Skocz do zawartości
High

SilenceMods - TT View 71 TG

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy insert zmontowany w monobloku. Zdecydowanie lepiej.

 

PtzjQLp.jpg?1

 

C8RuQcS.jpg?1

 

A poniżej pod klikiem "mały" upgrade projektu. ;)

 

 

 

6weS1Sq.jpg?1

TGy8Zej.jpg?1

oGLrieE.jpg?1

oSTztHH.jpg?1

oPXeOVC.jpg?1

pH5O3vL.jpg?1

bTEOyil.jpg?1

cemJyt0.jpg?1

HSjviPM.jpg?1

 

 

Edytowane przez High

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dalej.

 

Uzbroiłem chłodnice. Moje pierwsze wrażenia z eLoop'ami jest mieszane. Design 12/10 nie powiem ale żeby wykonanie było aż tyle warte? Wg mnie trochę przesadzone.

Po "zakręceniu", jest lepiej. ;) Zobaczymy jak się sprawią w walce.

 

ZqN5JyF.jpg?1

 

iu8YfGK.jpg?1

 

DWCrtkB.jpg?1

 

Prezentują się co nie lada oraz kleją się znakomicie z całością.

Przeniosłem 420 na top a 360 wylądowała na froncie. 420 miała trochę ciasno przy distro co widać doskonale wyżej. 360 ma więcej "powietrza" koło siebie co wygląda wg mnie lepiej.

 

Od razu powstał mały problem. Wentylatory wchodzą w światło złączek z distro. Rozwiązanie przyszło dość szybko.

 

3I9ME94.jpg?1

 

EnSRJy4.jpg?1

 

RmbCZo5.jpg?1

 

v6OHEF7.jpg

 

8ZbeoQu.jpg?1

 

Pee6Yql.png

 

Kryzys zażegnany.

 

Następnie dotarł paracord. Zamówiłem 3 odcienie srebrnego plus miałem jeszcze inne z kiedyś ... . Sam dalej nie wiem który wybrać ale zostanę przy jednym kolorze. Środkowy z poniższego pierwszego zdjęcia.

 

jehxxq2.jpg?1

 

bKVVFQy.jpg?1

 

Co myślicie?

 

Aha,

karta będzie pionowo. Muszę wyciąć około 5x5mm budy żeby tripple slot wszedł w miejsce podwójnego.

 

Układ/prowadzenie rurek powoli rozkminiam ale jest to o wiele cięższe niż przy WP100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Eloop wygląd i materiały na plus ale najbardziej mi pasuje w nich klasa łożyska i wydajność przy pracy z chłodnicami.

Nic nie wspomniałeś jaki model bloku wodnego GPU zastosujesz.

Istotny temat bo blok GPU będzie wyeksponowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspomniałeś jaki model bloku wodnego GPU zastosujesz.

Istotny temat bo blok GPU będzie wyeksponowany.

 

Barrow.

 

zZZP1S4.jpg

 

Paracord w ruch. Dawca kabli bodajże AX1000. Planowałem od początku nie bawić się w grzebienie tylko inaczej "uczesać" kable.

Poniżej to co wymyśliłem. Nie widziałem takiego prowadzenia kabli wcześniej nigdzie indziej. Nawet mi się podoba.

 

6WgVaFd.jpg?1

 

i5r2VO8.jpg?1

 

780muBf.jpg?1

 

Zwt3nno.jpg?1

 

xtTbiRU.jpg?1

 

K5lznWa.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki warkocz <3

 

Mi się tam podoba. ;) Coś innego a kształt można zmienić. Całkowicie luźno też mogę je puścić.

 

Jeżeli uważasz że słabo to wygląda to ładuj szyderą pełną gębą bo teraz to tak dwuznacznie wyszło. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł, mi się podoba :D Planujesz tak wszystkie kable prowadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam podoba. ;)

właśnie się podoba, dlatego <3 (serduszko) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem może 3 projekty przez ostatnie lata gdzie ktoś skusił się na warkocze przy recablingu PSU.

Unikalny temat w przypadku PC...nie to co w okablowaniu audio do głośników i słuchawek bo tam warkocz często spotykamy.

 

 

MercoMods takie wiązki miał w ofercie około 2015 roku.

