Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LukaszMie

Temperatura i7-3700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj czyściłem kompa podpiełem nową karte graficzną, troche problemów było ale już rozwiązane, nowy zasilacz, wymieniłem paste w procku. I tu pytanie aktualnie na samym uruchomionym pulpicie ( malo zużycie procesora)

mam temperature skacząco 40 pare i do 50, czy to normalne przy takim procku jak w tytule ? Wczesniej wydaje mi sie ze byla mniejsza.

8 GB ramu ddr3

płyta głowna Gigabyte GA-B75M-D3V

procek QuadCore Intel Core i7-3770, 3800 MHz (38 x 100)

karta graficzna Asus Cerberus-GTX1050TI 4GB (stara gtx 650 1gb)

zasilacz vero l2 500w (stary box cube 500w)

użyta pasta be quiet dc1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rust 75 stopni, mam sie martwić :D ? Nie wiem czy paste jeszcze raz nakład czy za dużo czy za mało dałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym tu się martwić może byc i 90 i bedzie działać, mój celeron łapał po 100 i jak działał tak działa a ma już chyba z 6 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się martwisz o temperatury to zmień chłodzenie, intelowski stock to najgorsze możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania mój 3770K + chłodzenie Prolimatech Armaggedon na stock zegarach ma w idle ok. 30 stopni. W WoW czy Fallout 4 góra 52 stopnie (rozdziałka zawsze 1080p, limit do 60fps).

Nigdy nie robiłem skalpa, zmieniałem tylko paste między CPU a chłodzeniem.

 

Radzę wymienić stock cooler na coś przyzwoitego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie to jest dziwne bo pasta w tym kompie nie była wymieniana 5 lat, wymieniłem w końcu tą paste przy zmianie zasilacza i grafy i wydaje mi sie że wcześniej chodził po prostu lepiej mimo że miał na sobie paste 5 letnią i tam pod odpięciu były jej naprawdę mało. A teraz skacze od 41-47 przy paru kartach przeglądarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie to jest dziwne bo pasta w tym kompie nie była wymieniana 5 lat, wymieniłem w końcu tą paste przy zmianie zasilacza i grafy i wydaje mi sie że wcześniej chodził po prostu lepiej mimo że miał na sobie paste 5 letnią i tam pod odpięciu były jej naprawdę mało. A teraz skacze od 41-47 przy paru kartach przeglądarki

 

Może za słabo/źle dokręciłeś chłodzenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki moge na wczorajszą paste dodac troche dzisiaj ? Bo wydaje mi się za mało moze dałem ale mam końcówkę tej pasty i na całość może nie starczyć jakbym teraz miał wczorajszą wyczyścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ja mam na procesorze moją paste posmarowaną a box intela miał swoją i mam takiegom ulepa i jest elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołozyłem i wyrównałem paste ale to daje efekt coś koło -4 do poprzedniej.

Spróbuje wystawić kompa na półke zamiast pod wysuwaną klawiaturą z której jest otoczony drewnem z 3 stron i dam znać.

Tylko czy nie bedzie zbierał za duzo kurzu przy otwartej jednej stronie obudowy ? Myśle czy by go tak nie zostawić i czyścić spręzonym powietrzem co tydzien/dwa.

Mam go teraz na ziemi prowizorycznie kable podłączone i róznica w temp jest naprawdę spora przy otwartej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi jak narazie po paru godzinach 65 stopni MAX w fallout 4 (zmodowanym solidnie) poprzednio było max 75. Komputer stoi teraz na półce z otwartą jedną stroną obudowy, dorzuciłem tez więcej pasty i jest elegancko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...