Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bulbon

komputer baza/ pseudo server WF Mag

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję jakiś komputer który byłby bazą/"pseudo serverem" do programu magazynowo-handlowego WaPro WF MAG. Do komputera w sieci będą się podłączać 2 inne komputery. On musi jedynie być włączony i jedynie umożliwiać dostęp do siebie. W tej chwili stoi SFF HP Core2Duo z dyskiem HDD 250gb i 4gb ramu - spokojnie wystarcza, ale ostatnio coś podupada na zdrowu - czas dostępu się wydłuża, czasami odmawia dostępu. Zastanawiam się czy jest sens pakować do niego SSD a jeśli tak to jaki (jakie ssd wytrzymują lekkie użytkowanie 24/h) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z SSD bym uważał. Teoretycznie wytrzyma spokojnie, ale problemem jest to że jak pada to na amen. Albo dwa dyski SSD w RAID1 albo dosyć częste backupy bazy na dysk HDD.

A jaki system operacyjny działa na SFF HP? Poza tym Core2Duo i Win7 to już może być za mało do wygodnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takie serwery tworze na maszynie wirtualnej qnap.

Dyski w RAID-1 + migawki + backup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie pewnie szybki HDD też by był ok albo hybryda. Kwestia szybkości dostępu. Kasy na zmiany nie ma za dużo więc trzeba to jakoś poratować bez większego wkładu. Mam jakąś zezłomowana starą stacjonarkę Lenovo, w niej się wala Q8200 może to tego HPka wsadzić jeszcze quada? To coś pomoże? Czy może raczej potrzeba więcej pamięci ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było. Tak to jest WF Mag dla Windows. Baza nie jest duża, w tym pseudo serwerze siedzi dysk 250gb i praktycznie 80% jest wolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U jednego z klientów stoi już od dawna starszy Proliant (Xeon 3430) z dyskiem SSD na system (Win2008Srv) i 2xHDD na dane, do tego Mag, Kaper, Fakir, Best i Gang to wszystko udostępniane na kilka stanowisk. Działa bardzo sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli taki dell 790 z i5 2400 dyskiem SSD 120/240gb na system i powiedzmy 500gb HDD na dane byłby ok? W zasadzie tylko WFMAG i GANG. Udostępnione dla 2 stanowisk. Jaki SSD siedzi w tym serwerze? jakiś Intelowski dedykowany do serwerów czy zwykły?

 

Albo może wsadzić Q8200 zamiast core2duo i więcej ramu + SSD na system do tego co jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że q8200 mam, ram dodatkowy też mam i jedyne co musiałbym kupić to SSD. A della 790 z i5 muszę kupić + jeszcze SSD. Poza tym myślę, że tu raczej SSD zrobi robotę a nie procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Q8200 masz, to dokup SSD i działaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...