Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anavis

Pomóżcie wybrać coś sensownego [Dla graczy] [1600-1800zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z tą plamką ludzie tu zaczęli demonizować te 27 FHD. 3 lata przesiedziałem na takim ips-ie i było git. Teraz mam 27 1440P i używam go bez skalowania ale przyznam, że trochę czcionki za małe jak coś piszę bez powiększenia.

Do gier jeden pies dla mnie bo i tak gram na znacznie gorszych rozdzielczościach.

 

Przeczytałem to kilka razy i wychodzi z Twojej wypowiedzi, że kompletnie niepotrzebnie i bezsensownie wymieniłeś monitor na WQHD. Skoro w grach i tak nie grasz w 1440p, a na pulpicie narzekasz na małe czcionki wychodzi, że wywaliłeś kasę w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to kilka razy i wychodzi z Twojej wypowiedzi, że kompletnie niepotrzebnie i bezsensownie wymieniłeś monitor na WQHD. Skoro w grach i tak nie grasz w 1440p, a na pulpicie narzekasz na małe czcionki wychodzi, że wywaliłeś kasę w błoto.

 

A kto bogatemu zabroni ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto bogatemu zabroni ? :E

 

Hahaha, true.

 

Swoją drogą sam się zaczynam zastanawiać nad tym XF270HU, nie pali mi się ze zmianą aktualnego monitora ale ten wreszcie wygląda na jakiś sensowny przy akceptowalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, true.

 

Swoją drogą sam się zaczynam zastanawiać nad tym XF270HU, nie pali mi się ze zmianą aktualnego monitora ale ten wreszcie wygląda na jakiś sensowny przy akceptowalnej cenie.

 

Żartuję, zwyczajnie chciałem mieć 144hz i by przy okazji nie dostać tylko 27 FHD 144hz podało na 144hz 1440P. Ponieważ próbowałem z IPS-ami 1440P 144hz potem VA 144hz od samsunga i one okazały się dla mnie nieakceptowalne stanęło na TN 144hz 1440P. Podświetlenie idealne i monitor bardzo szybki z ładnymi kolorkami - oczywiście to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, true.

 

Swoją drogą sam się zaczynam zastanawiać nad tym XF270HU, nie pali mi się ze zmianą aktualnego monitora ale ten wreszcie wygląda na jakiś sensowny przy akceptowalnej cenie.

 

Niedługo powinien wyjść XV272U, trochę droższy niż 1800zł ale barwami powinien rozjechać tego XF270 (95% DCI-P3 i do tego 8bit + FRC) ;) Ewentualnie jeszcze w 3 lub 4 kwartale 2019 wyjdzie 144HZ IPS od LG, niestety jedynie ze wsparciem dla sRGB. Co jak co ale takich cudów z podświetleniem jak w monitorach to nie ma chyba nawet w najtańszych telewizorach. Generalnie wszystkie dobrze zapowiadające się monitory to rok ~2020, do tego czasu XV272U i długo, długo nic :(

 

Ostatnie próbki mojego monitora:

 

A jak z paprochami pod matrycą? Wygląda na to, że trafiłeś na naprawdę przyzwoitą sztukę ale takich w przypadku AUO za dużo nie ma, rzekłbym edycja limitowana :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem cenę 600euro. Czyli wyjdzie z tego całkiem spore "Ciut

 

W tym roku miały wyjsc WQHD 240Hz.. nie mogłem się doczekac. Kupiłem inny. Rok się zaraz kończy zapowiedź została tylko zapowiedzią.

 

Tak samo UWQHD 200Hz.

 

 

Jak ktoś chce czekać rok czasu na premierę nowosci to może się przejechać jak ja i czekać w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 600€ a 599$ jak już i monitor w Polsce ma kosztować 2199zł, dostępność w pierwszym kwartale 2019 bo na święta już najwyraźniej nie zdążą ;)

 

http://www.wec24.pl/biuro-prasowe/wec-pr/acer-wybral-agencje-pr/

 

http://media.wec24.pl/36413-acer-rozbudowuje-portfolio-gamingowe-predator-i-nitro-nadchodza-nowe-monitory-i-akcesoria

 

Monitor Nitro XV272U P będzie dostępny w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 2199 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris194 czy możesz napisać coś więcej tych monitorach,które mają wyjść około 2020r. Mój monitor to Dell u2715h, który mam 3 lata i planuje go wymienić na coś lepszego z dobrą jakością HDR.

