Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rav10united

[2300 zł] Laptop/Ultrabook - biuro, internet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zakupu nowego laptopa. Będzie on używany głównie przez kobietę na studiach i w celu pisania pracy. Oprócz tego czasem netflix, internet, youtube, filmy, spotify, media społecznościowe. Żadnych gier itp.

 

 

 

Cena: Maksymalna kwota to 2300, jeśli będzie coś taniej - ekstra.

Główne zastosowanie. Jw. Będzie on używany głównie przez kobietę na studiach i w celu pisania pracy. Oprócz tego czasem netflix, internet, youtube, filmy, spotify, media społecznościowe. Żadnych gier itp.

Rozmiary. 13.3-14 cali. Nic większego i mniejszego.

Mobilność. Fajne byłoby te kilka godzin pracy na baterii przy nieużywaniu niczego innego niż Word. Mała waga to też niewątpliwie atut.

System operacyjny. Windows w cenie

 

 

 

Proszę o podanie propozycji i ocenę tych poniżej. Sam znalazłem kilka opcji, ale nie wiem czy to dobre wybory:

 

HP- Tutaj mam pewne wątpliwości co do sprzedającego i pochodzenia produktu. Chyba jest trochę zbyt tani?

 

DELL INSPIRON

 

LENOVO IDEAPAD

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP i Lenovo nie są nowymi sprzętami tylko odnawialnymi, poczytaj był ciekawy artykuł opisane na PClab.

 

Lenovo Ideapad 330s-14 i3-8130U/8GB/240/Win10 Szary 2449 zł

Matryca FULL HD IPS, procesor 8 generacji, aluminiowa obudowa, dysk SSD i system w cenie. Praktycznie najtańsza przyzwoita konfiguracja.

 

Moim zdaniem warto rozważyć

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD 2619 zł

Matryca FULL HD IPS, dobre aluminiowe wykonanie, wydajna konfiguracja poziom i5U 8 generacji, podświetlana klawiatura, system w cenie, bardzo dobry stosunek ceny do wydajności,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Huawei pomimo najszczerszych chęci przekracza budżet. Przeczytałem tekst na stronie głównej i tym samym chciałbym zapytać czy Lenovo to na pewno dobry wybór biorąc pod uwagę czas pracy na baterii i to, że ponoć nie do końca wykorzystuje potencjał swoich podzespołów? Jeśli chodzi o to określenie odnawiany, to co ono tak naprawdę znaczy? Dell odpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet trochę mały, ale idąc na pewien kompromis można wziąć:

Lenovo Ideapad 330s-14 i3-8130U/4GB/240/Win10 Szary za 2249zł

W sumie ma wszystko czego oczekujesz- no prawie wszystko, bo jest tu tylko 4GB pamięci, ale z możliwością rozszerzenia. Poza tym jest tu system operacyjny Windows 10, 240GB dysk SSD oraz matowa matryca FHD IPS. Z czasem dokupisz pamięci i do Tych zadań spokojnie w/w laptop wystarczy.

Ewentualnie możesz też poszukać czegoś z laptopów poleasingowych/używanych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zwiększenie budżetu do 2500 cokolwiek zmieni? Wtedy to lenovo wklejone powyżej jest najlepszą opcją czy pojawia się coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie dostaniesz np.:

Acer TravelMate P2 i3-8130U/4GB/256/10Pro FHD IPS za 2499zł

Nadal z 4GB pamięci, ale jest tu system Windows 10 w wersji Pro, matowa matryca FHD IPS, 3-letnia gwarancja producenta i podświetlana klawiatura. Laptop jest w dobrej ofercie producenta, który zwraca wartość laptopa, jeżeli ten ulegnie awarii w pierwszym roku.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zwiększenie budżetu do 2500 cokolwiek zmieni? Wtedy to lenovo wklejone powyżej jest najlepszą opcją czy pojawia się coś innego?

 

Tym bardziej lepiej dołożyć do Huawei. Pełne wyposażenie, wydajniejszy od podanych, aluminiowa obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat. Szukam czegoś bardzo zbliżonego z tym, że kwota ok 2500 zł.

Początkowo brałem pod uwagę della jak kolega wyżej ale widzę, że jego temat nie został nawet poruszony.

Sam pracuję od kilku lat na dellu i nie mogę nic zarzucić tej marce jeśli chodzi o sprzęt i serwis. Jednak moją uwagę przykuł poruszany tutaj HUAWEI i tutaj prośba o pomoc w wyborze.

Może inne propozycje?

 

DELL https://www.x-kom.pl/p/393449-notebook-laptop-133-dell-inspiron-5370-i3-7130u-8gb-128-win10-fhd.html#Specyfikacja

 

HUAWEI https://www.x-kom.pl/p/457734-notebook-laptop-141-huawei-matebook-d-14-ryzen-5-8gb-256-win10-fhd.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość lepiej zakładać własny temat. Moim zdaniem z tych dwóch zdecydowanie lepiej wybrać Huawei jest lepiej wyposażony i wydajniejszy zresztą napisałem w tym poście http://forum.pclab.pl/topic/1265791-2300-z%C5%82-LaptopUltrabook-biuro-internet/page__p__15314469entry15314469

