Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kwadrat200

Laptop 3-4k do pracy (3d) i domu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mój stary laptop wyzionął ducha. Miał 17", i5 trzeciej generacji, GTX660M i 8GB ramu. Używany będzie głównie go autocada, inventora, blendera itp programów 3d. Nie posiadam stacjonarnego pc, więc w domu też używam go jako głównego komputera. Do gier raczej używam konsoli, ale przy tych specyfikacjach i tak coś powinno pójść w razie czego. Stary lapek miał gamingowy design i 17", nad nowym też z początku się takim rozglądałem, ale ostatnio wpadły mi w oko różnego rodzaju booki i pady (Huawei Matebook D, HP Pavilion, Lenovo Ideapad, Acer Aspire, Asus VivoBook). Z racji użyteczności skłaniam się jednak do 15". Karta grafiki to minimum 2GB, więc pewnie minimum jakieś MX150 do takich zastosowań?

 

Procesor i5/i7 (raczej i5 w tym budżecie),

Grafika minimum 2GB, pewnie minimum MX150, lepiej 1050/ti,

RAM minimum 8GB (fajnie gdyby była możliwość dołożenia,

Fajnie gdyby był dysk SSD (i jeśli byłby mały to gdyby była możliwość dołożenia drugiego dysku),

Fajnie gdyby miał metalową obudowę (plastik może być, ale zależy mi na sztywnej, wytrzymałej obudowie, która nie będzie się wyginała pod palcami itp),

Fajnie gdyby miał podświetlenie i klawiaturę numeryczną (warunki nie są wymagane, ale mile widziane).

 

O ile z procesorem nie ma problemów, bo będzie to raczej i5, o tyle z grafiką zastanawiam się w jakie minimum celować? MX150 wystarczy? Teoretycznie nawet MX130 ma podobne parametry do mojej starej karty a ona pozwalała na W MIARĘ swobodną pracę. Czy jednak iść w 1050? Co myślicie? I czy pchać więcej niż 8gb ramu? wiem, że im więcej tym lepiej, ale nie byłem przygotowany na takie zakupy, sprzęt pewnie pójdzie w raty, więc 4k to górna granica, a wolałbym wyrobić się poniżej niej i nie przesadzać niepotrzebnie. ;) Postaram się dzisiaj po pracy podjechać do jakiegoś sklepu i pomacać kilka sztuk, bo po zdjęciach w internecie ciężko wyrobić sobie opinię.

 

W oko wpadły mi póki co:

 

z "ultrabooków":

 

Huawei Matebook D

i5 8250u, MX150, 8GB, 240GB M.2

-nie ma podświetlenia i klawiatury numerycznej

-musiałbym dołożyć dysk i ewentualnie ram

 

ASUS VivoBook S15

i5 8250u, MX150, 8GB, 240GB M.2

-jak wyżej

-do tego jest 500zł droższy (może warto dołożyć?)

 

HP Pavilion 15

i5 8250u, MX150, 8GB, 240GB M.2

-wydaje mi się, że nie ma szans dołożyć drugiego dysku, jeśli tak to odpada

 

Acer Aspire 5

i5 8265u, MX150, 8GB, 240GB M.2 + 1TB HDD

 

Acer Aspire 7

i5 8300H, GTX 1050, 8GB, 1TB HDD

 

ASUS VivoBook Pro 15

i5 8300H, GTX 1050, 8GB, 240GB M.2

 

LENOVO IdeaPad 330

i5 8300H, GTX 1050, 8GB, 256GB M.2

-mniej ultrabookowy

 

HP Pavilion 15

i5 8300H, GTX1050, 8GB, 1TB HDD

-jak wyżej

 

oczywiście występują też w różnych konfiguracjach z różnymi dyskami itp, główną różnicą przy dopłacie będzie i7 zamiast i5.

 

z gamingowych:

 

MSI GV62

i5 8300H, GTX 1050, 8GB, 1TB HDD

 

MSI GF63

i5 8300H, GTX 1050, 8GB, 1TB HDD

 

Acer Nitro 5

i5 8300H, GTX 1050, 8GB, 256GB M.2

 

ASUS TUF Gaming FX504GE

i5 8300H, GTX 1050Ti, 8GB, 240GB M.2 1TB SSHD

 

Lenovo Legion Y530-15

i5 8300H, GTX 1050, 8GB, 240GB M.2 1TB HDD

 

Dell Inspiron G3

i5 8300H, GTX 1050, 8GB, 240GB M.2

 

Na zielono zaznaczyłem ciekawsze [według mnie] propozycje. Co o nich myślicie podług reszty?