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo napisać nie mogę bo dużo w tym momencie nie wiadomo ale LG ma w obecnych planach w Q4 2019 produkcję panelu 31,5", 3840x2160, HDR1000, wsparcie dla palety BT.2020, odświeżanie raczej 60Hz. W tym samym okresie chcą rozpocząć produkcję panelu 144Hz, prawdopodobnie już bez wsparcia dla palety BT.2020 o rozmiarze 27" i rozdzielczości 3840x2160. Z kolei AUO miało w planach na Q1 2019 produkcję monitora IPS Mini LED o przekątnej 32", rozdzielczości 3840x2160 i odświeżaniu 144Hz ale ten prawdopodobnie złapie poślizg bo wygląda na to, że AUO chce udostępnić Mini LED do profesjonalnych monitorów w pierwszej kolejności. Dodatkowo na drugą połowę 2019 roku zapowiedziane jest sfinalizowanie i udostępnienie specyfikacji kolejnej wersji DisplayPortu, która już bez problemu ma ogarniać 4K, 10 bit i 120Hz razem wzięte :)

 

edit

 

Do tego co napisałem dodam jeszcze tylko, że jeśli ktoś czeka na jakiś wysyp monitorów 1440p to raczej się go nie doczeka bowiem brakuje zainteresowania tą rozdzielczością zarówno ze strony konsumentów jak i producentów matryc i ta rozdziałka najwyraźniej umrze śmiercią naturalną bardzo szybko. Nie bez powodu LG ma w swojej ofercie 3 IPSy 1440p i 19 o rozdzielczości 4K. Z punktu widzenia takiego LG Display produkcja paneli 1440p to zwyczajny bezsens bowiem trzeba specjalnie dla nich utrzymywać linię co jak wiadomo jest kosztowne a monitory 4K można produkować na tej samej linii co obecne telewizory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo napisać nie mogę bo dużo w tym momencie nie wiadomo ale LG ma w obecnych planach w Q4 2019 produkcję panelu 31,5", 3840x2160, HDR1000, wsparcie dla palety BT.2020, odświeżanie raczej 60Hz. W tym samym okresie chcą rozpocząć produkcję panelu 144Hz, prawdopodobnie już bez wsparcia dla palety BT.2020 o rozmiarze 27" i rozdzielczości 3840x2160. Z kolei AUO miało w planach na Q1 2019 produkcję monitora IPS Mini LED o przekątnej 32", rozdzielczości 3840x2160 i odświeżaniu 144Hz ale ten prawdopodobnie złapie poślizg bo wygląda na to, że AUO chce udostępnić Mini LED do profesjonalnych monitorów w pierwszej kolejności. Dodatkowo na drugą połowę 2019 roku zapowiedziane jest sfinalizowanie i udostępnienie specyfikacji kolejnej wersji DisplayPortu, która już bez problemu ma ogarniać 4K, 10 bit i 120Hz razem wzięte :)

 

edit

 

Do tego co napisałem dodam jeszcze tylko, że jeśli ktoś czeka na jakiś wysyp monitorów 1440p to raczej się go nie doczeka bowiem brakuje zainteresowania tą rozdzielczością zarówno ze strony konsumentów jak i producentów matryc i ta rozdziałka najwyraźniej umrze śmiercią naturalną bardzo szybko. Nie bez powodu LG ma w swojej ofercie 3 IPSy 1440p i 19 o rozdzielczości 4K. Z punktu widzenia takiego LG Display produkcja paneli 1440p to zwyczajny bezsens bowiem trzeba specjalnie dla nich utrzymywać linię co jak wiadomo jest kosztowne a monitory 4K można produkować na tej samej linii co obecne telewizory.

 

Podepnę się do tematu, bo planuję zakup monitora 27 cali i chciałem kupić w rozdzielczości 1440p z G-sync. Głównie do gier , sporadycznie cad, office. Posiadam kartę msi gtx 1070 ti gaming x. I mam pytanie. Czy jeszcze opłacalne jest kupno takiego monitora, czy lepiej kupić coś innego, a może poczekać na Nowy Rok. Budżet do 3000 zł. Czy jest jakiś monitor godny polecenia?

