Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

czy i5-7400 wystarczy na obecne czasy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam czy i5-7400 jest wystarczająco mocnym procesorem do grania w współczesne gry w jakości Full HD w stabilnych 60 klatkach, bez nawet najmniejszych spadków? Interesują mnie średnie ustawienia graficzne, w najgorszym wypadku z kilkoma niskimi. Pójdzie na nim BF5? Albo Hitman2? (już nawet na niskich ustawieniach, byle wysoka rozdzielczość i klatki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilne 60 klatek, bez nawet najmniejszych spadków we współczesnych grach - Nie, do tego potrzeba przynajmniej 8 wątków np. kabylake z wysoko taktowanym ramem (Ale w sumie i to nie wystarczy wszędzie...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy i5-7400 jest wystarczająco mocnym procesorem do grania w współczesne gry w jakości Full HD w stabilnych 60 klatkach, bez nawet najmniejszych spadków? Interesują mnie średnie ustawienia graficzne, w najgorszym wypadku z kilkoma niskimi. Pójdzie na nim BF5? Albo Hitman2? (już nawet na niskich ustawieniach, byle wysoka rozdzielczość i klatki)

nie wystarczy, gry typu bf1/bf5, ostatnie dwa Assasiny, Watch Dogs 2 juz pokazują, że 4 wątki to mało i takie cepy krztuszą się chodząc na 100%

poza tym i5 7400 to najsłabszy Kabylak o wydajności starego 7-letniego kręconego i5 2500k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie wystarczy, gry typu bf1/bf5, ostatnie dwa Assasiny, Watch Dogs 2 juz pokazują, że 4 wątki to mało i takie cepy krztuszą się chodząc na 100%

poza tym i5 7400 to najsłabszy Kabylak o wydajności starego 7-letniego kręconego i5 2500k

no to dowaliłeś.

 

nie wystarczy, gry typu bf1/bf5, ostatnie dwa Assasiny, Watch Dogs 2 juz pokazują, że 4 wątki to mało i takie cepy krztuszą się chodząc na 100%

poza tym i5 7400 to najsłabszy Kabylak o wydajności starego 7-letniego kręconego i5 2500k

szczerze grałem we wszystkie te tytuły, oprócz bf5 ze sprzętem i5-7400 gtx 1060 3gb 16 ram 2400mhz i radził on sobie bardzo dobrze. odnotowałem minimalne spadki w momentach gdy w ogóle one nie przeszkadzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochan ma rację.

W temacie pytasz czy wystarczy w dzisiejszych czasach do stabilnych 60 fps - nie wystarczy, po czym piszesz, że Ci spadki nie przeszkadzają.

Szukasz potwierdzenia swojego nieudanego zakupu i poklepania po plecach "jest git", czy przyszedłeś zasięgnąć rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś nie przeszkadzają spadki w takim BF1 albo BF5 do około nawet 30 klatek to tak ta i5 radzi sobie bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy i5-7400 jest wystarczająco mocnym procesorem do grania w współczesne gry w jakości Full HD w stabilnych 60 klatkach, bez nawet najmniejszych spadków? Interesują mnie średnie ustawienia graficzne, w najgorszym wypadku z kilkoma niskimi. Pójdzie na nim BF5? Albo Hitman2? (już nawet na niskich ustawieniach, byle wysoka rozdzielczość i klatki)

 

no to dowaliłeś.

 

 

szczerze grałem we wszystkie te tytuły, oprócz bf5 ze sprzętem i5-7400 gtx 1060 3gb 16 ram 2400mhz i radził on sobie bardzo dobrze. odnotowałem minimalne spadki w momentach gdy w ogóle one nie przeszkadzały.

