Skocz do zawartości
Jekbe

Co to za bajka?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Szukałem wszędzie lecz nie mogę znaleźć. kiedyś w podstawówce, mama czytała mi jakąś bajkę/ baśń ze szkoły. Nie pamiętam tytułu ani autora.

 

Opowiadała o podróżniku, który jedną z nocy nocował w kościele, gdzie leżał nieboszczyk w trumnie czekający na pogrzeb. I tej że nocy przyszli ludzie, którym zmarły nie zdążył spłacić długu, i chcą za to zbezcześcić zwłoki. Podróżnik spłacił dług. a w dalszej podróży przyłączył się do niego nie znajomy mężczyzna. Zaczęli się dogadywać, i okazało się że ma on maść która wszystko leczy, i pomogli jakiejś staruszce w lesie z urazem nogi. potem dotarli do jakiegoś zamku/ królestwa, gdzie podróżnik miał poślubić zaklętą księżniczkę. Aby to zrobić musiał trzy razy odpowiedzieć na jej pytania brzmiące ,,O czym ja teraz myślę?". Udaje mu się dzięki pomocy towarzysza i okazało się, że to duch zmarłego którego uratował w kościele.

 

Jeśli ktoś czytał, pamięta i poda autora i tytuł będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś czytał, pamięta i poda autora i tytuł będę wdzięczny.

 

Sam tego nie czytałem, ale Twój opis mnie zaintrygował i postanowiłem popytać na portalu literackim. Tam też ta osoba, która odpowiedział nie była stuprocentowo pewna, ale podejrzewa ona, że to "Towarzysz podróży" Andersena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po latach znalazłem. H. C. Andersen - "Towarzysz Podróży"

Edytowane przez Patryk_ru2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam baśnie Andersena, za małolata miałem kilka jego tomów, teraz córce nieraz czytam.

Ale takiej idiotycznej historii to się nie spodziewałem :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było pierdzielenia się w bajkach i baśniach ;) Niejedna była psychodeliczna, ale wszystkie dzieci wyrastały normalne. Teraz matki płaczą, że jest przemoc, gdy pies szturchnie łapą innego psa w bajce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...