Trudno więcej info o nich znaleźć,na Overclock jest krótka wzmianka.

https://www.overclockers.com/forums/showthread.php/765318-Braiding-Sleeved-cables

 

 

 

24pinbwgyk7c.jpg

 

 

24pinplaitddjle.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się przejaśniło.

Skoro ELDER widział to tylko kilka razy to sprawa musi być niszowa.

Najbardziej podoba mi się to, że kable po takim przeplocie są płaskie. Grzebień odpada. Ciągłe poprawianie żeby było idealnie odpada.

24pin będzie wyzwaniem ale wyżej widać, że się da.

 

Waka Waka

 

Tak, wszystkie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie laika - czy owijanie tak przewodów przenoszących wysoki amperaż nie bedzie robilo problemow z np. indukcją? :hmm: kojarzę odcinek pogromców mitów gdzie zwinięty przedłużacz strasznie się przez to nagrzewał...

 

(od razu mówie, ze z fizyki to noga jestem więc prosze nie hejtować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecę z kablami i mam lekką zagwozdkę. :hmm:

 

Pin outy z zasilacz do podzespołów. Z dodatkowym zasilaniem CPU 8 jak i 4 pin nie miałem większego problemu. Przy GPU robią się małe chody. Dmucham może na zimne ale nie chcę pomylić +12v z GND bo wiemy jak się to skończy i stąd moje obawy.

 

Oryginalne kable przedzwoniłem gdzie idzie który ale przy GPU 8 i 6 pin "pikają" trochę inaczej niż powinny. Z oryginalnej wtyczki możemy uzyskać 6+2pin plus 6+2pin i właśnie 6 plus 6 dzwoni inaczej. Pewnie porostu inny kabel podaje to samo 12v do innego pina i nic poza tym ale... . Wiem, że się wszystko (przy GPU) o 12v i GND.

Znalazłem w necie takie coś:

 

Pin out z AX1200i

 

rgQYCJF.jpg

 

Poniżej (chyba) pin in w GPU. Potwierdzi ktoś ?

 

S6lwxqQ.png

 

Kolejno pin out w AX 1200 (bez "i") ale wygląda na to samo co 1200.

 

4chtFkU.jpg

 

Dalej pin out Type 3.

 

czr73gm.jpg

 

HX 1200 ma oznaczenia Type 4 więc nie wiem czy jest różnica czy nie. :hmm:

 

A poniżej kable... oraz posadziłem kartę na miejscu.

 

E9bOJQr.jpg?1

 

2TcM3qR.jpg?1

 

dsp4xRC.jpg?2

 

81Smd9A.jpg?1

 

KF84Cow.jpg

 

1RCvipK.jpg?1

 

r7l0RPO.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair AX (Titanium, nowe), mają pinout Type 4, AXi (poza AX1600i) to Type 3, AX1200 ma pinout dla 24-pin ATX Type 3 oraz kompletnie inny pinout dla PCI-E, EPS (odwrotnie 12V i GND niż Type 3/4) i SATA/MOLEX (tam jest wszystko pomieszane w porównaniu do Type 3/4). Pozostałe AX Gold mają jeszcze inny pinout niż AX1200.

 

Tu masz pinout dla AX1200:

 

Corsair-AX1200-close-up.jpg

 

Widok od tyłu wtyczki - nie pomyl się, bo wyjdzie Ci lustrzane odbicie :E.

 

Tutaj masz pinout PCI-E i EPS od strony karty / mobo - w tym przypadku widok jest od przodu wtyczki, a nie tyłu 8:E.

 

pinout-pcie.png.324dcb7cd940ba4413b5350aec152d23.png

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za obrazki Zawisz :thumbup: Mam rozumieć, że AX1200 ma taki sam pinout jak HX1200? Bo ja właśnie HX'a posiadam a on na wtyczkach ma Type4... . :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego HX1200 masz? Tego nowego z szarą naklejką i certyfikatem Platinium? To zwykłe Type 4 na wszystkich kablach. HX1200i z niebieską naklejką to Type 3 :P. Podobnie stary HX Gold to Type 3.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z szarą naklejką. Taki jak na zdjęciu podajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ax1200 ten stary ma inny pinout niz reszta corsairow

