Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anavis

Pomóżcie wybrać coś sensownego [Dla graczy] [1600-1800zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie całe forum !

 

Przychodzę do was z pytaniem odnośnie monitora. Mianowicie planuje wymianę mojego obecnego na coś bardziej "gamingowego".

Rzeczy must have:

-27 cali

-144hz

-Dobre kolory i ogólnie ma być dobrym sprzetem ! :)

 

 

Absolutnie nie zależy mi na kosmicznym wyglądzie. Chce żeby granie było przyjemne i żeby monitor w codziennym użytkowaniu był po prostu dobry.

 

W chwili obecnej rozważam dwie opcję:

MSI Optix:

https://www.morele.net/monitor-msi-optix-mpg27c-980622/?gclid=EAIaIQobChMIlOKh2qX63gIV1sqyCh081AOpEAYYBSABEgIklPD_BwE

Lenovo Y27G:

https://www.morele.net/monitor-lenovo-y27g-65begac1eu-1806342/

 

Monitor z firmy lenovo ma funkcję G-Sync natomiast trochę gorsze parametry, który z tych dwóch polecacie?

Jeżeli macie jakieś inne propozycję to będę bardzo zadowolony jeżeli coś poradzicie.

 

Czekam na odpowiedzi,

Pozdrawiam Michał ! :)

P.S Budżet tak do 1800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie rozsądna cena za IPS-a 144hz.

Ciekawe jak w realu wypada ten monitor. Może gdzieś pojawią się jakieś testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/topic/1212091-Acer-XB271HU/ - info gdzieś sprzed dwóch lat, więc dzisiaj może to wyglądać inaczej :)

 

Tutaj więcej info na ten temat. Ekran dość starawy tylko cena spadła do fajnego poziomu.

 

XF270HUA jest na tej samej matrycy co XB271HU: M270DAN02.6

 

Sens zakupu odpowiedników z Gsync za 1200-1500zl drożej stawia ten dodatek w mocno niekorzystnym świetle :D Cena ekranu x2 bo ma gsync :E

 

 

Jakby ktoś dzisiaj planował wersję z gsync to jakieś 2700 za XB271HU jest już dość drogo.

https://www.x-kom.pl/p/265313-monitor-led-27-289-acer-predator-xb271hubmiprz-czarny.html

 

Aktualnie widzę, że dostępne są tylko takie za 3300zl +

https://www.ceneo.pl/43073159

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wygląda z zewnątrz normalnie, bez tych gamingowych łapek transformers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, podstawka jest z XB270H :) Ta starsza, moim zdaniem fajniejsza. Ale niestety plastik w połysku jest mega podatny na zarysowania od klawiatury. Też plastikowej :]

 

Wiem, miałem, porysowałem :D Ale to klawiatura u mnie zawsze zasłaniała więc to nie problem. Polecam za zabezpieczyć sobie jakoś tą podstawkę od rysek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Acer będzie lepszym wyjściem niż podane przeze mnie modele?

 

Jeżeli bym miał wybrać monitor w 1080p to jaki byłby najlepszym wyjściem do 1800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w w Polskich sklepach brak info na temat premiery i dostępności Acer Nitro XV2 inaczej Acer Nitro XV272U, na który chciałem poczekać. XB271HUBMIPRZ ma być w x-komie w magazynie centralnym x-kom 5 grudnia i można go zamówić w cenie widocznej na stronie, ale przy XF270HUABMIIDPRZX wydaje się jak Minciu pisał słabym dealem. Opinie użytkowników na temat tego ostatniego można przeczytać na cenowarce i niestety z kontrolą jakości bywa różnie, ale cena vs specyfikacja wydaje się kusząca ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego Acera z x-kom. Jak przyjdzie w poniedziałek- wtorek, to ocenię co jest wart. Byle obraz nie był gorszy od obecnego Della u2515h plus 144hz matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego Acera z x-kom. Jak przyjdzie w poniedziałek- wtorek, to ocenię co jest wart. Byle obraz nie był gorszy od obecnego Della u2515h plus 144hz matryca.

Super to czekam na opinie i jak bd ok to tez zamawiam :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli bym miał wybrać monitor w 1080p to jaki byłby najlepszym wyjściem do 1800 zł.

 

TNki 240Hz za 1000 i 1300zl.. AOC VA 144hz za 850zl.

 

Koniec sensownych 1080p.

 

Samsung VA WQHD 1500zl. Acer IPS WQHD 1800zl. AOC TN WQHD 1900zl.

 

Jakie FHD kupić w tej cenie? Obojętnie bo wszystko będzie gównem i zmarnowana kasa przy powyższych opcjach.

 

 

1800zl to ja dałem za Philipsa 34" UWQHD 100Hz na matrycy VA Samsunga.

Po kiego grzyba Ci FHD za taką kasę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outlet z morele.