Nie jestem zamknięty na formę laptopa, zależy mi żeby był porządnie wykonany (nie trzeszczał, nie wyginał się itp).

Jak widać sprzętu odpowiadającego wymaganiom na rynku jest mnóstwo i na dodatek jest mega podobny. Może ktoś z doświadczenia od razu odrzuci jakieś modele, może ktoś podrzuci coś ciekawego czego tu nie podałem.

Zależy mi na dysku/dyskach ssd, 8gb ram myślę, że powinno wystarczyć. Na jakiej grafice się skupić?

Jeśli ktoś się przedrze przez to wszystko i spróbuje mi pomóc to z góry bardzo dziękuję. Sprawa dość pilna ;) Pozdrawiam

Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś o używanej stacji roboczej? M4800 lub 7510 będą bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarkę kupiłbym używaną, laptopa raczej nie. Raz, że to się tłucze w torbach, ludzie rzucają. Dwa, że przez słabsze chłodzenie, mocniejsze żyłowanie itp szybciej są zajeżdżane. No i wolałbym coś w miarę świeżego, żeby starczyło na kilka następnych lat jak poprzedni laptop.

 

Nie myślałeś o używanej stacji roboczej? M4800 lub 7510 będą bardzo dobre.

Dla sprostowania. Wiem, że to nie będzie profesjonalna stacja robocza. Z takiej korzystam w pracy - Tower 5810 (Xeon E5-1630, Quadro K5200, 32Gb ramu). To ma być poręczne urządzenie używane w domu, które jednak pozwoli w swobodny sposób odpalić wymienione wyżej programy i pracować w nich bez bólu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zestawienia dorzuciłbym jeszcze (obecnie też w dobrej cenie):

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD za 3999zł

Ma aluminiową obudowę i całkiem sensowną konfigurację. Jak widać są tu dwa dyski, 8GB pamięci, procesor i5-8300H (odpowiednik i7-7700HQ) oraz karta graficzna GTX 1050Ti. Laptop przy tym nie wygląda zbyt gaimingowo. Ogólnie stosunek cena/wyposażenie w tym wypadku prezentuje się b.dobrze.

Tak naprawdę pozostanie Ci jedynie wymiana ramu na większą ilość.

 

Ewentualnie jeżeli nie zależy Ci mocno na HDD, to taniej możesz wziąć wersję tylko z SSD:

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/256/Win10 GTX1050Ti FHD za 3899zł

Choć jak widać różnica to tylko 100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050 3499 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas. Tylko do tego modelu dołożyć dysk SSD oddzielnie ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 259 zł

 

Ewentualnie taka najwyższa wydajność najniższym kosztem

Acer Nitro 5 i5-8300H/8GB/256/Win10 GTX1050Ti 3799 zł

Matryca FULL HD IPS, całkiem niezłe wykonanie, możliwość zamontowania dodatkowego dysku SATA, podświetlana klawiatura, łatwy dostęp do podzespołów, dobry stosunek ceny do wydajności. Aktualnie w bardzo dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Oglądałem Acery i na żywo nie przypadły mi do gustu, trochę przesiałem listę eliminując droższe sprzęty o takiej samej specyfikacji.

Na ringu zostały :cool: :

 

Huawei MateBook D - 3000zł

i5 8250u / 8GB / 256GB M.2 / MX150 2GB

Do tego dochodzi zakup drugiego SSD - jakieś 300zł (w żadnym z nich nie liczę ewentualnego dokupienia ramu - kwota dla wszystkich będzie podobna).

Razem 3300zł

 

ASUS VivoBook Pro - 2700zł

i5 7300HQ / 8GB / 1TB HDD / GTX 1050 4GB

Do tego SSD M.2 około 300zł.

Razem 3000zł

 

MSI GF63 - 3400zł

i5 8300H / 8GB / 1TB HDD / GTX 1050 4GB

Do tego SSD M.2 300zł.

Razem 3700zł

 

Przy takim rozstawieniu cenowym chyba najopłacalniej wychodzi Vivobook? Niestety z tej trójki na żywo widziałem tylko Huaweia i serio - bardzo mi się spodobał (prawdopodobnie tylko dlatego z taką specyfikacją jeszcze tutaj został kontra pozostała dwójka).

