Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kornelix

Tania drukarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wkurzyłem się mocno w piątek, bo potrzebowałem pilnie wydrukować kilka kartek, ale niestety, w moim mieście jest tylko jeden taki punkt, a facet, który tam pracuje zdaje się przychodzi kiedy chce, bo niby otwarte od 10:00, ale nie dość, że byłem tam jakoś o 10:15 to jeszcze ponad pół godziny czekałem na niego jak debil. Zaszedłem też do kilku komisów z telefonami, ale odmówiono mi pomocy i to jeszcze z takim fochem na pytanie "dlaczego" w odpowiedzi prostackie "bo nie" :| No cóż, brak słów, dopiero sąsiadka, która pracuje w przychodni na recepcji mi pomogła, więc można powiedzieć, że nawet kartki w tych czasach trzeba drukować po znajomości :)

 

Ale do meritum, potrzebuję drukarki, w sumie jak najtańszej, ale sprawdzonej firmy, w sensie jak najmniej awaryjnej. Czarno-biała wystarczy. Drukowanie będzie mocno sporadyczne, pewnie będą momenty gdzie będzie stała bez użytku z 2 miesiące, więc pewnie wchodzi w grę tylko laserowa. Zamienniki też w rozsądnej cenie aby były,tyle, że nie wiem czy mnie to dotyczy, bo takie 1000 czy 2000 stron to ja chyba będę z 10 lat drukować :D Tylko nie wiem o co chodzi z tym miesięcznym obciążeniem, przykładowo 1800 stron / miesiąc, dlaczego to jest wyrażane w skali miesiąca? Mile widziane wifi, a raczej wskazane. W miejscu gdzie mam komputer nie mam gdzie ustawić drukarki, a podłączanie jej tylko na moment drukowania i znów pakowanie byłoby głupotą, więc postawiłbym ją w drugim pokoju.

 

Najtańsze opcje na allegro:

 

https://allegro.pl/drukarka-laserowa-xerox-phaser-3020b-wifi-usb-mono-i7307792696.html

https://allegro.pl/drukarka-laserowa-samsung-sl-m2026w-z-nfc-i-wifi-i6601536861.html

https://allegro.pl/drukarka-hp-laserjet-pro-m15w-w2g51a-usb-wifi-i7632623935.html

https://allegro.pl/drukarka-brother-hl-1210we-20ppm-usb-wifi-i7675913722.html

https://allegro.pl/drukarka-hp-laserjet-pro-m102w-wifi-fv23-gw-prod-i7601216168.html

https://allegro.pl/drukarka-laserowa-brother-hl-1222w-a4-wifi-usb-i7572030082.html

 

Coś wartego uwagi tu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko Brother, mam obecnie laserową ale miałem długo atramentówkę i zawsze wybieram Brother. Świetna jakość drukarki, brak kłopotów i tanie zamienniki.

Dopłać trochę i kup wielofunkcyjne, koszt większy ale moim zdaniem warto dopłacić.

 

Obecnie mam Brother DCP-L2520DW (ponad dwa lata), zamiennik na 2600 stron kupiłem za 32zł. Nie ma problemów z drukowaniem na tym zamienniku. Drukuje sporadycznie jak Ty i ten toner wystarczy mi na kilka lat.

Sam toner startowy w Brother wystarczy Tobie na dwa lata ;)

 

W moim przypadku drukowanie przez wi-fi jest bezproblemowe, co prawda drukarkę mam w tym samym pokoju co komputer ale przez ścianę pewnie też nie będzie problemów. Dodam że drukowanie z komórki też bezproblemowe.

 

Ps. Wybierz jeśli możesz, drukowanie dublex automatyczne, z tym przekładaniem kartek to różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za brotherem, najtańszy model mono z wifi to Brother DCP-1622WE, na pewno posłuży przez lata i też z dostepnością zamienników nie będzie problemu, jak szukasz tanich to actisy są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny +1 dla Brother.

 

Stary miał jakieś najtańsze wielofunkcyjne urządzenie. Stało to ze dwa, czy trzy lata i nie drukowało, tylko raz na dobę dysze się oczyszczały. Wsadziłem tusz, odpaliłem - poszło, jak nowe.

 

Sam przerabiałem już Epsona x2 (jakiś tani i P50), Canona ze średniej półki (IPX500, czy coś takiego) i taniego HP. Żaden nie wytrzymał 2 lat. Canon zdechł z dnia na dzień (przestał drukować któryś kolor), Epson miał przerwę półroczną w drukowaniu i po niej już nie odzyskał sprawności (bodajże żółty nie działał), drugi epson zdechła mechanika. HP po roku nie był przez jakiś czas używany (3 miesiące może), po czym nie chciał przyjąć nowych (oryginalnych) tuszy. Nigdy w nim nie używałem zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tanie drukarki mogą być często zawodne lub działać słabo, ale pewnie uda się znaleźć dobre modele za niską cenę, poszukiwania polecam zacząć od dobrych sklepów internetowych gdzie teraz w okresie przedświątecznym znajdziesz szereg rabatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

Przemyślałem także temat urządzenia wielofunkcyjnego i faktycznie, dodatkową opcje mogą się przydać w przyszłości, tym bardziej, że jakoś bardzo ograniczonego budżetu nie mam. Chciałem jakiś w miare porządny sprzęt, w miare niskiej cenie do sporadycznego drukowania.

