Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mike10

Pomoc w napisaniu prostych programów.

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko czy jest ktoś kto napisałby proste programy w c++?

Ćwiczenia 1. Wyrażenia arytmetyczne

 

Zadanie 1

Napisać program przeliczający temperaturę podaną w stopniach Celsjusza na stopnie Fahrenheita (f=1.8c+32). Wyświetlić wynik z dokładnością do trzech miejsc po przecinku. Sprawdzić poprawność obliczeń porównując wyniki otrzymane za pomocą programu z wynikami otrzymanymi za pomocą kalkulatora internetowego.

Internetowy kalkulator temperatury: http://www.onlineconversion.com/temperature.htm

Zadanie 2

Napisać program/programy obliczające wartości objętości i pola powierzchni całkowitej następujących brył:

graniastosłupa prostego o podstawie trapezu równoramiennego;

ostrosłupa prostego o podstawie prostokąta;

walca.

Należy ustalić, jakie parametry poszczególnych brył będą podawane przez użytkownika, a jakie będą obliczane pomocniczo.

Sprawdzić poprawność obliczeń, porównując wyniki otrzymane za pomocą programu z wynikami obliczeń wykonanych za pomocą kalkulatora lub arkusza kalkulacyjnego.

Zadanie 3

Rzucamy piłką z prędkością v_0 pod kątem ∝ względem poziomu z punktu (x=0,y=y_0 ). Trajektorią piłki jest parabola (zaniedbujemy opór powietrza) o następującej postaci:

y = x∙tgα-1/(2v_0^2 ) (gx^2)/cos^2⁡α +y_0

Należy napisać program, który oblicza wartość y dla podanych przez użytkownika wartości x, y_0, v_0 i ∝. Obliczenia wykonać z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. Sprawdzić poprawność obliczeń.

y – wysokość, na której znajduje się piłka po przebyciu odległości x w poziomie;

y_0 – wysokość, z której piłka zostaje rzucona, podawana w metrach;

v_0 – prędkość początkowa, podawana w jednostach km/h, wymaga przeliczenia na m/s (1km/h = 1000m/3600s);

∝ - kąt w stopniach, wymaga przeliczenia na radiany (α[rad]=α^o π/〖180〗^o);

g = 9.81 m/s - przyspieszenie ziemskie, wartość tą należy zadeklarować jako stałą.

funkcje matematyczne obliczające tg α: tan(α), cos α: cos(α)

 

 

Ćwiczenia 2. Funkcje z elementami instrukcji warunkowych

 

Zadanie 1

W programie pp_cw02_1b_temperatura_funkcje_i_warunki-rozwiniecie.cpp uzupełnić kod funkcji przeliczCnaF()o wyznaczanie temperatury w stopniach Fahrenheita, f=9/5 c+32. Uruchomić i przetestować program.

 

Zadanie 2

Napisać program, który umożliwi przeliczanie odległości z kilometrów na mile lądowe i odwrotnie.

Przeliczanie odbywa się według wzoru 1km=0.621371192 mi; współczynnik 0.621371192 należy zadeklarować jako stałą.

Każde przeliczanie powinno odbywać się w osobnej funkcji.

Należy sygnalizować wprowadzenie przez użytkownika odległości mniejszej niż 0.

Użytkownik powinien mieć wybór, czy chce przeliczać kilometry na mile czy mile na kilometry.

Przetestować program (testowanie należy udokumentować).

 

Zadanie 3

Zmodyfikować program z zadania 2 z ćwiczenia „pp cw01.docx” tak, aby obliczenia dotyczące poszczególnych brył były przeprowadzane przez 3 różne funkcje.

Dodatkowo, program powinien sprawdzać poprawność wprowadzonych danych (tzn. nie wykonywać obliczeń, jeżeli użytkownik poda ujemne długości krawędzi).

Sprawdzić poprawność otrzymanych wyników.

 

Ćwiczenia 3. Instrukcje warunkowe

Zadanie 1.

Uzupełnić kod programu „pp04_02_min_max_3liczb.cpp” (przykład 2 prezentacji „PP04 Instrukcje warunkowe.pdf”) o definicję funkcji wyznacz_max(). Uruchomić i przetestować program.

Zadanie 2.

