Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matt91111

Komputer nie wstaje po wymianie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem podpiąłem nowy ssd, jedyne czego dotykałem to kable sata.

 

Dziś rano już nie wstał. Wyglądało to jak by złapał jakiegoś boot loopa, wiatraki gpu i cpu na chwilę ruszały a trwało to może z 2 sekundy a później się restartował, i tak w kółko. Nic nie "piszczało".

 

Po przepinałem dla pewności zasilanie mobo, cpu, cpu fan, power switche, dyski na wszelkie możliwe sposoby. Bez większych efektów odpinając kartę graficzną od zasilania (nie wyciągałem jej z szyny) wstał na chwilę dłużej (~10sek), ale znowu się zresetował i wpadł w boot loopa.

 

Mogę na wieczór ogarnąć jakieś części zamienne, tylko muszę wiedzieć co sprawdzać w pierwszej kolejności / co daje takie objawy.

 

Sprzęt:

mobo: h81m-p33

zasilanko: pentagram silent force cav-500-a12s 500w

cpu: intel i3 4160

gpu: radeon r270x

 

Na chwil obecną wgl nie wstaje.

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjasnij dlaczego ma zmienic zasilacz??

 

wyjnmij baterie z plyty dla pewnosci na 30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj po kolei wszystko, zacznij od wypięcia karty i odpalenia PC na Integrze, potem na pojedynczych kościach ramu, pojedynczych dyskach, zasilacz "na sucho" (bez komputera- opis znajdziesz z wujkiem google)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjasnij dlaczego ma zmienic zasilacz??

 

wyjnmij baterie z plyty dla pewnosci na 30 minut.

lub przełóż zworke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij baterie. rozłóż go na pierwsze części. Procesor wyjmij z socketu i przeczyść IPĄ styki złóż ponownie bez karty graficznej. podepnij pod integre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • bios zresetowany
  • cpu ok
  • ram ok
  • dyski ok

 

Po włożeniu GPU do szyny znowu boot loop :/ także sprawdzę jeszcze inną grafikę, ale znając życie to pewnie gpu zdechło :(

 

Z dnia na dzień bez żadnych artefaktów, dziwnych temperatur, spadku klatek. No nic co by wskazywało, że jej coś dolega

R.I.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy update, po wyciągnięciu grafiki z szyny dalej boot loop :lol2:

 

GPU sprawdzę u znajomego, a ja idę dalej grzebać...

Ogólnie to sprawa wygląda tak, podpinałem wszystko z listy wyżej osobno i rozruch był w porządku, włożyłem gpu i jest boot loop. Wyciągnąłem gpu i dalej bootloop :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest drugi slot ramu, bez względu na to która kość się w nim znajduje (mam 2x4) to jeżeli jest włożona występuje boot loop. Raz ruszyło z dwiema kościami ramu + podpiętym gpu i gpu nie wstało. Na pierwszym slocie działa wszystko.

 

Odkopałem jakiś archaiczny wątek na innym forum, gdzie sugerują iż może być to związane z uszkodzeniem cpu. Jakiś pomysł jak to zdiagnozować? Obawiam się, że nie załatwię od nikogo cpu pod moją płytę :/ albo jak sprawdzić czy z mobo jest wszystko ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten pentagram to czarna lista.

Nie wprowadzaj w błąd. Główna jego wada to wiek, tzn. ok. 10 lat na karku od premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...