Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zablotzky

i7 6700k + ASRock z270 pro4

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Skompletowałem w końcu moje pudło i przystąpiłem do lekkiego OC. Mnożnik z 40 na 45, napięcie podniosłem offsetem o 100 jednostek, LLC poziom 1. No i parę pytań mi się pojawiło.. :hmm:

 

Bazowe napięcie procesora według danych w UEFI to 1.280V. Ale przed ustawieniem offsetu wartość ta to 1.296V/1.312V a po zmianie mnożnika i offsetu to 1.328V/1.344V. W obu przypadkach wartości są odczytywane przez CPU-Z i HWMonitor podczas stress testu w AIDA64.

 

Czy dobrze rozumiem, że różnica w napięciach na stockowych ustawieniach wynika po prostu z tego, że każdy CPU jest inny i rzeczywiste napięcie będzie się wahać w określonych granicach?

 

Skoro podniosłem napięcie offsetem o 100 jednostek, to z bazowego 1.280V powinno się zrobić 1.380V, dobrze rozumiem? Czemu zatem, nawet uwzględniając fakt iż rzeczywiste napięcie różni się zadeklarowanego przez producenta, maksymalnie skacze do wartości 1.344V? Przecież 1.344 - 1.312 = 0.032, gdzie pozostałe 0.068?

 

No i trzecia sprawa.. skąd te dwie wartości napięcia? To znaczy, czemu skacze z 1.328V na 1.344V? Nie mierzyłem czasów, ale wygląda na to że napięcie utrzymuje się na 1.344V a chwilami tylko spada do 1.328V. Czy jest związane z LLC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy LLC1 mobo podnosilo napiecie w porownaniu do zadanego przeze mnie w biosie (odczyt w hwinfo > bios). Przy LLC2 bios ~ hwinfo. Pobaw sie llc, 1 - najwyzsze, 9 - najnizsze, przynajmniej tak doczytalem dla asrocka. Teoretycznie na najwyzszym powinien byc najmniejszy v-droop a na najnizszym najwiekszy, wiec optymalnie bylo tak ustawic llc zeby wartosc w biosie rownala sie odczytom w hwinfo. Tak to rozumiem ale specem nie jestem i tez sie tego ucze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...