Uruchomić program „pp04_03_pierwiatki_rown_kw.cpp” wyznaczający pierwiastki równania kwadratowego (przykład 3 prezentacji „PP04 Instrukcje warunkowe.pdf”).

Przetestować program. Kalkulator dla równania kwadratowego można znaleźć na stronie: https://www.mathwarehouse.com/quadratic/quadratic-formula-calculator.php

Sprawdzić wyniki i sposób ich prezentacji dla następujących danych: a = -4,b = 1,c = -2. Poprawić sposób wyświetlania wartości pierwiastków zespolonych w tym i podobnych przypadkach.

Zadanie 3.

Rozszerzyć program „pp04_05_srednie.cpp” (przykład 5 prezentacji „PP04 Instrukcje warunkowe.pdf”) o implementacje funkcji obliczających średnią harmoniczną i średnią potęgową. Przeprowadzić testowanie programu.

Zadanie 4.

Według poniższego schematu blokowego napisać program obliczający wysokość podatku dla podanego dochodu. Przeprowadzić testy programu. zał.1

 

Ćwiczenia 4. Instrukcje iteracyjne

Zadanie 1.

Zmodyfikować funkcję oblicz_silnie() (program pp_cw04_1_silnia.cpp)tak, aby zwracała:

wartość n! ,jeżeli 0≤n≤20

wartość -1, jeżeli n < 0;

wartość -2, jeżeli n > 20;

A więc funkcja oblicz_silnie() ma być sama odpowiedzialna za swoje działania w zależności od przekazanej do niej wartości parametru n .

 

Wywołać funkcję oblicz_silnie() w funkcji main() wykorzystując wartość przez nią zwracaną w następujący sposób:

s = oblicz_silnie(n);

if(s == -1) //jeżeli nie wykonano obliczeń z powodu ujemnej wartosci n

//TODO: wyświetl komunikat o ujemnej wartości n

else if(s == -2) //jeżeli nie wykonano obliczeń z powodu za dużej wartosci n

//TODO: wyświetl komunikat o za dużej wartości n

else //w pozostałych przypadkach (tzn. jeżeli obliczenia zostały wykonane)

//TODO: wyświetl wartość n!

 

Zadanie 2.

Rozszerzyć funkcję zlicz_cyfry(a) (przykład 3 wykładu PP05, program pp05_03_ilosc_cyfr_liczby_calkowitej.cpp) wyznaczającą ilość cyfr liczby całkowitej a tak, aby działała ona według poniższego schematu blokowego.(zał.2)

 

Uwagi:

operacja div na schemacie blokowym oznacza dzielenie całkowite;

operacja := oznacza przypisanie;

liczba o wartości 0 składa się z jednej cyfry;

liczba ujemna, np. -7624 składa się z czterech cyfr (zliczamy tylko cyfry, zapominamy o znaku).

 

Zadanie 3.

Napisać funkcję oblicz_pierwiastek(x,ε) obliczającą i zwracającą wartość pierwiastka kwadratowego liczby "x" według algorytmu (metoda babilońska) przedstawionego na poniższym schemacie blokowym. Zmienna ε jest parametrem reprezentującym dokładność wykonanych obliczeń, zmienna w przechowuje wynik obliczania pierwiastka z x .

 

Sprawdzić, jakie wartości w zostaną otrzymane przy różnych wartościach parametru ε: ε = 0.1, 0.01, 0.001, 0.0001.

Ile iteracji (obrotów pętli) wykona się przy ε = 0.1, 0.01, 0.001 i 0.0001.

 

Wyświetlić wynik z dokładnością do 8 miejsc po przecinku.

Należy użyć instrukcję iteracyjną while.

 

 

 

 

Zadanie 4.

Napisać i przetestować funkcję obliczającą i zwracającą wartość x^p, określoną następująco:

x^0= 1

x^p= x∙x∙x∙…∙x "dla " p>0

x^p=1/x^(-p) "dla " p<0

 

gdzie x jest liczbą rzeczywistą, a p jest liczbą całkowitą (ujemną lub dodatnią).

 

Wyświetlić wynik z dokładnością do 3 miejsc po przecinku.

Należy zastosować intrukcję iteracyjną for (NIE należy korzystać z funkcji bibliotecznych, np. pow() – w zadaniu tworzymy swoją własną funkcję „jakby biblioteczną”).

Narysować schemat blokowy implementowanego algorytmu.

