Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pillsxp

Jaka płyta na AMD AM4

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam płyty głównej na procesory AMD AM4 w kwocie do 400 zł

Myślę że w Czarny Piątek będzie dobra cena na Ryzen 1600X lub Ryzen 2600 to któryś kupie.

Co wartego jest uwagi, brać coś na X370 czy celować w B450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego OC polecam MSI B450A-PRO/inne b450 od MSI w formacie ATX, VRM wystarcza do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma sensu pakować się w X370?

Jakie pamięci polecacie do Ryzen`a 2600 i płyty MSI B450 Pro lub Tomahawk do 600 zł za 16 GB DDR4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamierzasz budować SLI? W tej kwocie nie ma ciekawych płyt x370 raczej.

Odnośnie RAMu, kupiłbym chyba ten:

www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-hx432c16pb3k2-16-774211/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI nie zamierzam budować, może jakieś OC jeśli Ryzen 5 1600X pozwoli na płycie MSI B450 Tomahawk bo dziś ją właśnie kupiłem.

Jeszcze mam pytanie bo pewnie przez najbliższy rok czy 2 nie będę już modernizował komputera.

Kupić pamięci 16 GB jak najszybsze pod tą płytę i procesor?

Brać w Dual`u czy pojedynczą kość, czy może kupić narazie 8 GB i jeśli w ciągu 2 lat ceny spadną wtedy kupić sobie 16 czy nawet 32 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci takie jak wyżej bym proponował, chyba że chcesz iść w samsungi b-die, czyli RAM 3200mhz@ cl14 lub taniej wychodzący 3600mhz = lub <cl17, ale to jest większy wydatek + przy tym procku, max taktowanie w praktyce to i tak 3200mhz.

Pamięci 2, czyli w dualu. Obsadzanie większej ilości banków pamięci nie ma sensu (problemy z taktowaniem), a przy 1 kości ucierpi wydajność w single channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co o tych myślicie?

Pamięć DIMM DDR4 ADATA XPG GAMMIX D10 AX4U320038G16-DB10, 16 GB, 3200 MHz

i

Pamięć DDR4 CRUCIAL Tactical, 16 GB, 3000 MHz, 15 CL

oraz

Pamięć DIMM DDR4 PATRIOT Viper LED White PVLW416G320C6K, 16 GB, 3200 MHz, CL 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie powinny działać z samego XMP, ale nikt nie da Ci gwarancji ;)

Brałbym ADATA, lub Patrioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego OC polecam MSI B450A-PRO/inne b450 od MSI w formacie ATX, VRM wystarcza do wszystkiego.

 

A MSI Pro, ale w wersji mATX do OC się nie nada? Procek 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będzie ok do r5 2600, ale wersja ATX ma lepszy radiator, który udźwignie nawet r7 2700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep dał mi ciała i nie kupiłem tego MSI B450 Tomahawk.

Skończyło się na MSI B350 Gaming Pro Carbon, procesor będzie Ryzen 5 1600X oraz chłodzenie Silentium PC Fortis 3.

Mam pytanie, czy taka kość RAM byłaby dobra? https://allegro.pl/oferta/ram-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-3000mhz-cl16-7650389660

Będą duże straty zamiast 2 kości po 8 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bedzie to spora strata wzgledem wydajnosci w dual channel, wystarczy ze poszukasz testow w necie ;) Nie mowiac o stutteringu/ scinkach w grach. Nowe procesory maja kontroler pamieci co najmniej 2 kanalowy, przy obsadzonymb1 kanale tworzysz sztucznie tzw. "Wąskie gardło" dla wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 20zł więcej masz ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4, 2x8GB, 3000MHz które mają chłodzenie. Według komentarzy te pamięci z linka wyżej nie mają chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chłodzenie na pamięciach DDR4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...