Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Riczardson

DiRT Rally PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie. Jestem tu nowym członkiem na forum i od przed chwilą wdrażam się w całe "menu" co.. gdzie.. i jak. Dlatego z góry przepraszam jeśli mój temat zamieściłem nie tak i nie tu, gdzie powinno.

Mam problem z grą DiRT Rally, którą nie dawno kupiłem. Oczywiście oryginalna, nowa, była fabrycznie zapakowana, będąca na 3 płytach instalacyjnych. Gra jest z kontem Steam. Pierwszy raz w życiu mam do czynienia ze - Steam.

A więc pisząc konkretnie jest tak:

Z pierwszej płyty zainstalowałem Steam, potem stworzyłem nowy login użytkownika, zarejestrowałem grę na Steam itp - tu ..wszystko w porządku.

Potem zainstalowałem grę na komputerze. Przeszła cała procedura na 3 płytach - zajęło mu to chyba ze 1,5 h. Potem chciałem uruchomić grę ..to zamiast uruchomienia, zaczął pobierać jakieś laucher'y - nie znam się..

ale trwało to ok 2 godzin. Gdy już skończył ..liczyłem na to, że gra się uruchomi, ale nic z tego. Efekt jest taki, że w momencie kliknięcia na pulpicie, na ikonę gry (nie tej ze znaczkiem Steam),

na ułamek sekundy uruchomi się samo logo gry Dirt.. po czym logo natychmiast znika, potem na ułamek sekundy otwiera się okienko (chyba ze Steam'a) z napisem - Preparing to launch DiRT Rally.

Okienko znika, nic się nie uruchamia. Nawet w menadżerze urządzeń system nie zdążył odnotować uruchomienia się pliku. Nie dzieje się nic !

Przed zakupem gry sprawdzałem wymagania sprzętowe. Byłem pewien, że gra mi ruszy bez problemu. Na pewno nie na pełnych detalach, ale zadziała. Nie wiem czy problem tkwi jednak w ..np. procesorze albo karcie graficznej ?

albo problem leży zupełnie gdzie indziej. Podaję specyfikację komputera a potem gry.

 

Komputer:

 

- Windows 7 - 64 bit

- Procesor - Intel Pentium Dual Core E2180 2.0 GHz

- Pamięć - 4096 GB

- Grafika - ATI Radeon HD 4800 Series

- płyta główna - Asus P5P43TD PRO

 

* DirectX - zaktualizowany

* Microsoft Visual C++ - zaktualizowany

* i inne.. - na bieżąco

 

Wymagania gry (minimalne):

 

- Windows 7 - 64 Bit/ Win 8 64 Bit/ Win 10 64 Bit

- Procesor - AMD FX Serie/ Intel Core i3 Serie

- Pamieć - 4 GB Ram

- Grafika - AMD HD5450/ Nvidia GT430/ Intel HD4000 1 GB VRAM (DirectX 11)

 

Moim zdaniem ..pomimo, że nie jest to procesor Intela i3, a Pentium Dual Core ..który też nie należy do słabych - powinno działać.

Co do karty graficznej - nie należy może do najmocniejszych, ale np. Euro Truck Simulator 2 idzie mi płynnie na pełnych detalach,

czy Mirror Edge, bądź The Chronicles of Riddick - Escape From Butcher Bay - prawie na pełnych detalach śmiga aż miło

i to na 50" TV.

Ciągle zadaję sobie pytanie - co tu jest nie tak ?? :-(

 

Bardzo proszę o pomoc i fachową poradę. Nie jestem komputerowcem i nie znam się i nie śmigam biegle po systemie aż tak, jak dziś wielu młodych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało Ci się nawet pomyśleć co może być nie tak. Tobie się tylko wydaje, że powinno działać. Przecież inne gry działajo...

Popatrz jeszcze raz na wymagania minimalne. Jest tam punkt odnośnie karty graficznej.

Teraz pomyśl co może być nie tak. Nie czasem fakt, że Twoja karta nie obsługuję Dx11?

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pentium Dual-Core należy do słabych procesorów, to na dzień dzisiejszy zabytek, ten procek na premierę nie robił szału i kosztował nowy 200pln. Jak masz luźne 15-20pln to kup sobie na allegro Core 2 Duo E8400, będzie zauważalnie szybszy od aktualnego procka. Jak masz luźne ~80-100pln to kup Q9550, będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem bo ma już 4 rdzenie.

 

2. Jak już wspomniał krzyss, w wymaganiach masz wymienione tylko karty z DirectX 11 tj. AMD HD5450/ Nvidia GT430/ Intel HD4000 1 GB VRAM, a to są najsłabsze i najtańsze na dzień dzisiejszy karty posiadające wsparcie dla Direct X11. Zarówno HD 5450 jak i GT 430 kosztują w ~ 50 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak jak przedmowcy pisza bez zmiany podzespolow nic nie wskorasz. Ta gra jest drozsza niz twoj caly komputer. Przykre ale tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, wreszcie ktoś zareagował :-)

Do Krzyss - owszem bardzo chciało mi się pomyśleć co może być nie tak i rozmyślałem. Zagwozdke miałem ponieważ komputer odpala dość wymagające gry, a tej ..nawet uruchomić nie potrafi. Sprzęt ma swoje lata, ale skoro m.in. tamte gry odpala niemal na pełnych detalach to i tę wiedziałem ze ruszy, a już na pewno na minimalnych ustawieniach. Rozejrzę się za tymi podzespołami które wymieniliscie i się zobaczy. Tak, sprzęt komputerowy starzeje się szybko, dlatego inwestycje w drogie podzespoły jako nowe ..nie ma sensu.

Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Jesli coś zmienię i dalej nie będzie działać, odezwe się.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy odpala wymagajace gry? Chodzi Ci o te ktore byly wymagajace jakies 8-10 lat temu? Prawie zadna gra na 5 lat wstecz nie bedzie dzialac na pelnych detalach na tym sprzecie wiec.... to 2 rdzeniowy pentium z bardzo miernym taktowaniem na poziomie 1,8 ghz warty na allegro 5 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...