Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dyzio92

Ryzen 2600 czy 1400?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jak w temacie który z tych procesorów wybrać? Interesuje mnie tylko Wiedźmin 3. A może ładować coś z Intela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym Ryzena 2600. Nowsza generacja mocno zachęca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 jest sporo wydajniejszy. Najlepiej podaj budżet i czy coś masz czy składasz od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 jest sporo wydajniejszy. Najlepiej podaj budżet i czy coś masz czy składasz od zera.

 

Składam. Niestety jak na złość 2600 nie ma na stanie i jest 2600x ale sporo droższy, warty dopłaty? Czy może 1600x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600x jest niewarty doplaty, a do 1600x musisz conajmniej 100zł doliczyc na cooler.

 

osobiscie kupilbym gdzie indziej albo poczekal na 2600. Procesor za ta cene, ma rewelacyjna wydajnosc, do tego jego podkrecanie, jest bardzo latwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600x jest niewarty doplaty, a do 1600x musisz conajmniej 100zł doliczyc na cooler.

 

osobiscie kupilbym gdzie indziej albo poczekal na 2600. Procesor za ta cene, ma rewelacyjna wydajnosc, do tego jego podkrecanie, jest bardzo latwe.

 

Intel ma jakąś sensowną alternatywę? Ten i3-8100 jest wydajny?

Osobiście zależy mi na zabawie a nie na liczbie fpsów. Absolutnie wystarczy mi 60 klatek w FHD na wysokich ustawieniach(skoro teraz gram na lapku na najniższych i mam coś koło 29 klatek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 to budzetowa jednostka, odpowiednikiem 2600 jest i5 8400, ktory jest sporo drozszy i ma tylko 6 watkow. Fajne sa i7 , ale ceny sa 2krotnie wyzsze niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś zniewolony licznikiem fps, i3-8100 do Wieśka będzie całkowicie wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kosztuje 600zł za 4/4... Niewarto nawet w ta strone patrzec, skoro za niewiele wiecej kupi proca na ktorym pogra i W3 i inne nowe tytuly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że R5 1400, porównywalny do i3-8100, jest dużo tańszy. Najlepsza opcja to R5 1600X. Co prawda coolera nie ma w zestawie, ale to zakup, który się i tak przyda i niejednemu procesorowy posłuży, jeśli będzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na tego 1600x. Jakie chłodzenie do niego dobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a be quiet! Pure Rock Slim ? Bardzo cenie sobie tą firmę a cena ta sama co za Fere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez fortisa, roznica 30zł , a warto doplacic. Wiadomo Dark Rock jest fajny, wyglada do tego super jak jest szklany bok, ale za 2-3 stopnie mniej trzeba dac ponad 100zł wiecej.

 

Fera jest ok jak nie bedziesz podkrecał, do OC wzialbym Fortisa, trzyma dobrze temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez fortisa, roznica 30zł , a warto doplacic. Wiadomo Dark Rock jest fajny, wyglada do tego super jak jest szklany bok, ale za 2-3 stopnie mniej trzeba dac ponad 100zł wiecej.

 

Fera jest ok jak nie bedziesz podkrecał, do OC wzialbym Fortisa, trzyma dobrze temperatury.

 

nie chodzi mi o Dark Rocka tylko Slima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, przeoczyłem, osobiscie wolalbym Fere, wiekszy cooler, wiekszy radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fera jest ok jak nie bedziesz podkrecał,

Seeeerio? :E Ryzen 2600@4100Mhz Assassin's Creed Odyssey, Temp 57-58° -chłodzenie Fera3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka obudowa? Może jakaś wymyślna, wąska i Fera nie wejdzie bez szlifierki? :E

 

Seeeerio? :E Ryzen 2600@4100Mhz Assassin's Creed Odyssey, Temp 57-58° -chłodzenie Fera3

chyba na Pulpicie, ewentualnie trzymasz komputer za oknem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seeeerio? :E Ryzen 2600@4100Mhz Assassin's Creed Odyssey, Temp 57-58° -chłodzenie Fera3

 

 

a jakie tempy masz occt i jakie masz napiecie na 4.1?? u mnie poszedl na 1.36v na 4.1 i na Fortisie mam 72 stopnie w primie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie tempy masz occt i jakie masz napiecie na 4.1?? u mnie poszedl na 1.36v na 4.1 i na Fortisie mam 72 stopnie w primie...

Nie pamiętam już jakie temp. miał w OCCT po ustawieniu i sprawdzeniu stabilności wywaliłem OCCT, ale wiem ze były w porządku, napięcie mam ustawione na 1,38X

Edit: Fera daje sobie rade świetnie, zwłaszcza przy dobrze wentylowanej budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie tempy masz occt i jakie masz napiecie na 4.1?? u mnie poszedl na 1.36v na 4.1 i na Fortisie mam 72 stopnie w primie...

 

wszystko z tobą ok? co kogo obchodzą temperatury w occt? może jeszcze jakieś wypalanie z avx2 xD?

miałem fortisa 3 na i7 6700 (po delidzie i lappingu bo miał banana na czapce). w grach bardzo rzadko widziałem więcej niż 55 stopni na core #0 a pozstałe trzymały się poniżęj 50 ale jak mu zapuściłem prime to grzał ponad 70 a na avx2 leciał w okolice 90. i jaki to ma sens? przecież liczy sie temperatura w normalnych warunkach a nie w syntetycznych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o porównywalne warunki, może ktoś będzie kiedyś czytał ten temat i zastanawiał się jaki cooler kupić. Nikt nie gra w prime czy occt, tym sie sprawdza stabilność ram cpu i ewentualnie możliwości chłodzenia. Może pomyliłeś fora, bo te jest dla (cytat z "o nas") "Czytelnikami PCLab.pl są przede wszystkim entuzjaści komputerowi" i na forum piszą entuzjastycznie o komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło każdy gra w rozn egry i w różne ustawienia. A small test jest ten sam dla każdego. Sam wcześniej miałem fortisa że 120mm smiglem i na phenomie było bardzo średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko z tobą ok? co kogo obchodzą temperatury w occt? może jeszcze jakieś wypalanie z avx2 xD?

miałem fortisa 3 na i7 6700 (po delidzie i lappingu bo miał banana na czapce). w grach bardzo rzadko widziałem więcej niż 55 stopni na core #0 a pozstałe trzymały się poniżęj 50 ale jak mu zapuściłem prime to grzał ponad 70 a na avx2 leciał w okolice 90. i jaki to ma sens? przecież liczy sie temperatura w normalnych warunkach a nie w syntetycznych testach.

 

Zgadza się. Ja po skalpie też jestem i jak włączę jakie OCCT to przy ustawieniach z sygny od razu szybuje pod ~90*C, a podczas renderowania w vegasie co też 100% obciążenia mi robi, temperatura nie przekracza 60*C na każdym z rdzeni. Zapuszczam na noc test renderowania w x264 i jak przejdzie to stabilny. Taki test nie robi 100* tylko ok 60* co nie zarzyna cepa, a daje taką samą pewność co do stabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...