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Gdyby rozumiał co to oznacza, rozumiałby także, że masowe zalesienie spowodowałoby lokalnie wygładzenie zmian, pogodowych, a nie ich nasilenie. Nie, on najwyraźniej uważa, że od lasów wody przybywa. Ma niesłychanego niefarta, bo akurat ubywa.
    • Poczekaj na wypowiedź Senda w sprawie ewentualnego terkotania w poziomie do góry nogami. Sickeflow nie terkocze, mam u siebie dwa na chłodnicy i można je używać w każdej dowolnej pozycji montażowej. Nie wiem tylko od jakiego napięcia kręci ten Sickeflow
    • Zgadza się, w tej rozdzielczości większej różnicy nie będzie. Na upartego można wziąć tego Intela, źle nie będzie, ale zamykasz sobie pole do dalszej rozbudowy w przyszłosci - podstawka LGA 1700 jest już martwa, podczas gdy na AM5 jeszcze pewnie z 2-3 serie przynajmniej wyjdą.     Można też taniej na AM5, czyli zamiast 7800X3D dać Ryzen 7 7700 (~ 1100 zł). Wydajnościowo będzie bliżej i5-tki, za to taniej, a no i w twojej rozdziałce tak samo - bez wielkich różnic. Do tego 7700 jest chłodny, więc nawet Freezer 36 za 120 zł go schłodzi z powodzeniem. Pod 7800X3D już warto dać AIO, bo ta pamięć 3DV-Cache się mocno grzeje. I wtedy np za 2-3 lata sobie zmienić procka na lepszego.
    • to "pokrycie" pieniądza dzisiaj jest trochę tajemnicze - co to w praktyce oznacza? to pojęcie pokrycia wzięło się z początków większego handlu w Europie, gdzieś z 14-15 wieku, kiedy powstały w większych miastach europejskich banki i tzw "banknoty", czyli dokładnie tłumacząc papierowe noty bankowe poświadczające złożenie w banku jakiegoś kruszcu, z reguły złota, w depozycie, o wartości odpowiadającej wartości tych wydanych not - wtedy pokrycie było dosłowne; wydane banknoty służyły do operacji handlowych zamiast złota, bo oczywiście handel, zwłaszcza na dalekich trasach, był wtedy b. ryzykowny i targanie ze sobą dużych ilości cennego kruszcu albo pieniądza z niego było obarczone zbyt dużym ryzykiem - nie trzeba chyba dodawać, że był to wielki postęp w handlu i przyczynił się decydująco do do rozwoju handlu i obrotu bankowego (zwłaszcza banków, bo złożone w depozycie złoto można było wykorzystać np do udzielenia pożyczek, też w papierach, nie kruszcu i inkasować z tego solidne procenty - tak chyba? powstała np fortuna Fuggerów); zresztą to chyba nie wynalazek europejski, bo niedawno czytałem, że np w Chinach, gdzie monetą zdawkową były pieniądze z miedzi a główną jednostką kruszcowy srebrny tael, powstało mnóstwo kantorów wymieniających te miedziane grosze na świstki papierowe z odpowiednim napisem, bo miedź jest ciężka i po prostu duża ilość tych drobniaków nawet obrywała kieszenie, dlatego papier powszechnie się przyjął - tutaj też oczywiście pokrycie jest dosłowne; nie muszę chyba dodawać, że kruszec czy w postaci sztabek,  czy wybitych monet był towarem jak każdy inny i jego stosunek do każdego innego towaru zależał od popytu i podaży, czyli był normalnym stosunkiem handlowym; jak np podaż kruszców po odkryciu Ameryki i uruchomieniu meksykańskich i boliwijskich kopalń srebra nagle gwałtownie się zwiększyła to wartość srebra spadła i ceny wszystkich towarów w nim wyrażone podskoczyły, co podobno spowodowało pierwsza większą inflację w Europie natomiast dzisiaj pieniędzy kruszcowych w dosłownym znaczeniu już praktycznie nie ma, bo tzw drobne to zupełny margines obrotu - zamiast prawdziwych pieniędzy mamy tzw "fiduciary money", czyli konwencjonalne pieniądze papierowe, których funkcjonowanie opiera się na zaufaniu (fiduciary od fiducia - zaufanie) do ich wydawcy, czyli państwa, bo wszędzie tylko państwo może je emitować - nie jestem znawcą historii finansów, ale to chyba dopiero 19 wiek, i to druga polowa, kiedy większość państw przechodziła na te konwencjonalne świstki - wiec co znaczy dziś "pokrycie" - może oznaczać tylko po 1- wymianę zużytych banknotów - nie zwiększa oczywiście ilości pieniędzy w obrocie, przynajmniej nie powinna, i 2 - dodruk pieniądza odpowiadający zwiększeniu się ilości towarów i wartości usług w obrocie gospodarczym - miernikiem jest chyba? prognoza wzrostu pkb, przy uwzględnieniu oczywiście inflacji, bo inflacja to dopust boży i nie da się jej wg obecnej wiedzy wyeliminować; jak wprowadza się te dodruki do obrotu - chyba przez pożyczki banku państwowego dla innych banków, które z kolei wprowadzają je do obrotu, itd?? - znaki zapytania, bo nie wiem, jaki jest dokładny mechanizm i jak to funkcjonuje; natomiast te nadmierne dodruki to chyba trochę mit, bo państwo by sobie samo strzelało w stopę napędzając inflację, itp - oczywiście wiem, że państwo dzisiaj zostało zawłaszczone przez prywatne kliki, tzw partie, więc w praktyce różnie z tym może być natomiast na pewno USA nie upadły po Nixonie i rezygnacji z parytetu złota, wprost przeciwnie - to po Nixonie np sama Kalifornia ma pkb przekraczające 2 biliony, więcej chyba niż np cała Rosja, więc informacje o agonii USA trochę przesadzone - w ogóle złoto to przesąd, który utrzymuje się wskutek wegetacji innych przedpotopowych przesądów jak np państwa narodowe, czy narodowo-plemienne, itp
    • 3.7 V dostaje po uruchomieniu. Jeśli ten arctic F12 się nadaje, o którym mówi kolega wyżej, to biorę.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...