Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piwakk

Laptop do codziennego użytku - przeglądanie internetu, skype [max 2200]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

poszukuję laptopa dla rodziców.

 

Używany będzie przede wszystkim do przeglądania internetu, poczta, skype.

 

Co do wymagań:

 

15,6 ewentualnie coś mniejszego

8GB RAM,

brak Windowsa

byłoby dobrze, gdyby miał slot na dysk SATA, ponieważ z obecnego laptopa chciałbym przełożyć dysk SSD - mianowicie Plextor 128GB 2,5'' SATA SSD M6V Series.

 

Znalazłem coś takiego:

 

https://www.x-kom.pl/p/431319-notebook-laptop-156-asus-vivobook-r520ua-i3-8130u-8gb-256ssd.html

 

Czy to będzie dobry wybór?

 

Widziałem też Lenovo z serii 320/330, ale nie mają miejsca na dodatkowy dysk sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobry wybór. Ewentualnie Acer Aspire 3 Ryzen 3/8GB/240+1000/Win10 FHD 2199 zł

Podobna konfiguracja jeżeli chodzi o wydajność Ryzen 3 jest praktycznie 10 % słabszy od i3U 8 generacji, wykonanie akceptowalne, dwa dyski wewnątrz laptopa, system o wartości 400 zł w cenie. Pamiętaj że na nowym laptopie może być problem z sterownikami do Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzice przyzwyczajeni do Windows 10, także nie ma problemu.

 

Ten Twój cięższy. A chcieli i tak coś lżejszego, więc wybór padnie pewnie na ASUSa.

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, ponieważ zjechałem do domu, pogadałem z rodzicami i okazało się, że dysk 240gb jest ok i nie jest konieczny laptop z dodatkowym slotem na dysk. Czy w tym przypadku warto dokładać do:

https://www.x-kom.pl/p/466456-notebook-laptop-15-6-lenovo-ideapad-330-15-i5-8250u-8gb-240.html

 

Główna różnica to procek. Tutaj jest 4 rdzeniowy. Chociaż wydaję mi się, że wykonanie Lenovo może być gorsze.

 

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie wykonanie wszystkich laptopów będzie na podobnym poziomie.W tej samej cenie co wersja z Intelem jest też 330-stka z procesorem od AMD:

Lenovo Ideapad 330-15 Ryzen 5/8GB/240/Win10 za 2399zł

Konfiguracji identyczna próćz procesora (choć to również jednostka 4-ro rdzeniowa). AMD ma nieco lepszą kartę graficzną.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

Myślę, że będę celować jak już to w Intela.

Karta graficzna zbędna.

Tylko nie wiem czy potrzebny do skype i przeglądania internetu procek czterordzeniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko tego budżetu dostaniesz zdecydowanie lepiej wykonanego i wyposażonego

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10 2699 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko tego budżetu dostaniesz zdecydowanie lepiej wykonanego i wyposażonego

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10 2699 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

 

To już niestety poza budżet. I tak początkowo miało być 2000 zł, potem 2200 zł.

 

Gdyby była taka oferta bez Windowsa, to jeszcze jeszcze. Bo pewnie wyszło by koło 200,300 zł taniej.

 

Podobne parametry oferuje ten Lenovo w sumie, tylko pewnie tutaj z ekranem gorzej.

 

https://www.x-kom.pl/p/466456-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330-15-i5-8250u-8gb-240.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to koszt 400-500 zł, więc cena nie jest zła. Tym bardziej wskazany przez Ciebie Lenovo posiada wydajność na tym samym poziomie lecz wykonanie i wyposażenie jest już dużo gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...