Asus ma naprawdę fajne bebechy w tej cenie, ale jestem ciekaw jak wypada na żywo - Acery podobały mi się, a na żywo mega się zawiodłem.

MSI praktycznie to samo co Asus, ale mam jakiś sentyment do poprzedniego lapka ;)

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu stanę przed takim samym wyborem jak Ty. W zasadzie wymieniłeś wszystkie propozycje, które brałem pod uwagę.

 

U mnie po przeczytaniu wszystkich opinii, recenzji itd. zostały 3 modele:

 

Lenovo Y530 z GTX 1050 lub GTX 1050 Ti (różnica 300zł, a GPU 30%).

 

Lenovo 330 z GTX'em 1050 za 2999 zł + dysk SSD jakieś 200 zł.

 

i Asus Vivobook Pro z i5 8300H

 

Lenovo, w szczególności Y530 zbiera dobre recenzje - niezły matryca w tej cenie, wydajność, chłodzenie i bardzo fajny program Lenovo Premium Care (naprawa laptopa w ciągu 5 dni albo zwrot pieniędzy i naprawionego sprzętu).

 

W przypadku Asusa przemawia za mną metalowa konstrukcja, czytnik linii papilarnych i Windows w cenie. Wersja tylko z procesorem 8 generacji, bo jest przepaść między i5 z 7 generacji, a i5 gen8.

 

Co za mną nie przemawia w Asusie to matryca - w wersji z 2017 roku podobno fatalny TN. W opisie z 2018 roku widnieje, że posiada już IPS więc może nastąpiła poprawa, ale nic w tym temacie nie mogę znaleźć - nie ma żadnych testów. Będę wysyłał albo dzwonił do Asusa, żeby potwierdzili czy matryca się różni.

 

Huawei faktycznie świetny, ale dla mnie odpada, bo chciałbym czasem w weekend zagrać sobie w jakąś Fife albo inna gierkę, a karta jest tam za słaba.

 

Z tych, które Ty zaproponowałeś nie wybrałbym też MSI, bo jednak nie odpowiada mi ten "gamingowy" wygląd. A ten Asus ma za słabą matrycę i procesor 7 generacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, podoba mi się ten Huawei :kwasny: (szkoda, że nie widziałem Vivobooka Pro na żywo). Zastanawiam się, czy lepszym rozwiązaniem byłoby kupno wersji 256GB SSD M.2 i dokupienie do tego drugiego SSD sata 500GB, czy kupno wersji 120GB SSD M.2 + 1TB HDD.

 

240GB SSD M.2 + 500GB SSD sata - 3300zł

120GB SSD M.2 + 1TB HDD sata - 3000zł

 

Będzie odczuwalna różnica pomiędzy tymi zestawieniami?

Idę po pracy obejrzeć Vivobooka Pro, jeśli będzie fajny to zastanowię się pomiędzy nimi, chociaż różnica 1000zł niezbyt mi się uśmiecha :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to je dyskwalifikuje niestety.

Też szukam laptopa za okolo 3tys i te Asusy wpadły mi w oko. Gdyby nie ta matryca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to je dyskwalifikuje niestety.

Też szukam laptopa za okolo 3tys i te Asusy wpadły mi w oko. Gdyby nie ta matryca...

 

W wersjach z CPU Intela 8 generacji w opisach widnieje, że matryca IPS. Zeszłoroczne modele miały fatalny TN. Napisałem e-mail do Asusa i czekam na odpowiedź, czy faktycznie nastąpił upgrade tak jak mają na swojej oficjalnej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jednak zdecydowałem się na zakup Matebook'a D z SSD i HDD (stwierdziłem, że mocniejszy sprzęt mi niepotrzebny bo nie gram na nim a inventora uciągnie) - do tego wjechała promocja i jest za 2800zł. Jeśli będę potrzebował, to z czasem najwyżej dokupię 8GB ramu, jeśli nie, to za 2800 mam gotowego lapka.

 

Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam

Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Kupiliśmy wczoraj 2 Huaweie :E ja wziąłem Matebooka D 15 MX150, SSD+HDD, a dla narzeczonej Matebooka D 14.