Moje typy to

 

ASUS ROG Swift PG279Q

AOC AGON AG271QG

 

ewentualnie

LG 32GK850G-B.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak musi być G-Sync to możesz próbować szczęścia z tym AOC, jak nie musi to czekaj na wspomnianego XV272U a resztę pieniędzy przeznacz sobie na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak musi być G-Sync to możesz próbować szczęścia z tym AOC, jak nie musi to czekaj na wspomnianego XV272U a resztę pieniędzy przeznacz sobie na coś innego.

 

Kris194 to ostatecznie który byś polecił

 

ASUS ROG Swift PG279Q czy AOC AGON AG271QG. Bo i tak będę brał część w ratach, więc jakoś nie odczuję. Czy oba mają redukcję światła niebieskiego? Który wypada lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 2 sztuki XF270HU po tygodniu przyszła jedna, a drugą właśnie anulowałem. Monitor ok, blb jest, ale mi osobiści nie przeszkadza, kolory super, na plus szybki dostęp do redukcji niebieskiego światła. Wkurza mnie tylko stuttering i trochę kusi ViewSonic XG2703-GS w lekko obniżonej cenie, jednak chyba zdrowy rozsądek weźmie górę i zostanę z XF270HU ;-). Pytanie czy to jest już jeden z tej nowej serii Nitro https://www.x-kom.pl/p/459448-monitor-led-27-289-acer-nitro-xv273kpbmiipphzx-quantum-dot-hdr.html ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde :D ale cena :P Myslalem ze 6-7k beda kosztowaly freesync i bez hdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w stosunku do specyfikacji wygląda ciekawie. Ktoś zamawia? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie? Za 4K to można mieć 4K IPS 120Hz 55" :lol2: Monitor tak przynajmniej o 1000zł za drogi, do tego jeszcze DisplayHDR 400 czyli tak naprawdę brak HDR :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniałeś że to monitor a nie TV. Cena bym powiedział jak za OLEDy. Ale w świecie monitora i tak jest nieźle, bo miało być drożej i gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena może i wysoka, ale przynajmniej nie absurdalna jak za modele za 10 kafli z trefnymi badziewnymi wiatraczkami :E

 

Oby był to początek trendu bardziej przystępnych cen w tym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniałeś że to monitor a nie TV. Cena bym powiedział jak za OLEDy. Ale w świecie monitora i tak jest nieźle, bo miało być drożej i gorzej.

 

Jaki znowu świat monitora? To nie jest monitor graficzny :lol2: Może inaczej, za cenę tego monitora za 3999zł dostaniesz niecałe 2 sztuki XV272U, które będą tym samym, pójdzie na nie tyle samo materiału, tyle, że nie będą to monitory 4K, którego uźyteczność na tym monitorze i tak jest wątpliwa a 1440p. Chętnie usłyszę co tu jest warte dopłaty 1800zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tu nie jest warte dopłaty w porównaniu do telewizorów.

 

XV272U nie ma gsynca. XB271HU 3300zl z Gsync bez HDR. Więc dopłaca się do 4K i HDRa jaki by nie był.

 

Weź to lepiej porównaj do pozostałych ekranów 4K 144Hz i tego że 7tys zł miał kosztować 144Hz 4K bez FALD bez HDR bez Gsync. Ot zwykły golas miał być prawie dwa razy droższy :)

 

No i niestety gsync 4K 144Hz to połowa wartości tego monitora ;] Ot taki urok Gsynca na komputerku intela. Ciekawe ile wyjdzie w takim razie za to samo bez tego Gsynca.. Teoretycznie 2500-3000zl jest bardzo realne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu nie wiem gdzie ty masz oczy ale ten golas za 3999zł ma Freesync, ten z G-Sync kosztuje 4999zł :E Jedyne za co można pochwalić Acera to ilość wejść, 2x DP i 2x HDMI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem ciągle o tym za 4999zl :) Tego za 3999zl z freesync nie widziałem.. Lipa bo myślałem, że będzie tańszy. W końcu sam moduł gsync oparty na komputerku intela to 2500zl. 5000-2500=2500 i tyle powinien kosztować ekran z freesync 4K 144Hz :) Niech będzie nawet 3000zl z haraczem za nowość.. tutaj cena jakaś taka ostro odjechana jest jednak :D

