Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anavis

Pomóżcie wybrać coś sensownego [Dla graczy] [1600-1800zł]

Rekomendowane odpowiedzi

ooo nitro ma Dual DP :D a te mocarze za 10 koła nie :E

 

Ciekawe czy FreeSync będzie działał na dwóch kablach poprawnie. Jak tak to ciekawe czy Gsync też tak może ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-Sync nie może choćby dlatego, że ta wersja nie ma dwóch wejść DP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy XF270HU, czy wchodził ktoś do menu serwisowego i sprawdzał licznik godzin? Pytam z ciekawości, bo ja mam w "nowym" z x-kom'u ponad 100 h nalatane :-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlazłem teraz i mam 54 h - co by się zgadzało z tym, że używam od poniedziałku, godzin późno-rannych

 

opakowanie miałem zaklejone taśmą Acera i nie było ogólnie śladów otwierania akcesoriów itd.

 

A jak wejść w menu serwisowe?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wejść w menu serwisowe?

wyłączasz monitor przytrzymujesz pierwszy klawisz od lewej przez kilka sekund i włączasz power trzymając pierwszy guzik, później wchodzisz do menu ustawień i klikasz znowu pierwszy guzik. wtedy pojawi się menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

196 h przez 10 dni. Musiałbym siedzieć po 20 h na dobę przy kompie, co jest niemożliwe. U mnie też minimum 100 h musiało już być natrzaskane wcześniej. Chyba, że licznik godzin bije przy podłączonym zasilaniu, w stanie gotowości monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a może to po prostu jak testowali ekrany w fabryce? Nie wiem czy w ogóle takie coś ma miejsce, czy testują wyrywkowo czy wszystkie. Tak sobie spekuluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładniejsze tosty to najwyżej wyrywkowo, a 100% kontroli to z grubsza czy działa.

 

Jak ktoś ma nabite 100h w nowej sztuce zapakowanej fabrycznie to pewnie trafił na egzemplarz po dłuższych testach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyjaśniła się sprawa licznika przepracowanych godzin mojego Acera XF270HU.

Od wczorajszego wieczora przybyło kolejnych 9 godzin pracy, chociaż komputer był na noc wyłączony. Tak jak przypuszczałem, licznik bije, gdy mamy podłączone zasilanie i monitor w stanie standby.

Nie trzeba wcale przy nim pracować i jeśli ktoś nie wyłączy przyciskiem zasilania (tak jak ja), to nalicza monitor kolejne godziny "pracy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo nitro ma Dual DP :D a te mocarze za 10 koła nie :E

 

Ciekawe czy FreeSync będzie działał na dwóch kablach poprawnie. Jak tak to ciekawe czy Gsync też tak może ? :)

 

G-Sync nie może choćby dlatego, że ta wersja nie ma dwóch wejść DP ;)

 

Freesync też nie może mimo posiadania dwóch wejść DP :)

 

Gsync z tego co kojarzę też nie działa na dwóch monitorach na raz. Widać tak to już ma i nie da się tego przeskoczyć.

 

 

The FreeSync range supported by the screen is 48 - 120/144Hz but will depend on your resolution. The "overclocked" (as Acer like to refer to it as) 4K-144Hz mode will not support FreeSync, as confirmed by the user manual. It looks like this is a limitation of using a dual DP connection, with FreeSync only working when powering the screen from a single interface. So if you're running at 4K resolution you will only be able to use FreeSync between 48 - 120Hz. If you have dropped to a lower resolution, like 2560 x 1440 for instance, you can run at a refresh rate of up to 144Hz easily, without needing to use dual DP connections or making any OSD changes. So if you're running at a lower resolution than the native 4K, the FreeSync range will be 48 - 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freesync też nie może mimo posiadania dwóch wejść DP :)

 

Gsync z tego co kojarzę też nie działa na dwóch monitorach na raz. Widać tak to już ma i nie da się tego przeskoczyć.

 

 

The FreeSync range supported by the screen is 48 - 120/144Hz but will depend on your resolution. The "overclocked" (as Acer like to refer to it as) 4K-144Hz mode will not support FreeSync, as confirmed by the user manual. It looks like this is a limitation of using a dual DP connection, with FreeSync only working when powering the screen from a single interface. So if you're running at 4K resolution you will only be able to use FreeSync between 48 - 120Hz. If you have dropped to a lower resolution, like 2560 x 1440 for instance, you can run at a refresh rate of up to 144Hz easily, without needing to use dual DP connections or making any OSD changes. So if you're running at a lower resolution than the native 4K, the FreeSync range will be 48 - 144Hz.

Co w sumie i tak nic nie zmienia bo monitor jest najwyraźniej beznadziejnej jakości, różnice w rozkładzie jasności rzędu ~50% to jakiś kiepski dowcip. Długo, oj długo posiedzę na swojej starej TNce jeśli to tak będzie wyglądać albo finalnie, po premierze PS5, jeśli nie będzie problemów ze wsteczną kompatybilnością, zakupię porządny telewizor typu OLED i oleję monitor, PC i kwestię napompowanych cen podzespołów do niego bo wiecznie czekać też się nie da. Cała nadzieja w nadchodzących Mini LEDach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini LED nadchodzi ale nie koniecznie do monitorów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w takich przypadkach zastanawia mnie czemu ktoś sprzedaje kilkumiesięczny monitor, w dodatku w niskiej cenie. Haczyk musi być :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ma walniętą nóżkę - może o to chodzi, albo po prostu mu się znudził? Przez tą nóżkę to w sumie nie wiadomo jak z GW. Jak firma normalna, to powinno przejść jakby coś z matrycą itd. Ale jak janusze, to odrzuco pewnie. Poza tym go licytacja, na pewno pójdzie do góry jeszcze. Kilka dni temu starawy PG279Q bez GW poszedł za prawie 1800. A jeszcze bardziej ciekawie to PG278Q (TN) poszedł za 2100, fakt że z długą jeszcze GW. Ja sobie jeszcze trochę w brodę pluję, że nie spróbowałem Acera XB270HU powystawowego, z GW, za 1700 ktoś miał 3 sztuki. No, było, minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie jeszcze trochę w brodę pluję, że nie spróbowałem Acera XB270HU powystawowego, z GW, za 1700 ktoś miał 3 sztuki. No, było, minęło.

 

:glaszcze:

 

Rozumiem, że swój kupiłeś w x-kom za 1800 ?

 

Faktycznie sens dalszej egzystencji jest nieco wątpliwy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:glaszcze:

 

Rozumiem, że swój kupiłeś w x-kom za 1800 ?

 

Faktycznie sens dalszej egzystencji jest nieco wątpliwy :lol2:

 

No wieeeem. Ale kurka mieć w tej cenie G-Sync też byłoby fajnie, bo Wiesiek 3 to jednak ok 90 fps tylko ciągnie. Też jest płynnie, ok, ale byłoby lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...