Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MisiekS

Tanie kino domowe 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki forum wybrałem telewizor, może i w tym temacie zorientowani użytkownicy pomogą.

Szukam zestawu kina domowego 5.1. Grałby głównie przy ps4 pro (gry, Netflix, hbo). Do muzyki mam dobre słuchawki.

Budżet - niski, do 1500 PLN. Myślałem o mega budżetowych Logitech z906 (~800 PLN), pierdziawy ale lepsze od TV. Oglądałem również różne marketowe zestawy Sony, Samsung itd ale nie mam pojęcia co wybrać.

Ewentualnie czy w takiej kasie da się złożyć zestaw na jakimś sensownym amplitunerze plus sensowny zestaw głośników? Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że o nowym sprzęcie mogę zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? I jak daleko możesz podjechać po odbiór sprzętu?

 

Z używek na OLX da radę złożyć zestaw:

Głośniki Taga 606

Amplituner zależnie od Twojej lokalizacji

Subwoofer - raczej w przyszłości po dołożeniu dodatkowej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Podhale.

Z tego co przeczytałem to te tagi grają przyjemnie jak na swoją cenę. 1400 zł za zestaw. Do tego amplituner. Hmm. Trochę ponad mój budżet ale i graloby to lepiej niż marketowy zestaw, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej!

 

W Krakowie są używki za 1000 i co ważne ze sklepu (AUDIO-MIX https://www.olx.pl/oferta/taga-tav606-v-3-audio-mix-krakow-CID99-IDqarNX.html ). Pewnie da radę trochę cenę stargować biorąc do kompletu amplituner. Wtedy powinieneś się w budżecie zmieścić.

 

Świetna oferta jest tu https://www.olx.pl/oferta/zestaw-kina-domowego-yamaha-rx-v471-taga-tav-606-CID99-IDv2AmA.html ale kawał drogi od Ciebie więc wysyłka (+ ryzyko) / wycieczka czynią ją lekko problematyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza oferta to chyba za same kolumny (2.0). Druga oferta faktycznie kosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Co nie zmienia faktu ze za około 1000 złotych te Tagi w zestawie 5.0 powinno się udać dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Pozwólcie, że się podepnę, żeby nie śmiecić nowymi tematami.

Też poszukuje jakiegoś audio do siebie. Miał być soundbar, ale forum wybiło mi z głowy tą myśl ;) Później oglądałem jakieś małe plastiki 5.1 o niewiarygodnie dużych mocach... generalnie jak zaczynałem szukać to byłem przekonany, że głownie moc robi robotę. Dopiero jak zauważyłem, że wielkie kolumny 5.0 mają 5 razy mniej mocy niż plastiki 5.1 stwierdziłem, że musi być w tym jakieś przekłamanie ;) ale do rzeczy...

Miejsca za wiele nie mam, jednak coś tam się zmieści. Pomierzyłem trochę i zestaw(Tagi + Yamaha) który wrzucał kemotix wszedł by mi na styk, nawet chciałem go już kupić, ale się spóźniłem o dzień :|

Nie znam się na tym kompletnie(tyle co doczytałem ostatnio w google).

Szukam zestawu amplituner + kolumny 5.0(na 5.1 raczej będzie za mały budżet)

Amplituner musi mieć usb na froncie do puszczania muzy z pendrive i hdmi żeby podpiąć go do TV(chyba, że hdmi psuje jakość i trzeba podpiąć czymś lepszym to proszę minie oświecić ;) )

budżet... miało być do 1000, ale już mi przeszło na do 1500 ;)

 

i jeszcze takie laikowe pytania:

1) Czy kolumny podłogowe można postawić na solidnej półce pod TV? Wagowo wytrzyma spokojnie, chodzi mi o jakość dźwięku.

2) Czy ten zestaw to dobra konfiguracja i jest wart 1400-1500zł? https://allegro.pl/oferta/onkyo-tx-nr414-5-1-3d-usb-zestaw-glosnikow-taga-7701496530

 

bardzo liczę na waszą pomoc, bo sam im więcej czytam tym bardziej nie wiem co kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czy kolumny podłogowe można postawić na solidnej półce pod TV? Wagowo wytrzyma spokojnie, chodzi mi o jakość dźwięku.

2) Czy ten zestaw to dobra konfiguracja i jest wart 1400-1500zł? https://allegro.pl/oferta/onkyo-tx-nr414-5-1-3d-usb-zestaw-glosnikow-taga-7701496530

1) Fajnie jak kolumna gra na wysokości uszu słuchacza. Podejrzewam, że w takim ustawieniu będą za wysoko. Ale ja bym się tym nie przejmował, nie sądzę by było słychać jakąkolwiek różnicę.

2) Ogólnie spoko, tylko z tego co kojarzę było trochę narzekań na ten model, że się sypie i psuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Ogólnie spoko, tylko z tego co kojarzę było trochę narzekań na ten model, że się sypie i psuje.