 

Zadanie 5.

Napisać program znajdujący wszystkie liczby pierwsze w zakresie podanym przez użytkownika (np. w zakresie od 21 do 30 są dwie liczby pierwsze: 23 i 29). Skorzystać z funkcji czy_pierwsza() z programu pp05_04_czy_pierwsza.cpp.

Zadanie 6.

Napisać program obliczający pola powierzchni następujących figur zaznaczonych na szaro na poniższych rysunkach:

figury ograniczonej przez wykres krzywej f(x)= x^3 - 3x + 4 , oś x i proste x = -1,x = 4

figury ograniczonej przez wykres krzywej f(x)= x^3 , oś x i proste x = -10,x = 15

Można skorzystać z funkcji oblicz_calke() z programu pp05_05_calka.cpp.

 

 

 

 

f(x)= x^3 - 3x + 4

 

 

Odp. pole powierzchni = 18.75 f(x)= x^3,

miejsce zerowe: x=0

 

Odp. pole powierzchni = 15156.25

 

 

Ćwiczenia 5. Rekursja

Zadanie 1.

Napisać funkcję rekurencyjną nwd(a, b) wyznaczającą największy wspólny dzielnik dwóch liczb za pomocą algorytmu Euklidesa przedstawionego poniżej:

Załóżmy, że a≥b>0.

Jeżeli a mod b ≠0, to nwd(a,b) = nwd(b,a mod b);

Jeżeli a mod b = 0, to nwd(a,b) = b;

 

gdzie mod jest to operator reszty z dzielenia całkowitego.

 

a) Zmodyfikować funkcję nwd()tak, aby wyświetlała ona wartości swoich argumentów w kolejnych wywołaniach.

b) Jaki jest największy wspólny dzielnik liczb 78 i 34, 7236485 i 40, 7250080 i 40? Ile razy funkcja nwd() wywołała samą siebie?

 

Uwaga: Kod programu: pp_cw05_1_nwd.cpp.

Zadanie 2.

Uruchomić i prześledzić działanie funkcji rekurencyjnych prezentowanych na wykładzie silnia(), fibo() i hanoi() (program pp06_01_rekurencja.cpp).

Zmodyfikować te funkcje tak, aby wyświetlały aktualną wartość argumentu n w każdym swoim wywołaniu oraz informację o tym, które wywołanie się aktualnie odbywa. Licznik wywołań powinien być zadeklarowany jako zmienna statyczna.

 

Zadanie 3.

Dana jest następująca funkcja rekurencyjna:

int coztojest(int a, int b){

if(b == 0)

return 0;

if(b % 2 == 0)

return coztojest(a+a, b/2);

return coztojest(a+a, b/2) +a;

}

 

a) Jakie będą wyniki wywołań coztojest(2, 25) i coztojest(3, 11) ?

b) Co oblicza funkcja coztojest(a, b), zakładając, że a i b są liczbami całkowitymi dodatnimi?

c) Co będzie obliczać funkcja coztojest(a, b) (zakładając, że a i b są liczbami całkowitymi dodatnimi) , gdy znak + zostanie zastąpiony przez *, a instrukcja return 0 przez instrukcję return 1?

post-532785-15434859854497_thumb.png

post-532785-15434860994705_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z rodzaju "szukam frajera do prostych programow ktore zajma doswiadczonemu programiscie kilka godzin". Przy sredniej stawce 130 zl brutto za godzine to sredni interes. Swoja droga zabawne w takich tematach jest zawsze to, ze osoba kompletnie bez zadnej wiedzy merytorycznej szacuje wysilek jaki nalezy wlozyc w stworzenie takich programow. :lol2:

 

Anyway, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat z rodzaju "szukam frajera do prostych programow ktore zajma doswiadczonemu programiscie kilka godzin". Przy sredniej stawce 130 zl brutto za godzine to sredni interes. Swoja droga zabawne w takich tematach jest zawsze to, ze osoba kompletnie bez zadnej wiedzy merytorycznej szacuje wysilek jaki nalezy wlozyc w stworzenie takich programow. :lol2:

 

Anyway, powodzenia.

 

Dokladnie to samo pomyslalem

 

Moze autor zapomnial wspomniec o jakims wynagrodzeniu, bo to nie sa "proste" programy

Do tego "pomoc" a w temacie "kto napisze" :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahahah

piszesz czy ktoś napisałby PROSTE programy w c++

 

jak są proste to czemu ich nie napiszesz??

i pytanie numer 2.

