Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nerd312

Duże spadki w BF1

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, mój komp:

- i5 7400

- RTX 2070

- 1x8gb 2400MHz

(Jeśli potrzeba jeszcze jakiejś części to pisać)

I problem wygląda tak, że w takim bf1 mam bardzo niestabilny fps, podczas jakichś wybuchów miałem spadki nawet do 15fps, do 60 dochodzi, ale raczej się nie trzyma. Czym może to byc spowodowane? Procek nie wyrabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I5 to problem. Dużo tematów ostatnio o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki na I5 sa normalne (4 watki/rdzenie) ale tez zalezy czy Single czy multi

Aczkolwiek podejrzewam, ze nie zjechaloby Cie do 15 fpsow

Pamitam, ze ogrywajac BF1 - spadki na I5 4690K miewalem ale raczej nie spadlo ponizej 35-40fps i ewidentnie winien byl CPU

 

Problemem moze byc np. mala ilosc RAM i idzie po prostu plik wymiany w ruch

W momencie spadku - musialbys obserwowac np. Rivatuner i uzycie CPU oraz GPU. Jesli CPU cisnie w tym momencie na 100% - wina bedzie procek (a dokladnie ilosc watkow). Jesli nie - prawdopodobnie ilosc RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pamięć w jednej kostce, czyli wolny singiel :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram w jednej kości, bo w planach mam dokładać drugi (a mam bardzo przeciętna płytę główną z dwoma gniazdami ;/) sprawdzę jak wygląda użycie komponentów podczas gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem załącznik, no i tak się to prezentuje. Jakikolwiek stabilny fps mam dopiero w rozdziałce 2k, ale jest to wtedy ~52fps. Problemem jest chyba zarówno procek (w glownej mierze) jak i ram.

 

Edit: Jednak nie dodam załącznika, bo jest za duży ;/, w każdym razie

Użycie Gpu: 56%

VRAM: 4530MB

CPU: 100%

RAM: 6730MB

FPS: 47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje ci wymiana na i7, lub przesiadka na Ryzena, który jest na sporej promocji dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem załącznik, no i tak się to prezentuje. Jakikolwiek stabilny fps mam dopiero w rozdziałce 2k, ale jest to wtedy ~52fps. Problemem jest chyba zarówno procek (w glownej mierze) jak i ram.

 

Edit: Jednak nie dodam załącznika, bo jest za duży ;/, w każdym razie

Użycie Gpu: 56%

VRAM: 4530MB

CPU: 100%

RAM: 6730MB

FPS: 47

 

Fotki dodawaj z zewnętrznego hostingu, np. https://zapodaj.net/

 

Dając wyższą rozdziałke, bardziej obciążasz GPU, a zarazem odciążasz CPU, stąd lepszy wynik pomimo ogromnego stresu dla GPU :)

To jest wszystko połączone.

 

Pokaż, jak to wygląda w czasie rzeczywistym... to całkowicie inaczej wygląda, niż tylko cyferki z loga :P

 

Przykład z Elex.

 

Zobacz na taktowanie CPU/GPU/pamięć GPU.

Te wartości są stałe i to jest podstawa jak najlepszego minimalnego FPS.

 

Temperatury maja ogromny wpływ na boost - niestety obecny w dzisiejszych czasach :(

 

Jak to ogarniesz - przynajmniej jak u mnie - to powinieneś mieć całkiem pozytywne osiągi w grach :)

U mnie brakuje "tylko" szybkiego dysku na system i dane i 1080 :E

Zasilacz zamontuje starego Zalmana 600HP, tylko przerobię "starter".

 

Aaaa... fotki nie dałem... polmos działa jak u VSS XD

 

 

2750807800_1542996112_thumb.jpg 9925764300_1542996112_thumb.jpg 4288295500_1542996111_thumb.jpg 6223448000_1542996116_thumb.jpg 6656626300_1542996116_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 7400, ta sama wydajność co mój stary kręcony i5 2500k, sam zmieniłem na i7 bo spadki w bf1 miałem nawet do 35-40 na niektórych mapach, obecnie jest taki luzik, ze nawet zdecydowałem sie grać na lock 60 fps, bo jest stabilnie jak ta przysłowiowa skała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 7400, ta sama wydajność co mój stary kręcony i5 2500k, sam zmieniłem na i7 bo spadki w bf1 miałem nawet do 35-40 na niektórych mapach, obecnie jest taki luzik, ze nawet zdecydowałem sie grać na lock 60 fps, bo jest stabilnie jak ta przysłowiowa skała ;)

To jedna z gier gdzie że tak powiem,"masowo trzepie proca a zwłaszcza wątki'i dlatego wymiana na i7 w tym przypadku była jedyną słuszną opcją żeby pozbyć się pewnych negatywnych efektów.

 

Fotki dodawaj z zewnętrznego hostingu, np. https://zapodaj.net/

 

Dając wyższą rozdziałke, bardziej obciążasz GPU, a zarazem odciążasz CPU, stąd lepszy wynik pomimo ogromnego stresu dla GPU :)

To jest wszystko połączone.

 

Pokaż, jak to wygląda w czasie rzeczywistym... to całkowicie inaczej wygląda, niż tylko cyferki z loga :P

 

Przykład z Elex.

 

Zobacz na taktowanie CPU/GPU/pamięć GPU.

Te wartości są stałe i to jest podstawa jak najlepszego minimalnego FPS.

 

Temperatury maja ogromny wpływ na boost - niestety obecny w dzisiejszych czasach :(

 

Jak to ogarniesz - przynajmniej jak u mnie - to powinieneś mieć całkiem pozytywne osiągi w grach :)

U mnie brakuje "tylko" szybkiego dysku na system i dane i 1080 :E

Zasilacz zamontuje starego Zalmana 600HP, tylko przerobię "starter".