Ale chodzi o amplituner czy o tą wersję TAGA tav 606 Special Edition?

 

a co myślisz o tych zestawach:

https://www.olx.pl/oferta/zestaw-kina-domowego-onkyo-5-1-CID99-IDv6S6x.html#3f92c8032a

https://www.olx.pl/oferta/kino-domowe-zestaw-taga-harmony-tav-606-v3-sub-tsw-200-vsx-527-CID99-IDxDTxo.html#a4bf591b1c

 

pierwszy leży najbliżej mojego budżetu ;)

drugi jest ponad budżet, ale ma subwoofer więc może się opłaca kupić i sprzedać subwoofer... gorzej jak mi się spodoba zestaw i go jednak zostawię ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o amplituner czy o tą wersję TAGA tav 606 Special Edition?

Amplituner.

 

Weekend spędziłem na poszukiwaniach amplitunera / wzmacniacza by uruchomić w salonie dodatkowe 2 głośniki.

Wstępnie myślałem o kilkuletnim amplitunerze by wszystko podłączyć od niego po HDMI. Praktycznie każdy model ONKYO z lat 2009-2013 zbiera baty w komentarzach np. na Amazonie. Ludzie nagminnie skarżą się usterki.

 

Z tego powodu pierwszy zestaw od razu bym odrzucił. Szkoda ryzyka.

 

Sam subwoofer z 2 zestawu, nowy, jest nadal do kupienia za 1400 zł. W tym przypadku jeżeli wszystko jest sprawne wygląda to bardzo spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za radę, czekam na odpowiedź od sprzedawcy czy jest opcja wysyłki tego większego zestawu.

 

Znalazłem jeszcze coś:

https://allegro.pl/yamaha-rx-v630-rds-jamo-e-670-i7115298929.html

Znacznie odbiega od tego czego szukałem bo ani to 5.0 ani z USB, ale za to na miejscu w Białymstoku.

Mógłbyś podpowiedzieć jak się ma jakość tych kolumn do tamtych od TAGI? I czy ten wzmacniacz jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Do czego chcesz kino domowe filmy czy muzyka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmów i do muzy, melomanem nie jestem, rzadko będę ich używał ale już mnie wkurza to nagłośnienie z TV :| więc chce to poprawić dlatego na początku planowałem soundbar.

Tak se pomyślałem, że i tak nie będzie mi się chciało kabli ciągać po pokoju więc wszystko będę stawiał na jednej ścianie z TV... czyli może bez sensu 5.0?

Tak czy siak coś trzeba kupić, a jak już kupuję to dobrze by było wybrać coś korzystnego cenowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stawiasz na 1 ścianie to faktycznie 5.0 bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ty chcesz pieć kolumn dać na 1 ścianę ? :lol2: Przy tej kwocie to albo nowy soundbar albo używane stereo. z 6 letnimi amplitunerami albo starszymi daj sobie spokój to jest sprzęt na góra 6-8 lat a potem śmietnik psuje się to na potęgę sam się o tym przekonałem i nie ważne czy onkyo czy yamaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

 

Dziadostwo nie cudo.

 

Z poważniejszych zestawów idź w stereo i olej kino domowe-(duże zestawy).Na z prawdziwego zdarzenia Kino domowe masz mało pieniędzy a to co planujesz kupić jest g. warte,szybko się starzeje,przez co i szybko traci na wartości.Takie zestawy mają jedno na celu,efekciarsko zaszpanować słuchaczowi w kinie bo w muzyce wypada gorzej od bumboxa.Te soundbary kolejne dziadostwo na śmieci.

 

Kup sobie zestaw małego kina z subem który można podłączyć bez ampli do sprzętu dodatkowego.Takie coś fajnie gra i wystarczy ci.

A jak chcesz konkret,nie ma sprawy Rotel RA-06 lub bez pilota - tańszy albo https://allegro.pl/kategoria/wzmacniacze-i-pokrewne-wzmacniacze-257182?string=es&order=m&bmatch=baseline-n-dict-rtv-1-2-1204 + Kolumny podłogowe/podstawkowe 1000-2000zł np Mission M34 i masz konkretny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam zestaw 5.1 od lat w swoim posiadaniu i w sumie z braku obecności w mieszkaniu chce go sprzedać. A teraz jego zalety. 5.1 w super wydaniu czyli sony pascal. Głośniki w obudowie magnezowej o wadze ponad kilograma(same satelitki). Subwoof aktywny do zestawu Sony. Amplituner pioneer dostał certyfikat thx Lucasa. Waga blisko 30kg.

Gwarantuje że ten zestaw gra lepiej niż inne zestawy do 1500zl.

Głośniki wyróżnione eisa co dla wielu mało znaczy ale one 10 lat temu kosztowały 5500 zł a amplituner blisko 6000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...