W domu po rozpakowaniu ich trochę się zawiodłem, bo ten mały jakoś fajniej wykonany, jaśniejsza matryca z lepszymi kolorami, przyjemniejsza obudowa, podświetlana klawiatura (która dodatkowo ma fajniejszy skok), a ten duży jakiś taki nijaki (dziewczyna oczywiście zadowolona ze swojego :cool: ). I teraz biję się, bo zainstalowałem na próbę na małym Inventora i jakoś to chodzi nawet przy dość dużych (nie przesadnie) projektach.. Jedyny minus, to 240GB dysk i chyba nie ma miejsca na drugi.. Więc albo zostaje się męczyć na małym, albo wymiana na większy, co trochę kosztuje.. Ech ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziesz zwracał te notebooki? :E

 

14" na pewno nie, bo narzeczonej się podoba. 15" nie jest zły - po prostu w porównaniu z tym małym wypadł jakoś blado. Ten mały jest srebrny, ma fajniejszy kształt, fajnie pracującą podświetlaną klawiaturę. Matryca ma jaśniejsze podświetlenie i lepsze kolory. No i jest sporo lżejszy. Tak mi się spodobał, że zastanawiałem się nad wymianą tego większego też na mniejszy.

Ale teraz jak siedzę, ustawiłem te same tapety i różnica nie jest wielka. Do tego miałbym problem z małym dyskiem. Więc raczej go zostawiam. Serio nie jest zły - po prostu mały mnie tak pozytywnie zaskoczył, że byłem w szoku. Zobaczymy jak dalej będą się spisywały :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jak wrażenia z tymi laptopami, a właściwie bardziej intersuje mnie d14. Jak długo trzyma bateria ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D14 bardzo pozytywnie, bateria jeszcze nie przetestowana w 100% bo narzeczona na razie mało korzystała, ja nie mam czasu się z nim bawić ;)

 

ALE.. wczoraj w pracy odpaliłem chwilę z nudów Path of Exile (coś mnie podkusiło :lol2: raczej nie ma zbyt wysokich wymagań) i D15 nagrzał się jak szalony, dodatkowo ma jakąś dziwną klawiaturę (takie to małe i w ogóle). Wraca więc do swojego domku, a ja szukam czegoś w innym stylu (jednak jak stary msi - gamingowa 17" :E ).

 

Znalazłem na aledrogo ASUS ROG GL753

W cenie 4tyś jest:

i7 7700HQ

GTX 1050 4GB

32GB RAM :o

128GB SSD + 1TB HDD

podświetlana kolorowo klawiatura + fajny design

 

Podobno nowy, podobno z gwarancją, podobno polska dystrybucja. Warto ryzykować? Cena dość niska..

 

Wpadł mi w oko jeszcze MSI GL73 4100 za i5 8300, gtx 1050, 8gb i hdd (trzeba by jeszcze ssd dokupić).

Coś ciekawego do tych +- 4tyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ma 15", posiedziałem jeden dzień przy 15" i stęskniłem się za starym sprzętem. Taki Asus 17" kosztuje 3900 przy takiej samej grafice, trochę szybszym cpu i 8GB ramu.

W oczy mi się rzuciło, że te Asusy głośno chodzą i dość mocno się grzeją.. (nie wiem ile w tym prawdy)

 

Poza tymi Asusami i MSI GL73 który mi się spodobał (ale wychodzi najmniej opłacalnie) są jeszcze HP Omen i MSI GV72.

 

Black friday i cyber monday chyba trochę przerzedziły oferty sklepów.. Szkoda, że stary komp nie spalił się kilka dni wcześniej, bo pewnie załapałbym się jeszcze na jakieś promocje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie na ringu pozostali:

 

MSI GL73 vs MSI GV72

 

Specyfikacja taka sama: 17", i5 8300, 8gb, GTX 1050 i do każdego trzeba dokupić SSD. GL73 300zł droższy, ale jakoś bardziej mi się podoba. Głównym atutem jest większe chłodzenie (nie posiada stacji dysków i ma 4 duże wywietrzniki zamiast 2 mniejszych). Jest sens dopłacać te 3 stówy na takie widzimisię? :hmm: (w sumie w mediamarkcie teraz są teraz jakieś bony do carrefoura i 4 stówki zwróciłyby się do wydania na zakupach :E )

 

I pytanko drugie, czy taki SSD ADATA XPG SX8200 będzie do nich pasował? (te ssd występują z różnymi zamkami a średnio to ogarniam). Czy może lepszym wyborem byłoby coś innego?

 

Co myślicie o tych MSI i o tym dysku?

 

EDIT: GL73 właśnie staniał o 200zł. Biorę go. Czy taki SSD jak wyżej będzie ok, czy wziąć coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD będzie pasował - laptop obsługuje dyski SSD na interfejsie SATA i PCIe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...