 

Aaaa... fotki nie dałem... polmos działa jak u VSS XD

 

 

2750807800_1542996112_thumb.jpg 9925764300_1542996112_thumb.jpg 4288295500_1542996111_thumb.jpg 6223448000_1542996116_thumb.jpg 6656626300_1542996116_thumb.jpg

Sprzęt zacny podobnie jak u mnie ja raczej nie posiłkuje się funkcjami typu c-state, tylko ustawiam często na sztywno by procek zasuwał na równym mhz czy to 4ghz czy 4.4ghz np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może procesor szybko się przegrzewa. Warto zanieść komputer do serwisu, żeby dostał diagnostykę. Albo też przeskanować go, czy nie ma żadnych złośliwych programów zmniejszających wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przegrzewa tylko wali na 100%, jak karta wali na 100% jest to samo do pełnego wiadra wody już butelki nie nalejesz.

 

Najlepiej jak by miał I7 7700 albo 8700 do tej gry.

 

https://obrazki.elektroda.pl/2750807800_1542996112.jpg - widzisz 99% gpu 87 klatek żeby w tym miejscu było węcej klatek trzeba zmienić kartę bo już lata na max,

tak samo jest z procesorem jak wali na 99% to już tylko wymiania zwiekszy wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodanie 8gb pamięci powinno pomuc trochę 8gb to za mało teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku nie chodzi o ilość bo bf1/czy 5 chodzą bardzo dobrze na 8 gb, ale o to , ze ma kiepskiego cepa do tej gry i pamięć w singlu

Obczajcie sobie single vs dual w tej grze, przecież to jest normalnie masakra ile daje dual przy mocniejszym cpu i grafice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy go lepiej zapytajcie specjaliści jaką on ma tą płytę i jakie chłodzenie :E bo może się okazać, że to na boxie lata, a płyta to najtańszy szmelc H, bo konfiguracja wygląda na jakiegoś szmelcowego gotowca.

Bierz mówicie i7, stary drugą kość i będzie latało.

W teorii owszem w praktyce niekoniecznie :E Przy cenie za używanego sklejaka i7 powyżej kafla pewnie jak nie koło 1300 lub więcej to lepiej platformę zmienić xD Gość ma ram 2400 o bóg wie jakim CL pewnie 15. Na płycie sekcja pewnie kuca już pod i5, ale luz bier i7 i drugą słabą kość i będzie fantastisz :E będzie cudowne.

 

IMO zmiana platformy będzie najlepszym wyborem, bo tak wyda ~1200 na cpu + ~250 na ram. i7 jeśli to jakieś H to zgwałci mu płytę czyli kolejne 300-400 i wychodzi nowiutka platforma na ryżu 2600 z ramem 3000/3200 cl15/16 na hynixach + B450 tomahawk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up a co to za stek bzdur? i7 6700 non k ( bo o takim mowa) tdp 65w, to na płycie ze sklejki musi banglać, człowieku czego ty się znowu naćpałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny konfig, z 7600K, 8gb RAMu (dual) i też mam spadki. Gram w 1440p i na niekótrych mapach mam stabilne 60 fps na high, a na niektórych obniżenie detali do low nie pomaga i mam zwiechy. U mnie brakuje RAMu, bo plik stronicowania idzie ostro w ruch. Użycie CPU w granicach 60-90%, a mam jeszcze zapas OC, więc wniosek z tego taki, że BF uwielbia RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny konfig, z 7600K, 8gb RAMu (dual) i też mam spadki. Gram w 1440p i na niekótrych mapach mam stabilne 60 fps na high, a na niektórych obniżenie detali do low nie pomaga i mam zwiechy. U mnie brakuje RAMu, bo plik stronicowania idzie ostro w ruch. Użycie CPU w granicach 60-90%, a mam jeszcze zapas OC, więc wniosek z tego taki, że BF uwielbia RAM.

to samo , 4 wątkowy procesor, zawsze będziesz miał zwiechy , a co do ram, w 15# poście dałem linka jak na 8 gb chodzi przy mocnym procesorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale 8GB to na dzien dzisiejszy do przegladania internetu sie nadaje. Wystarczy zobaczyc ile ramu zuzywa przegladarka z 20 kartami otwartmi. U mnie to jest 3GB a gdzie system operacyjny + inne oprogramowanie dzialajce w tle (uslugi, aplikacje w trayu) :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbym mieć coś z głową , zeby w tle przy 8 gb mieć coś otwartego i w bfa grać :lol2:

wtedy to nie tylko bf ale i jakaś popierdółka indie ci ram zapełni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram w jednej kości, bo w planach mam dokładać drugi (a mam bardzo przeciętna płytę główną z dwoma gniazdami ;/) sprawdzę jak wygląda użycie komponentów podczas gry

miałem i5 cieło podczas akcji niesamowicie, zmieniłem na xeona 4c/8t czyli i7 jak ręką odjął wszysktie problemy, przy czym mam miałem 2x 2400Mhz ram i też i5 to było za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- i5 7400

- RTX 2070

- 1x8gb 2400MHz

Jaka dokładnie ta pamięć? Przy obecnych cenach niebieskich, aż się prosi o zmianę platformy na rzecz R5 6/12 OC +

RAM 2933 i wyżej. Być może twoje pamiątki dobrze się kręcą, wtedy wystarczy dokupić drugą taką samą kość.

6700/7700 powyżej 800 zł jest nieopłacalne. i5-7400 sprzedajesz za 700-800 zł + kasa ze sprzedaży płyty

i masz nową darmową platformę wliczając chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...