 

Pytasz czy chcesz aby ktoś potwierdził Twoje zdanie? Pamiętaj, że ustawienia graficzne właściwie nie obciążają CPU, tym zajmuje się karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szczerze wcześniej pisałem na tym samym forum jaki to gówniany sprzęt i jak tanio go oddam, i wtedy ludzie mnie przekonywali że nie jest on zły. Teraz piszecie mi że jest to totalny syf. Jeśli chodzi o spadki, malutkie sporadyczne spadki wytrzymuję. Za to nienawidzę jak gra staję się pokazem slajdów. Takiej sytuacji na owym procesorze nigdy jeszcze nie miałem.

 

Zalecacie by pozbyć się tego grata? Mogę kupić pc w zakresie cenowym do 9 tysięcy złotych. (Swoją drogą dalibyście może jakiś build, bo ja robię to okropnie,) Nieważne co doradzicie na pewno kiedyś to zrobię, póki co czekam jednak na poprawę cen procesorów. Jednym słowem czy doradzacie by wytrzymać na tym okropnym zbitym gruchocie do czasu obniżenia cen, czy też kupić nową bestię teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co czekam jednak na poprawę cen procesorów. Jednym słowem czy doradzacie by wytrzymać na tym okropnym zbitym gruchocie do czasu obniżenia cen, czy też kupić nową bestię teraz?

Ale procesory są dziś w całkiem niezłych cenach, z tym ze od AMD. :E Ryzen 2600, 6 rdzeni 12 wątków od AMD można wyrwać za 720 zł, a polując na promocje jeszcze taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szanuję AMD i nic do niego nie mam, jednak preferuję procesory od Intela. Od zawsze ich używałem (na laptopie miałem I7) i jakoś dobrze mi się kojarzą. Można powiedzieć że jestem ich fanboyem. Ten i5-7400 to totalna porażka, kupiłem go jakieś 3 miesiące temu, kiedy dosłownie nic jeszcze nie wiedziałem o komputerach i o ich budowie. Teraz staram się nadrabiać zaległości i mocno zainteresowałem się tym tematem.

 

łatwo i szybko wymienić go możesz na i7 7700

też nad tym myślałem, założyłem o tym wątek, ale inni koledzy z forum mi to odradzali z powodu ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Doradzili mi by poczekać na spadek cen lub kupić kompa z 8/9 generacją. Powiedzieli że obecnie stosunek ceny do mocy w I7-7000 jest fatalny, mimo że to wciąż dobry procesor.

 

Doradzili mi by poczekać na spadek cen lub kupić kompa z 8/9 generacją. Powiedzieli że obecnie stosunek ceny do mocy w I7-7000 jest fatalny, mimo że to wciąż dobry procesor.

I7-7700*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam nic nie wymieniał. Sam twierdzisz, że spadków nie doświadczasz lub nie przeszkadzają. Lepiej w takim razie zostać przy tym co jest, jak zaczniesz zauważać braki wydajności to wtedy wymień. Nie widzę sensu aby już dziś wydawać kasę jeżeli nie zauważysz różnicy, za jakiś czas taki i7-7700 będzie tańszy, ew. za taką samą kwotę kupisz coś już lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak Ci nie przeszkadza (a spadki są na pewno i to do 40 fps), to w porządku. Tyle, że piszesz że ma być 60, więc uznaje, że stałe. Stałych sie na takich prockach nie da uzyskac w każdej grze, więc ciesz się, że masz wolną reakcję oka i nie widzisz tego. Slajdów oczywiście nie będzie, bo to nie jest aż taki szrot

 

Uwielbiam wątki w których ktoś pyta, a potem sam sobie odpowiada :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak Ci (w obu wątkach) odpowiedziano. Nie jest to całkowity szajs (i w chwili gdy zakładałeś poprzedni wątek chyba można było za sensowną kwotę przejść na i7), ale spadki są i będą, bo na gołych 4 rdzeniach już tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Nie widzę sensu aby już dziś wydawać kasę jeżeli nie zauważysz różnicy

 

Zobaczy różnicę i to od pierwszej minuty gry.

Brak spadków, mikroprzycięć, większy FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

więc postanowione sprawiam sobie i7 7700 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i slusznie bo 7400 to taki slabszy 8100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...