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc wczoraj dostałem swoją sztukę XF270HU. Zamawiałem dwie, w wiadomych celach, ale X-Kom się wycwanił (tak sądzę) i nie tylko mi przysłał jedną (z tego co czytałem w podobnym topicu). Dzwonili wcześniej i w sumie 2-3 dni w ogóle nie było wiadomo czy będą dla mnie. Nie potrafili wyjaśnić czemu to się okazało dopiero po pewnym czasie. Wpłatę za 2 przyjęli, odczekali i taki cyrk. Tym bardziej, że dziś znowu były dostępne - choć może to już te ze zwrotów. Mój był nieotwierany, oryginalna taśma Acera na pudle.

 

No ale OK, zgodziłem się na ten jeden i okazał się całkiem OK w sumie. Ma w każdym narożniku IPS glow, ale po zejściu z jasnością jest w sumie OK - no na tyle OK, że nie mam ochoty w odsyłanie, bo pewnie trafi się gorszy :E BLB jakieś tam też jest, ale również nie boli. Najważniejsze, że do grania (teraz głównie Wiesiek 3) to zupełnie nie przeszkadza. Kolorki ma b fajne. Trochę pewnie jeszcze sobie podreguluję i będzie miodzio.

 

Po włączeniu od razu zmniejszyłem jasność monitora na 28%, bo fabryczne 65% wali po oczach.

Bad pixeli nie ma, do kolorów nie mogę się przyczepić- są nie gorsze, niż w Dellu U2515H.

Natomiast równomierność podświetlenia niestety kuleje. Na ciemnym tle, przy zgaszonym świetle wyraźnie widać jaśniejsze rogi ekranu, w stosunku do centrum. Szczególnie prawy dolny róg świeci jaśniej, co trochę drażni.

Jednak gry nabierają innego wymiaru przy ponad 100 fps i niełatwo byłoby wrócić do 60 klatek na sek.

Nie podjąłem jeszcze decyzji, czy monitor u mnie zostanie. Obawiam się, że kolejny egzemplarz wcale nie będzie lepszy i każdy będzie miał mniejsze lub większe wycieki podświetlenia matrycy i trzeba by przewalić kilka, żeby wybrać najlepszy, choć i tak nie idealny.

Zgadzam się co do kolorów, jest b fajnie. I też mi prawy dolny bardziej świeci, ale tylko w nienaturalnych jak dla mnie warunkach - czyli czarny ekran w ciemnym pokoju. FPSy robio robotę, nawet jeśli Wiesiek 3 tylko 100 fps wyciąga, to wrażenie jest b fajne.

 

Dzisiaj odebrałem z X-kom XF270HU.

Mam go odpalonego około godziny, nawet jeszcze nic nie zmieniłem w ustawieniach monitora. 

 

Pierwsza, najważniejsza, kwestia nie ma bad pixeli, a przynajmniej na razie nie zauważyłem. 

Ustawiając monitor w OSD na "Graphics" biel wydaje się naprawdę biała. 

Jeżeli chodzi o równomierność podświetlenia to prawy dolny róg jest trochę ciemniejszy.

 

Będę dalej testował i jeżeli będę miał jakieś ciekawe obserwacje to dam znać.

Prawy dolny róg achillesowy tych modeli :E u Ciebie ciemniejszy, u mnie i stanko11 jaśniejszy kwasny.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zostały dwa monitory. Część i tak będę brał na raty, więc to jakoś nie odczuję.

 

 

ASUS ROG Swift PG279Q - powystawowy w bardzo dobrym stanie na 24 miesięcznej gwarancji . Koleś mi sprawdzał podświetlenie i jest równomierne. Cena sporo niższa niż nowy .

 

albo AOC AGON AG271QG - nowy.

 

 

Proszę o opinie oraz za i przeciw odnośnie, który monitor wybrać.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...