Co zamierzasz robic po studiach jak nie będziesz potrafił TAK PROSTYCH RZECZY według Ciebie nawet??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam zacznę stosować podobną taktykę.

Temat: Pomoc w zarabianiu grubego hajsu

Treść: Pytanko czy jest ktoś kto przesłałby mi 40 milionów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie nie wiedziałem że to są tak trudne programy skoro muszę niby zrobić na na studia na pierwszym roku. Nie będę zajmował się programowanie bo mnie to nie interesuje a te studia próbuje zaliczyć żeby zdobyć papier.

 

Dlatego ich nie napisze bo nie mam o tym zielonego pojęcia a myślałem że komuś kto zna się na programowaniu zajmie to nwm kilka minut.

 

Poza tym nie chodziło mi tylko że ktoś napisze ale, np. ktoś coś podobnego robił gdzieś na studiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po papier się idzie na socjologię/turystykę rekreację :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po papier się idzie na socjologię/turystykę rekreację :P

Informatyka lepiej wygląda na papierze :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens zdobywanie papierka skoro wiedzy nie będziesz miał? Jak pracodawca będzie potrzebował wiedzy z tej dziedziny, to od razu wyjdzie Twoja niekompetencja i polecisz.

 

Odnośnie samych programów, to chyba nawet nie przeczytałeś treści zadań. Część to więcej niż klepnięcie kodu, bo masz jeszcze wykonać udokumentowane testy. Sporo odnosi się do treści wykładów i przykładowych programów.

 

Mija 2 miesiąc studiów, nawet jak ktoś niekumaty ale przykładający się do studiowania, to by ogarnął sprawę. Jak ci się nie chce, to płacisz komuś za robotę lub nie zaliczasz przedmiotu/semestru/roku/studiów.

Skoro programowanie jest na pierwszym semestrze, to pewnie na kolejnych latach też będzie w formie bardziej zaawansowanych przedmiotów lub jako narzędzie na innych. Nawet jak teraz się prześliźniesz, to potem problem wróci i tak.

 

Edit:

Serio studiujesz informatykę i lejesz na programowanie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie nie wiedziałem że to są tak trudne programy skoro muszę niby zrobić na na studia na pierwszym roku. Nie będę zajmował się programowanie bo mnie to nie interesuje a te studia próbuje zaliczyć żeby zdobyć papier.

 

Dlatego ich nie napisze bo nie mam o tym zielonego pojęcia a myślałem że komuś kto zna się na programowaniu zajmie to nwm kilka minut.

 

Poza tym nie chodziło mi tylko że ktoś napisze ale, np. ktoś coś podobnego robił gdzieś na studiach.

 

Za każdym razem bedziesz prosił o pomoc? Z moich studiów pamiętam że w semestrze było przynajmniej 2 języki programowania. Zaraz potem będziesz musiał robić ćwiczenia z algorytmów które bedziesz musiał zaprogramować w dowolnym języku etc. etc.

A jeśli nie interesuje Cię praca programisty to nie marnuj czasu na studia. Chcesz być sieciowcem zrób kursy Cisco (CCNA + CCNP) i obsługe linuxa chociaż sieciowiec musi ogarniać skryptowe programowanie i rynek wcale dużo ich nie potrzebuje (wiem coś o tym z własnego doświadczenia)

Aaaa i jeszcze jedno Papier pozwoli ci może pójść na rozmowę kwalfikacyjną ale będą patrzyli na to co umiesz. Moja rada jest taka żebyś wział sie za siebie i zaczął programować jeśli chcesz skończyć te studia i będziesz miał znacznie szerszy wybór możliwości.

Btw. programy są faktycznie proste, ale wymagają czasu więc nie licz że ktoś za darmo ci by je pyknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie do firmy ciagle przychodza ludzie z papierem ale bez wiedzy za to z duzymi wymaganiami finansowymi, w koncu IT to kraina mlekiem i miodem plynaca i coraz wiecej osob chce ugryzc tego tortu.

