Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

K@zik

RAM do Ryzen 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcałbym wyvbrać Ram do Ryzen 2600 i płyty MSI B450 GAMING PRO CARBON AC AM4.

 

Myśłałem o tym wyborze:

G.SKILL 16GB 2400MHz Ripjaws V Red CL15 (2x8GB)

Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz (CMK16GX4M2B3000C15R)

 

Macie coś innego przyszłościowego do zaproponowania i polecenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz lepiej 3000Mhz, tak samo G Skill ma je w ofercie. CL 15 vs CL16 nie ma wielkiej różnicy, powiedziałbym, że minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np takie: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ram w końcu wybrałeś? Właśnie kupiłem Carbona do Ryzena 2600. Tylko potrzebuję z RGB. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dokupiłem drugą kostkę 8GB Cruciala 2400 MHz do mojego Ryżena 1600 i bez problemu idzie OC do 3200 Cl16, wyżej mi się nie chcę sprawdzać. Po co przepłacać? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dokupiłem drugą kostkę 8GB Cruciala 2400 MHz do mojego Ryżena 1600 i bez problemu idzie OC do 3200 Cl16, wyżej mi się nie chcę sprawdzać. Po co przepłacać? :E

Jakie kupiłeś? Bo może bym też kupił i nie musiałbym przepłacać za pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączę się pod temat bo mam taki sam problem i taką sam płytę i procka. Proszę doradzić mi jaki ram kupić 2 x 8GB musi być RGB.

Czy:

Corsair Venegeance 3000MHz CL15

HyperX Predator 3200MHz CL16

G.Skill Trident Z 3000Mhz CL15

Czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem właśnie kompa bratu.

GSkill Ripjaws 3200 CL15 Czerwone idą od strzała na A-XMP 3200 CL15. Kupowane w X-Komie.

Taiphoon pokazuje B-Die K4A8G085WB-BCPB (choć podobno może przekłamywać). Jeszcze ich nie podkręcałem mocniej, ale w sumie mi się chyba nawet nie chce grzebać.

Płyta MSI B450 Pro Carbon AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączę się pod temat bo mam taki sam problem i taką sam płytę i procka. Proszę doradzić mi jaki ram kupić 2 x 8GB musi być RGB.

Czy:

Corsair Venegeance 3000MHz CL15

HyperX Predator 3200MHz CL16

G.Skill Trident Z 3000Mhz CL15

Czy może coś innego?

Te najprędzej:

HyperX Predator 3200MHz CL16

Powinny śmigać z XMP bez problemu, te G.skill raczej też, ale mają niższe takty, Corsairy ogólnie słabo współpracują.

Składałem właśnie kompa bratu.

GSkill Ripjaws 3200 CL15 Czerwone idą od strzała na A-XMP 3200 CL15. Kupowane w X-Komie.

Taiphoon pokazuje B-Die K4A8G085WB-BCPB (choć podobno może przekłamywać). Jeszcze ich nie podkręcałem mocniej, ale w sumie mi się chyba nawet nie chce grzebać.

Płyta MSI B450 Pro Carbon AC.

Nie są niestety RGB :E

Choć samemu, bym je kupił najprędzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dokupiłem drugą kostkę 8GB Cruciala 2400 MHz do mojego Ryżena 1600 i bez problemu idzie OC do 3200 Cl16, wyżej mi się nie chcę sprawdzać. Po co przepłacać? :E

Przechodzi memtest 1000%??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Ryszawy A jak się sprawuje ten Windforce V2? Jak z kulturą pracy i temperaturami na biosie silent?
    • Mieszkańcom też ułatwiają, bo o tyle mniej samochodów do tego Wrocławia dojeżdża. Z tego co znalazłem, to nie ma jeszcze żadnych konkretów w tym planowanego przebiegu, bo blokadą jest linia kolejowa i jej przebudowa (projektu zdaje się, że nadal nie ma). Z luźnych planów też to za dobrze nie wyglądało, bo po opłotkach dzielnic/osiedli. https://www.wroclaw.pl/komunikacja/tramwaj-na-oltaszyn-moze-powstac-dopiero-w-latach-30
    • Nie mam tej gry, nie sprawdzałem jej u siebie więc to pomyłka, ktoś inny musiał zabrać głos w tej sprawie. Chociaż nie powiem - z chęcią sprawdziłbym jak sobie gra radzi u mnie, przede wszystkim czy w cutscenkach nie spadają fps no i jak tam wydajność ogólna + Burning Shores po dłuższym czasie grania. Jako, że uniwersum tej gry ani mnie nie jara ani nie ziębi odpuściłem i kiedyś na pewno kupię ale jak mocniej spadnie z ceny i nie będę miał totalnie w co grać.
    • Pobierz, odinstaluj obecny sterownik i zainstaluj ten https://www.intel.com/content/www/us/en/download/15084/intel-ethernet-adapter-complete-driver-pack.html
    • U mnie ten zaśmierdziały port z konsoli wyrzygany przez rockstar odstawiał następujące szopki: 1. Kiedyś zabrali mi prąd w czasie grania i wcięło mi 70% postęp zapisu z grania, ten ich oszczania godny "launcher" przywrócił mi z chmury autosejwa z prologu gry.   2. Dźwięk losowo pierdzi i trzeszczy, szczególnie podczas kwestii mówionych w cutscenkach. 3. Mapa świata gry przycina się podczas jej przesuwania, to samo małe menu po wywołaniu pauzy - przełączanie góra/dół przymula i działa wolno. Swego czasu myślałem, że pomoże zmiana Vulkana na DX 12 czy też włączenie v-sync i tripple buffering ale się pomyliłem, problem wrócił jak bumerang. Opisywanych przez kolegę wyżej problemów nigdy nie zauważyłem u siebie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...