Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrTooth

EVGA DARK X299

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu mam problem z płytą główną nie wiem gdzie leży przyczyna a więc do sprawy. Problem polega na tym iż komputer w ogóle nie startuje przy podpięciu kabla DISPLAYPORT na monitorze ASUS PG279Q i wyświetla mi POST CODE C i świecą mi się 3 lampki na czerwono oznaczone CPU_ERROR_LED 1,2,3.Problem ustaje gdy odłączę DP i podłączę HDMI komputer wtedy normalnie rusza.Monitor wysłałem na RMA do ASUSA wymienili mi w nim płytę główną , podłączając ją ponownie mam takie same objawy jak wcześniej opisywałem.Kable zasilające płytę główna są podłączone.Przekładałem kartę graficzną w inne PCIE,wyciągałem ram,odpinałem dyski twarde.Pomału zaczyna mi brakować pomysłów ? Czy ktoś miał podobny objaw ? Sprawdzałem także gniazdo CPU i tam nie mam połamanych/wygiętych pinów.Wysłać ją na RMA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxwell/Pascal na pokładzie?

Jak tak to spróbuj tego - Link

No na chwilę obecną nie mam monitora na stanie bo dzisiaj wysłałem ponownie na RMA do ASUSA a oni stwierdzili iż produkt jest bez wad więc czekam za przysyłką od UPS.Wszystko to co mam w sygnaturce.Zrobiłem update firmware nic nie pomogło :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień kabel DP i sprawdź

może jest walnięty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień kabel DP i sprawdź

może jest walnięty?

Wszystkie 2 nowe kable DP firmy delok sprawdzane bez rezultatu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie będzie czasem gniazdo DP uwalone na grafice. skoro na HDMI rusza. Jeszcze w instrukcji PDF do tej płyty jest wzmianka, że dla i9 Skylake oba gniazda 8 pin EPS powinny być podłączone. Te nad procesorem.

 

alternatywa:

1. załóż temat na forum Evga.

 

2. Wypnij kartę i bujnij do kumpla lub sklepu wraz kablem niech zobaczą na miejscu czy będzie występował ten problem z DispalyPort.

 

Alternatively, if no power cable is connected or detected, the system will notPOST and will hang at POSTcode “C.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drugi zestaw komputerowy złożony z g3900 z170 Asus Maximus Genie VIII do testów i co się okazuje post code rusza od błędu post code 00 ale uruchamia się do biosu po 15 będę miał drugi monitor z dp do sprawdzenia.

 

Wywala coś takiego ->>> http://www.bild.me/bild.php?file=6610978IMG_20181130_132451.jpg

 

I mam to samo co na Darku x299 ->>> http://www.bild.me/bild.php?file=8416135IMG_20181130_132512.jpg

 

Mam także 1050Ti oraz 1060 i objawy takie same na płycie x299 na z170 normalnie się uruchamia na DP :(

 

No i kumpel pomylił porty jednak nie przyjedzie xD Ktoś pomoże jeszcze ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz drugi zasilacz na podmianę.

poniżej temat z forum i tym samym info odnośnie " power supply...."

http://forum.pclab.p...vious-power-on/

Testowałem na EVGA 1200P2 oraz na EVGA 850G2 tak samo ? Wymieniłem płytę główną na EVGA Micro2 i podłącze monitor i zobaczę Up_to_something.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...