Szkoda tylko ze odbijaja sie od sciany pod postacia rekrutera :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No k... jak mnie ta ruda od programowania denerwuje tak mnie to nie interesuje. Chodziłem do technikum informatycznego i nic kompletnie z tego programowania się nie nauczyłem a mieliśmy kilka języków, i kwalifikacje ukończyłem i dyplom otrzymałem, a certy cisco też mam być może wcale nie będę pracował w tym zawodzie ale papier musi być. A to co napisałeś wcześniej o innych studiach

to studiowałem na wacie energetykę na dziennych ale ni cholery. Sory że tak agresja ale musiałem wypluć ten jad bo po kilku miesiącach na tych studiach tez mnie k...... bierze.

 

U mnie do firmy ciagle przychodza ludzie z papierem ale bez wiedzy za to z duzymi wymaganiami finansowymi, w koncu IT to kraina mlekiem i miodem plynaca i coraz wiecej osob chce ugryzc tego tortu.

Szkoda tylko ze odbijaja sie od sciany pod postacia rekrutera :lol2:

Ale czy ja napisałem że o zdam sobie studia to idę na rozmowę kwalifikacyjną odnośnie programowania skoro nic nie umiem i robię z siebie debila.

 

Na każdych studiach są praktycznie te same przedmioty i dodatkowe to specjalistyczne które warunkuje kierunek. Wybrałem te studia bo mają najniższy poziom, płacę i chcę je zdać. Myślisz że mi się chce uczyć liczb zespolonych albo macierzy na h.. mi to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na każdych studiach są praktycznie te same przedmioty i dodatkowe to specjalistyczne które warunkuje kierunek. Wybrałem te studia bo mają najniższy poziom, płacę i chcę je zdać. Myślisz że mi się chce uczyć liczb zespolonych albo macierzy na h.. mi to potrzebne.

 

Niezla wizytowka Twojej osoby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci ladnie wygladajaca "informatyka" na papierze jak w tym zawodzie prawdopodobnie nie bedziesz pracowal bo ... jest potrzebna wiedza. Glownie z doswiadczenia, nawet z waskiego zakresu, ale doswiadczenia (sieci, soft, hardware, programowanie, webmastering itd.) ?

 

Nie wydaje mi sie aby idac do pracy w np. firmie logistycznej - wyzsze informatyczne zrobilo na kims wrazenie

 

A McDonald i tak ma w pompie jakie masz wyksztalcenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezla wizytowka Twojej osoby ;)

o co ci chodzi czy ja szukam pracy w twojej firmie, po za tym jak ktoś czegoś nie umie to i tak wyjdzie wcześniej czy później

 

A po co Ci ladnie wygladajaca "informatyka" na papierze jak w tym zawodzie prawdopodobnie nie bedziesz pracowal bo ... jest potrzebna wiedza. Glownie z doswiadczenia, nawet z waskiego zakresu, ale doswiadczenia (sieci, soft, hardware, programowanie, webmastering itd.) ?

 

Nie wydaje mi sie aby idac do pracy w np. firmie logistycznej - wyzsze informatyczne zrobilo na kims wrazenie

 

A McDonald i tak ma w pompie jakie masz wyksztalcenie :E

Jak chcesz pracować w McDonalds to ja ci nie bronie

 

A po co Ci ladnie wygladajaca "informatyka" na papierze jak w tym zawodzie prawdopodobnie nie bedziesz pracowal bo ... jest potrzebna wiedza. Glownie z doswiadczenia, nawet z waskiego zakresu, ale doswiadczenia (sieci, soft, hardware, programowanie, webmastering itd.) ?

 

Nie wydaje mi sie aby idac do pracy w np. firmie logistycznej - wyzsze informatyczne zrobilo na kims wrazenie

 

A McDonald i tak ma w pompie jakie masz wykształcenie :E

Ale czy ty nie rozumiesz że papier się liczy, jak nie masz papieru to jest pracownikiem gorszego sortu. Kolejna spraw jest taka że głownie się w pracy czegoś uczysz. Myślisz że każdy kto kończy studia pracuje w swoim zawodzi. Ale mając studia łatwiej ci się przekwalifikować skończysz jakiś kurs, w jakieś firmie dadzą ci szansę czasami wyślą na jakieś szkolenie i w pracy się bardzo szybko nauczysz. A na studiach uczą tylko suchej papki która w większości przypadków prawie nic nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ty nie rozumiesz że papier się liczy, jak nie masz papieru to jest pracownikiem gorszego sortu. Kolejna spraw jest taka że głownie się w pracy czegoś uczysz. Myślisz że każdy kto kończy studia pracuje w swoim zawodzi. Ale mając studia łatwiej ci się przekwalifikować skończysz jakiś kurs, w jakieś firmie dadzą ci szansę czasami wyślą na jakieś szkolenie i w pracy się bardzo szybko nauczysz. A na studiach uczą tylko suchej papki która w większości przypadków prawie nic nie wnosi.