 

Moje oczy były skierowane ku firmie "Brother". Wybór padł na model DCP-L2532DW.

https://allegro.pl/brother-dcp-l2532dw-i7562145833.html

 

Jakieś za / przeciw? Czy dobry wybór i śmiało można brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór.

Ja kupiłem toner zamiennik firmy Actis, Brother nie mam nic przeciwko takiemu zamiennikowi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka miała być w piątek, ale dostałem niestety w poniedziałek za co morele dostały zjebkę :)

 

No to tak, już przy pierwszym obcowaniu ze sprzętem dostałem białej gorączki, a mianowicie stery z płyty i cały proces instalacyjny zajął ze dwie dobre godziny, myślałem, że szału dostane, a to instalator nie mógł złapać sprzętu, a to w drukarce musiałem wbijać ręcznie dane sieci, a to coś musiało się pobrać z internetu, później jeszcze coś, a to już myślałem, żę komp się zawiesił bo kreska instalacji stała z 15 minut w jednym miejscu. Myślałem, że osiwieje ... no ale później bajka. Bajka póki co ;)

 

Jak narazie to tylko kilka kartek podrukowałem, bo po 01:00 dopiero skończyłem instalacje. A więc tak, sprzęt przez wifi działa bardzo dobrze, dodam, że drukarka stoi w innym pokoju niż router. Drukowanie jest mega szybkie, czy to jakiś tekst, czy tabelki excella czy zdjęcie czy poprostu czarne tło, wszystko wyskakuje w mgnieniu oka z drukarki. Dodam jeszcze, że zdjęcie, pomimo, że czarno białe oczywiście, to ostrość czy, nie wiem jak to nazwać, tonacja kolorem czarnym i białym też jest dobra. Także jedno czego żałuje, to to, że być może mogłem kupić jednak drukarke w kolorze, oczywiście atrametówke w tym momencie, bo wydatek ponad 1000zł na laser w kolorze to dla mnie za drogo już. I nie wiem czy tak nie zrobię, jak myślicie, przyjmą jeszcze sprzęt jak już otworzyłem toner i wydrukawałem kilka kartek na nim? I jak często trzeba drukować żeby atrament nie zasechł? Kuźwa, Polak to zawsze mądry po szkodzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, konfiguracja wi-fi nie należy do najłatwiejszych ale potem już miodzio :)

 

Jeśli kupowałeś na miejsce w sklepie stacjonarnym to już musztarda po obiedzie a jeżeli kupiłeś przez Internet to masz prawo do zwrotu bez podanie przyczyny.

 

Przy atramentowej to powinno się drukować najmniej jedną kartkę tygodniowo, choć tu różnie bywa, jak masz mieszkanie suche to częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Brother tylko jakiś starszy model. Względnie mało drukuję, jakieś tam rachunki, potwierdzenie przelewów, etykiety na paczki itp. Może idzie mi cała ryza papieru na rok. Jestem bardzo zadowolony. Tonery tanie. Co tu dużo pisać, nie ma się co zastanawiać jak ktoś szuka i nie może się zdecydować :) Ja nie chcę żadnych atramentówek widzieć na oczy. Jak ktoś mało drukuje to nawet niech nie myśli o zakupie. Tusze co chwilę zasychają, zestawy do napełniania o kant d..y potłuc. Przy laserówce jest kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym coś z Brothera choćby nawet model HL1210WEYJ1. Mała, prosta drukarka monochromatyczna która spokojnie wystarczy do użytku domowego.

Koszty eksploatacji prezentują się dobrze a dodatkowy plus w przypadku laserówki to brak problemów z zasychaniem czy rozlewaniem się tuszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się.

Co teraz warto wziąć, aby było tanie w eksploatacji do sporadycznych wydruków kolorowych, z Wi-Fi i opcją skanowania/kserowania?

Jak sprawdzają się systemu stałego zasilania tuszem, nie zasycha to, samo się konserwuje co jakiś czas?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! A do jakiej kwoty szukasz drukarki do domu i czy mas zna oku konkretne modele? Jeżeli tak to podaj je, wtedy zdecydowanie łatwiej będzie coś doradzić. Co do systemu stałego zasilania tuszy, to osobiście uważam że to dobra opcja, nie ma mowy o ich zasychaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...