 

hx/hxi/rm/rmi/axi/ax platinium i chyba jesxzcze seria SF maja ten sam pinout (TYPE3/TYPE4) na górze (od strony zaczepu) po stronie PSU jest GND, na dole 12V - jak robisz kable to najlepiej puscic 6 przewodow ewentulanie 7 jak bo wtedy idzie 1:1 a taki kabel i tak wytrzyma x2 ponad specs (ja sam uzywalem 4 przewodow w 8pin i bez problemu dzialao z podkreconą 1080ti)

 

 

niektore org kable mialy 2x8pin na koncu z jednego przeowdu wiec w sumie PINY po stronie PSU dostawały prąd podwojny wiec wychodziloby na to samo jakby puszczac 8pin z 4ma przewodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawisz, jeszcze raz dzięki. Zimny browar dla Ciebie.

 

Zastanawia mnie jedno. Pinouty w zasilaczu, 6 + 2 PCIe & 4 + 4 CPU mają w każdym z 6 gniazd po 8 pin piny. To samo tyczy się Peripheral & SATA tylko tam każde z 6 gniazd po 6pin ma pin.

 

Pomijam je? We wtyczce, która idzie do GPU 8pin na przykład. Czy po prostu muszę podać GND podwójnym kablem z jednego out'u z zasilacza do dwóch GND we wtyczce ?

 

duniek, Przeczytałem to co napisałeś z 10x i coś się przejaśnia. :E

Wiem, że to głupio wygląda ale nie chce sobie RTX'a spalić. ;)

Edytowane przez High

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku EPS jest prosta sprawa - masz 4 x 12V i 4 x GND. W przypadku 8-pin PCI-E musisz mieć 5 x GND, a można wyprowadzić tylko 4 x GND ze strony zasilacza, więc z jednego przewodu trzeba zrobić podwójny. Będziesz miał wtedy 7 pinów we wtyczce na 8-pinów od strony PSU :). Podobnie w przypadku przewodów MOLEX - masz 4 piny we wtyczce 6-pin lub 5 pinów w przypadku SATA.

 

Tutaj dobrze widać podwójny przewód, tylko w przypadku 8-pin PCI-E będzie odwrtonie - wychodzi 1 przewód i rozdzeila się na 2. W przypadku 24-pin ATX masz 4 podwójne przewody na takiej zasadzie jak na zdjęciu wcześniej.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku EPS jest prosta sprawa - masz 4 x 12V i 4 x GND. W przypadku 8-pin PCI-E musisz mieć 5 x GND, a można wyprowadzić tylko 4 x GND ze strony zasilacza, więc z jednego przewodu trzeba zrobić podwójny. Będziesz miał wtedy 7 pinów we wtyczce na 8-pinów od strony PSU :). Podobnie w przypadku przewodów MOLEX - masz 4 piny we wtyczce 6-pin lub 5 pinów w przypadku SATA.

 

Tutaj dobrze widać podwójny przewód, tylko w przypadku 8-pin PCI-E będzie odwrtonie - wychodzi 1 przewód i rozdzeila się na 2. W przypadku 24-pin ATX masz 4 podwójne przewody na takiej zasadzie jak na zdjęciu wcześniej.

 

Hmm, niekoniecznie. Jeśli chodzi o 8pin PCI-E to mogę wypuścić 5ty GND z nieużywanego gniazda w zasilaczu.

Będę potrzebował 8 i 6 pin do zasilenia karty to jak dobrze liczę to 5te GND podprowadzę z drugiego kabla, 6 pin (8pin z zasilacza wtyk) i tym samym robi mi się kabel:

7pin i 7pin z czego z drugiego 7 pin jeden leci do pierwszego i mamy co trzeba. Hmm ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło takie coś.

 

ieg60IX.jpg?1

 

Od strony strony karty kable układamy jak poniżej z lewej strony? :P

 

8bWFUou.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawisz, bardzo dziękuję ale mam jeszcze jedno pytanie. :lol2: Zabijesz mnie.

 

Przy 24 pin co oznaczaja numerki 2 przy niektórych pinach?

 

Kilka zdjęć kabli. 8/4 pin CPU oraz klepane dziś 6/8 PCI-E. :thumbup:

 

yMHzGxI.jpg?2

 

sk4xrSv.jpg?2

 

nLF9abs.jpg?2

 

zq0ofHX.jpg?1

 

aTc8YIX.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...