przynajmniej ys wiedział co i jak. Śląsk górny dolny? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktoś z okolic na forum się znajdzie, a jak nie to szukaj jakiegoś serwisu, bo cholera wie co tam nie tak, musiał byś mieć ogromnego pecha, by trafić na dwa "spsute" procesory z rzędu. Prędzej już ta płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...