Skoro papier zmienia podejście pracodawcy, to kiepski pracodawca.

 

Przekwalifikowanie nie jest łatwe z powodu papierka, a przepracowania tych studiów. Jak przez te 5 lat będziesz się opierniczał i ślizgał po zaliczeniach, to ci to nie ułatwi zmiany branży w przyszłości. Tak samo jak ci się nie chce na studiach uczyć, to na kursach też nie będziesz miał motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale czy ty nie rozumiesz że papier się liczy, jak nie masz papieru to jest pracownikiem gorszego sortu. Kolejna spraw jest taka że głownie się w pracy czegoś uczysz. Myślisz że każdy kto kończy studia pracuje w swoim zawodzi. Ale mając studia łatwiej ci się przekwalifikować skończysz jakiś kurs, w jakieś firmie dadzą ci szansę czasami wyślą na jakieś szkolenie i w pracy się bardzo szybko nauczysz. A na studiach uczą tylko suchej papki która w większości przypadków prawie nic nie wnosi.

 

Jestes biegunowo odległy od prawdy. Jesli pracodawca przeklada papier nad umiejetnosci - zmien pracodawce. Sam majac srednie wyksztalcenie - pracuje w branzy i niezle zarabiam. Jednak majac papier a nie majac umiejetnosci - zapewne serwowalbym McWrapy :E

 

Wyzsze jest wymagane na pewno w państwówkach (budżetówka itd.) ale nie jest problemem znalezc prace, za dobre pieniadze, w branzy ktora umiesz i lubisz. Wiem, bo 2 miechy temu, po 8 latach - zmienilem prace i wykazujac swoje doswiadczenie i umiejetnosci - moglem w ofertach doslownie przebierac

 

Pobudka, to nie sa czasy ubieglej dekady :hmm:

 

@edit

 

Tak jak Bono napisal - zmarnujesz lata na studiach ktore malo w czym Ci pomoga i nie nabedziesz zadnego doswiadczenia czy nawet wiedzy teoretycznej (ze swoim podejsciem)

Papier bez wiedzy i doswiadczenia to moze robic za zamiennik tego toaletowego co najwyzej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='29 Listopad 2018 - 15:17' timestamp='1543501021' post='15313014']

Skoro papier zmienia podejście pracodawcy, to kiepski pracodawca.

 

Przekwalifikowanie nie jest łatwe z powodu papierka, a przepracowania tych studiów. Jak przez te 5 lat będziesz się opierniczał i ślizgał po zaliczeniach, to ci to nie ułatwi zmiany branży w przyszłości. Tak samo jak ci się nie chce na studiach uczyć, to na kursach też nie będziesz miał motywacji.

Jakie 5 lat jak inżynierka 3.5 roku. Z ostatnim zdaniem się z tobą nie zgodzę kurs wybieram taki jak mnie interesuje, i kurs uczy w przeciwieństwie do studiów praktycznych rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes biegunowo odległy od prawdy. Jesli pracodawca przeklada papier nad umiejetnosci - zmien pracodawce. Sam majac srednie wyksztalcenie - pracuje w branzy i niezle zarabiam. Jednak majac papier a nie majac umiejetnosci - zapewne serwowalbym McWrapy :E

 

Wyzsze jest wymagane na pewno w państwówkach (budżetówka itd.) ale nie jest problemem znalezc prace, za dobre pieniadze, w branzy ktora umiesz i lubisz. Wiem, bo 2 miechy temu, po 8 latach - zmienilem prace i wykazujac swoje doswiadczenie i umiejetnosci - moglem w ofertach doslownie przebierac

 

Pobudka, to nie sa czasy ubieglej dekady :hmm:

 

@edit

 

Tak jak Bono napisal - zmarnujesz lata na studiach ktore malo w czym Ci pomoga i nie nabedziesz zadnego doswiadczenia czy nawet wiedzy teoretycznej (ze swoim podejściem)

