Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rzymo

Wentylator do EVGA GTX1060 - są zamienniki?

Rekomendowane odpowiedzi

pomoc, pomoc! :)

 

A poważniej - karta pokoparkowa, działa sobie od jakiegoś czasu w zwykłym komputerze. Ogólnie zakurzona, trochę brudna to stwierdziłem, że rozkręcę i wyczyszczę. Tak skutecznie czyściłem, że wentylator jak był brudny to działał cicho, jak jest czysty to już niebardzo ;) Głośne szuranie/ocieranie, czyli zepsułem.

 

Szukam w necie i nie widzę - czy da się gdzieś kupić taki nowy wentylator? Krótka EVGA 1060 SC, jedno śmigło. Rozbiorę raz jeszcze, sprawdzę czy czegoś nie skopałem przy składaniu karty do kupy, ale raczej nie.

Chyba że wymiana łożysk pomoże - są tam takie dwa miniaturowe, potocznie zwane maszynowymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do support... jak wciśniesz dobry kit, to dostaniesz wentylator albo całe chłodzenie szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoc, pomoc! :)

 

A poważniej - karta pokoparkowa, działa sobie od jakiegoś czasu w zwykłym komputerze. Ogólnie zakurzona, trochę brudna to stwierdziłem, że rozkręcę i wyczyszczę. Tak skutecznie czyściłem, że wentylator jak był brudny to działał cicho, jak jest czysty to już niebardzo ;) Głośne szuranie/ocieranie, czyli zepsułem.

 

Szukam w necie i nie widzę - czy da się gdzieś kupić taki nowy wentylator? Krótka EVGA 1060 SC, jedno śmigło. Rozbiorę raz jeszcze, sprawdzę czy czegoś nie skopałem przy składaniu karty do kupy, ale raczej nie.

Chyba że wymiana łożysk pomoże - są tam takie dwa miniaturowe, potocznie zwane maszynowymi...

 

Jedno z rozwiązań to zalanie gęstszym olejem do maszyn. Sprawdzone rozwiązanie - działa bardzo dobrze w przypadku starych komputerów z wentylatorami których już nigdzie nie da się dostać. Działają niemal jak nowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko pewnie piszesz o zwykłych ślizgowych - tu są dwa uszczelnione łożyska kulkowe. Nie wiem czy uda mi się zdjąć tak małe uszczelki i tam zaaplikować gęsty olej.

 

@bartosz302 - fakt, spróbować warto.

 

 

Ogólnie pytam, bo np. do gigabajta, asusa czy szafira widzę że chińczyki normalnie sprzedają (kształt łopatek się zgadza, oznaczenie na wentylatorach też), a do EVGA nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te łożyska musisz wymienić, ale uważaj przy wbijaniu ich w korpus, bo znowu będą szumieć.

Łożyska wbija/wpycha się naciskając zewnętrzny pierścień, nie wewnętrzny.

 

Można przełożyć z innego cichego a używanego wentylatora, jak pasuje wymiarowo.

No i gęsty smar na oś, to może się po czasie uciszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, na razie karta siedzi w kompie (w spoczynku i tak nie kręci wentylem, więc nie denerwuje :)) - jutro zajrzę raz jeszcze, zmierzę łożyska i sprawdzę czy są normalnie dostępne w handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne cudowania nie pomogły - znalazłem i zamówiłem z Ali.

Przełożyłem, jest zdecydowanie lepiej :)

 

Teraz do pełni szczęścia brakuje mi tylko linuksowego odpowiednika Afterburnera (regulacja krzywej i rpm wentyla), bo w Wieśku3 chłodzenie rozpędza się do wyraźnie wyższych obrotów niż pod Win. Ale to temat na inny wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...