Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rolnik12

Ile warta jest ta konsola PlayStation 4 Pro, którą chcę sprzedać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do sprzedania konsole PlayStation 4 Pro. Konsola kupiłem w pod koniec sierpnia 2017 roku w elektromarkecie, więc do końca sierpnia 2019 jest jeszcze na gwarancji. Konsola nigdy się nie zepsuła i nie była oddawana do naprawy na gwarancje. Konsola jest w idealnym stanie, jest zadbana. Obudowa nie ma absolutnie żadnych uszkodzeń, zadrapań, wgnieceń czy plam. Obudowy nigdy nie otwierałem, ani nic nie ruszałem, wiec plomby (jeśli jakieś są, nie wiem bo nigdy nie miałem potrzeby otwierać obudowę konsoli) są nienaruszone. W środku tez z konsolą nic się nie dzieje, nie ma żadnych wad, działa idealnie. Pad jest też w stanie idealnym, od nowości używane były nakładki na analogi, nigdy nie grałem w nic bez tych nakładek, więc guma na analogach jest praktycznie nowa. Wizualnie pad też jest idealny, żadnych plam, czy uszkodzeń. Do konsoli dołączam wszystko to co było w zestawie z konsolą gdy ją kupiłem, czyli wspomnianego jednego pada, kabel HDMI, kabel zasilający, kabel do ładowania pada, headset (ta słuchaweczka z mikrofonem), wszystkie broszury oraz oryginalne pudełko ze wszystkimi kartonami, które były gdy kupiłem konsole. Oczywiście do konsoli dołączam też dowód zakupu, imienną fakturę VAT. Kupującemu konsole wyślę w oryginalnym opakowaniu, tak jak była zapakowana gdy ja ją kupiłem. Przed sprzedaniem konsoli zresetuję ją do ustawień fabrycznych i usunę moje konto z konsoli. Do konsoli nie dołączam żadnej gry. Ile mogę sobie zawołać za taki zestaw, czyli konsola i to wszystko co do niej dołączam? Ile to jest warte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - jeśli dobrze pamiętam, Sony udziela na PS4 12-miesięcznej gwarancji, a więc już jej nie ma. Jeśli się nie mylę, jedyne o czym możesz pisać to rękojmia (jeśli masz dowód zakupu) ale i tak po roku już jest mniej atrakcyjna niż przed upływem tego okresu.

Po drugie - tak trudno sprawdzić na allegro lub olx po ile schodzi konsola o takiej charakterystyce?

Po trzecie - jak ci się nie chce sprawdzić, wystaw za złotówkę, na pewno dostaniesz tyle, ile rynek chce zapłacić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy można próbować za max ~1200pln, ale rynek po black fiday jest nasycony konsolki nówki po ~1300-1350pln odliczając wartość gry. A refurby z roczną gwarą ~1150pln wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refurbishedów - czyli konsol odnowionych nie ma co brać pod uwagę, to jest jak porównanie nowej silmki do używanego ps4 pro w tej samej cenie z czego prosiak w stanie idealnym. Myślę że właśnie kwota 1200 to będzie górna granica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refurbishedów - czyli konsol odnowionych nie ma co brać pod uwagę, to jest jak porównanie nowej silmki do używanego ps4 pro w tej samej cenie z czego prosiak w stanie idealnym. Myślę że właśnie kwota 1200 to będzie górna granica.

Nie zabieraj głosu, kiedy masz pojęcia o czym piszesz. Na początek wpisz sobie co oznacza refurbished - to co kolega pyta o wycenę nie jest wersją refurb tylko po prostu używaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie dałbym więcej niż 1000 zł, ale myślę że na Allegro 1100-1200 zł da się ugrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli baza gier jest ciekawa to moze nawet wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie stan jak nowy: http://forum.pclab.pl/topic/1264712-Zakupiony-z-allegro-telefon-HTC-U11-niezgodny-z-opisem-aukcji-ca%C5%82kowicie/

 

Pisałem nie raz:

1. sprawdzać w ZAKOŃCZONYCH i to sprzedanych (np. ponad 2 tyg temu, grubo przed BF, niesprzedana za 1000 zł, 2 pady, FIFA 19)

2. dobre zasady sprzedaży to cena 70% od firmy z gwarancją za stan realnie bdb

3. cena od menela bez opinii (jak z linku) to 50%.

 

NA SZCZĘŚCIE blisko jest grudzień, a to Mikołajki (raczej chyba Śląsk) i Mikołaj co mocno poniesie cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...