Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pillsxp

Jaka płyta na AMD AM4

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam płyty głównej na procesory AMD AM4 w kwocie do 400 zł

Myślę że w Czarny Piątek będzie dobra cena na Ryzen 1600X lub Ryzen 2600 to któryś kupie.

Co wartego jest uwagi, brać coś na X370 czy celować w B450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego OC polecam MSI B450A-PRO/inne b450 od MSI w formacie ATX, VRM wystarcza do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma sensu pakować się w X370?

Jakie pamięci polecacie do Ryzen`a 2600 i płyty MSI B450 Pro lub Tomahawk do 600 zł za 16 GB DDR4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamierzasz budować SLI? W tej kwocie nie ma ciekawych płyt x370 raczej.

Odnośnie RAMu, kupiłbym chyba ten:

www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-hx432c16pb3k2-16-774211/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI nie zamierzam budować, może jakieś OC jeśli Ryzen 5 1600X pozwoli na płycie MSI B450 Tomahawk bo dziś ją właśnie kupiłem.

Jeszcze mam pytanie bo pewnie przez najbliższy rok czy 2 nie będę już modernizował komputera.

Kupić pamięci 16 GB jak najszybsze pod tą płytę i procesor?

Brać w Dual`u czy pojedynczą kość, czy może kupić narazie 8 GB i jeśli w ciągu 2 lat ceny spadną wtedy kupić sobie 16 czy nawet 32 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci takie jak wyżej bym proponował, chyba że chcesz iść w samsungi b-die, czyli RAM 3200mhz@ cl14 lub taniej wychodzący 3600mhz = lub <cl17, ale to jest większy wydatek + przy tym procku, max taktowanie w praktyce to i tak 3200mhz.

Pamięci 2, czyli w dualu. Obsadzanie większej ilości banków pamięci nie ma sensu (problemy z taktowaniem), a przy 1 kości ucierpi wydajność w single channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co o tych myślicie?

Pamięć DIMM DDR4 ADATA XPG GAMMIX D10 AX4U320038G16-DB10, 16 GB, 3200 MHz

i

Pamięć DDR4 CRUCIAL Tactical, 16 GB, 3000 MHz, 15 CL

oraz

Pamięć DIMM DDR4 PATRIOT Viper LED White PVLW416G320C6K, 16 GB, 3200 MHz, CL 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie powinny działać z samego XMP, ale nikt nie da Ci gwarancji ;)

Brałbym ADATA, lub Patrioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego OC polecam MSI B450A-PRO/inne b450 od MSI w formacie ATX, VRM wystarcza do wszystkiego.

 

A MSI Pro, ale w wersji mATX do OC się nie nada? Procek 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też będzie ok do r5 2600, ale wersja ATX ma lepszy radiator, który udźwignie nawet r7 2700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep dał mi ciała i nie kupiłem tego MSI B450 Tomahawk.

Skończyło się na MSI B350 Gaming Pro Carbon, procesor będzie Ryzen 5 1600X oraz chłodzenie Silentium PC Fortis 3.

Mam pytanie, czy taka kość RAM byłaby dobra? https://allegro.pl/oferta/ram-corsair-vengeance-lpx-ddr4-16gb-3000mhz-cl16-7650389660

Będą duże straty zamiast 2 kości po 8 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bedzie to spora strata wzgledem wydajnosci w dual channel, wystarczy ze poszukasz testow w necie ;) Nie mowiac o stutteringu/ scinkach w grach. Nowe procesory maja kontroler pamieci co najmniej 2 kanalowy, przy obsadzonymb1 kanale tworzysz sztucznie tzw. "Wąskie gardło" dla wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 20zł więcej masz ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4, 2x8GB, 3000MHz które mają chłodzenie. Według komentarzy te pamięci z linka wyżej nie mają chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chłodzenie na pamięciach DDR4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nawet jak ten net jest nielimitowany, to jak się ciągnie dużo danych to nagle po kilku miesiącach "magicznie" transfer zwalnia. Przerabiałem to w T-Mobile, niby bylo bez limitu i na początku fajnie działało, a gdzieś po 6-7 miesiącach użytkowania nagle transfer drastycznie zmalał niezależnie od lokacji (sprawdzałem też w innych miejscach, bo może BTS był przeciążony). Oczywiscie T-Mobile nie widziało żadnego problemu 
    • Mówią bo od dawna brakuje im żołnierzy. A wiedzą że masa w wieku poborowym uciekła za granicę, gdy reszta walczy bądź czeka na możliwa mobilizację. Gniew walczących budzi też brak demobilizacji, nawet tych walczących od samego początku. Demobilizacje zapowiadał Zelenski, ale okazało sie że braki są tak duże, że nie jest ona obecnie możliwa i parlament to uwalił.   Stąd obecne zmiany. W tym roku raczej wejdzie to tak na poważnie w życie. Pytanie jak będzie wyglądało. Tzn kto będzie realizował mobilizację poza granicami Ukrainy.
    • Przestań proszę robić gwałty na logice. "Jak masz hajs to możesz tylko importować." Co za bzdura. Zachodnie kraje Europy odkrywały lądy żeby je rabować z bogactw - na tym się dorobiły i rozwinęły potęgi gospodarcze w okresie kolonializmu.
    • Ale takie przypadki zdarzają się w drugą stronę też, przykładowo wspomniany przeze mnie kolega który po kilku miesiącach walki oddał 4080, kupił 7900xtx i wreszcie może grać     Sam z prawie 30 letniego doświadczenia ze sprzętem, w tym kilka ładnych lat zawodowo ("doradzacz", składacz, serwisant) nie doświadczyłem problemów nie do przeskoczenia na kartach AMD...w sumie najwięcej problemów dawno temu sprawiła mi akurat karta NV, czyli GTX470 z tzw. "fochami fermiego", którego dopiero naprawił przerobiony bios od kogoś z forum (chyba @sideband). Ale poza tym jednym przypadkiem na NV też nigdy większych akcji nie miałem.
    • Jak 9800X3D nie będzie o co najmniej 50% szybszy od 7800X3D to w 1440p bottleneck będzie dalej. Jeśli będę zmieniać 4090 na 5090 to zostaję na 5800X3D. Poza kilkoma grami to ten procek nie bottleneckuje GPU w 4K, a w 1440p bottleneck jest na tyle wysoko że praktyce nie ma się czym przejmować (rzędu 140FPS na ekranie 165Hz 1440p). Jak wyjdzie więcej "next genowych" gierek to 5090 też się wyłoży. Wystarczy wspomnieć CP2077 Overdrive. Ledwo wyszło 4090 to juz nvidia musiadał wydać demo technologiczne żeby posiadacze 4090 nie czuli się zbyt pewnie, bo zamiast 120 FPS w 4K GoW zobaczyli 22 FPS w path tracingu  i już jest presja żeby gonić króliczka dalej bo 4090 to taka słaba karta.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...