 

Na RTV euro AGD mają chyba go za 2600 i płacą pierwszą ratę za Ciebie. Pewnie wyjdzie jakieś 2400? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mogłeś napisać, że tanio wylicytowałeś na Żallegro - no sorki, tak to się cen nie podaje.

Ja się już raz naciąłem na Outlet - wiadomo, to zawsze loteria bo różni ludzi zwracają z różnych powodów - ale jednak zawsze z takim produktem coś jest nie tak. A to piksel, a to podświetlenie, a to bzyczące cewki... tak, czasem ludzie po prostu na próbę biorą i potem się okazuje, że ich stary jednak lepiej świeci, ale w większości wypadków outletowce mają swoje historie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, trzeba wyolbrzymić problem zakupu monitora FHD w absurdalnej cenie. Potencjalny kupiec musi zrozumieć, że taki zakup jest totalnie bez sensu.

 

Dzisiaj w sklepie dostępny jest Acer XF270HU. Cena mega zaniżona o 500zl względem tego co było zawsze. Mam o nim nie pisać bo za chwilę pewnie zniknie ze sklepów i nigdy może już w tej cenie się nie pojawić?

 

Ps swego czasu mój Philips był na morele z outletu przez około 2 miesiace. I były dostępne dwie sztuki z pełnym opisem stanu rzeczywistego, BLB i badów i innych wad. Dla mnie zakup nawet lepszy niż nowego. Co to ma do licytacji na allegro? Kto da więcej to wygra?

 

Ja się skusiłem i jest ok. Ktoś też skusił się że mną i więcej go nie widziałem, czyli też był OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalet XF270HU w tej cenie nie trzeba przedstawiać, spoko, ale ja mówię tylko o tym, że jak piszesz że dałeś 1800 za 34" Philipsa to od razu warto dopisać, że to był złoty szczał z Outletu bo normlanie są po 2600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C34H890 2200zl około kosztowały niedawno.

 

Raz jest raz nie ma. Chodzi o sam fakt ile kasy chce wydać na FHD i co może ewentualnie w tej cenie dostać.

 

 

Też jak złoty strzał były.

 

XB271HU były po 2600. Też jak złoty strzał.

 

Teraz są XF270 czekam tylko jak znikną.. i tak dalej będę o nich pisał jak ktoś będzie pytał co można dostać w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby Cię rozumiem, a mimo wszystko chaos wprowadzasz takimi wypowiedziami.

Ja, Ja, Ja...!!!- tak w skrócie można określić takie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup i polecaj kupowanie FHD za prawie 2000zl, kiedy na rynku jest coraz więcej opcji 1440p w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup i polecaj kupowanie FHD za prawie 2000zl, kiedy na rynku jest coraz więcej opcji 1440p w tej cenie.

Nie rozumiesz uwagi jaką skierowałem do Ciebie.

Dalej swoje Ja,Ja,Ja!!!

Operujesz fałszywymi danymi , jeśli chodzi o ceny.

Jesteś mistrzem w okazjach cenowych. Masz moje uznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem z X-kom XF270HU.

Mam go odpalonego około godziny, nawet jeszcze nic nie zmieniłem w ustawieniach monitora.

 

Pierwsza, najważniejsza, kwestia nie ma bad pixeli, a przynajmniej na razie nie zauważyłem.

Ustawiając monitor w OSD na "Graphics" biel wydaje się naprawdę biała.

Jeżeli chodzi o równomierność podświetlenia to prawy dolny róg jest trochę ciemniejszy.

 

Będę dalej testował i jeżeli będę miał jakieś ciekawe obserwacje to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że to jest ta wcześniejsza werjsa, z taką grubą ramką, a nie typu "oszukany brak bezela", tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również od kilku godzin bawię Acerem XF270HU z x-kom.

Produkcja z lipca 2018 roku. Monitor wygląda na nowy, nie po zwrocie, nie widzę żadnych śladów użytkowania.

Po włączeniu od razu zmniejszyłem jasność monitora na 28%, bo fabryczne 65% wali po oczach.

Bad pixeli nie ma, do kolorów nie mogę się przyczepić- są nie gorsze, niż w Dellu U2515H.

Natomiast równomierność podświetlenia niestety kuleje. Na ciemnym tle, przy zgaszonym świetle wyraźnie widać jaśniejsze rogi ekranu, w stosunku do centrum. Szczególnie prawy dolny róg świeci jaśniej, co trochę drażni.

Jednak gry nabierają innego wymiaru przy ponad 100 fps i niełatwo byłoby wrócić do 60 klatek na sek.

Nie podjąłem jeszcze decyzji, czy monitor u mnie zostanie. Obawiam się, że kolejny egzemplarz wcale nie będzie lepszy i każdy będzie miał mniejsze lub większe wycieki podświetlenia matrycy i trzeba by przewalić kilka, żeby wybrać najlepszy, choć i tak nie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć fotę czerni w zaciemnionym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...