Papier bez wiedzy i doswiadczenia to moze robic za zamiennik tego toaletowego co najwyzej :E

Niektórzy mają znajomości i nie potrzebują prawie wcale wykształcenia. "Jeśli pracodawca przekłada papier nad umiejętności" bo tak jak wcześniej pisałem jak nie umiem nic w tym zawodzie to tam nie startuje. W wielu przypadkach jest tak że nawet nie zainteresują się twoim cv bo nie masz wykształcenia wyższego i nie dadzą ci szansy chociaż te studia do twojego doświadczenie nic nie wnoszą. Mając studia ludzie cię inaczej postrzegają i się z tobą liczą. Jeżeli masz doświadczenie bo pracowałeś wcześniej to pracodawca patrzy na twoje doświadczenie. Ale jeżeli szukasz pierwszej pracy to nie jest tak łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Ale jeżeli szukasz pierwszej pracy to nie jest tak łatwo.

Pierwszą pracę złapałem jak miałem 16 lat :D A czy jest łatwo czy nie to zależy od Ciebie i tylko Ciebie. Są ludzie np. którzy muszą wyjechać np. Do Wawy bo "nie ma pracy za normalne pieniądzę", a w tym samym mieście zarabiałem nieźle nawet nie jako człowiek w IT.

Papier nie daje ci nic, wszystko co chcesz osiągnąć zależy tylko od Ciebie i twojej determinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają znajomości i nie potrzebują prawie wcale wykształcenia. "Jeśli pracodawca przekłada papier nad umiejętności" bo tak jak wcześniej pisałem jak nie umiem nic w tym zawodzie to tam nie startuje. W wielu przypadkach jest tak że nawet nie zainteresują się twoim cv bo nie masz wykształcenia wyższego i nie dadzą ci szansy chociaż te studia do twojego doświadczenie nic nie wnoszą. Mając studia ludzie cię inaczej postrzegają i się z tobą liczą. Jeżeli masz doświadczenie bo pracowałeś wcześniej to pracodawca patrzy na twoje doświadczenie. Ale jeżeli szukasz pierwszej pracy to nie jest tak łatwo.

 

Masz jakieś kompleksy na punkcie papierka?

Zamiast tracić lata, lepiej pójdź do pierwszej pracy na gorszych warunkach, tam zbierzesz doświadczenia i pójdziesz tam gdzie chcesz docelowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Komuś na roku zaoferuje piwo 2 lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Kolego Mike10, a jaka dziedzina informatyki Cie interesuje?

 

Ale czy ty nie rozumiesz że papier się liczy, jak nie masz papieru to jest pracownikiem gorszego sortu.

Bzdura. Pracownikiem gorszego sortu stajesz sie przez swoje podejscie, nie wyksztalcenie badz jego brak.

 

Kolejna spraw jest taka że głownie się w pracy czegoś uczysz.

Tak, jest w tym sporo prawdy. Ale nikt nie dopusci Cie do sprzetu czy oprogramowania, jesli nie masz opanowanej podstawowej wiedzy.

Papierek owszem, przydaje sie. Tylko co po nim, skoro na rozmowie dostaniesz trzy szybkie pytania i polegniesz. Wlasnie na teorii.

 

[...] jakieś firmie dadzą ci szansę czasami wyślą na jakieś szkolenie i w pracy się bardzo szybko nauczysz.

Szkolenie niczym nie rozni sie od tego, co umiesciles w pierwszym poscie. Naprawde liczysz, ze otworza Ci glowe, wleja wiedze i gotowe? :)

Inna sprawa, ze firma chcac w Ciebie zainwestowac, musi widziec w tym sens. A skoro nawet ludzie na forum go nie dostrzegaja, to zle wrozy na przyszlosc.

 

A na studiach uczą tylko suchej papki która w większości przypadków prawie nic nie wnosi.

W pierwszym posie masz przyklad tej "suchej papki". Tak wyglada wlasnie zdobywanie doswiadczenia praktycznego. Jesli teraz masz napisac tak banalne acz czasochlonne wprawki programistyczne, to pomyslales, co bedzie na drugim semestrze? Gdy dojdzie dziedzicznie, rekurencje, wskazniki, referencje, listy dwukierunkowe, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...