Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość AdmK

Moto G5 zanika dźwięk podczas rozmowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AdmK

Witam.

Po aktualizacji do oreo pojawił się problem - podczas rozmowy rozmówca przestaje mnie słyszeć, połączenie trwa, ja go słyszę a on mnie nie, tak jak bym wyciszył mikrofon...

Robiłem reset do fabryki, wyłączyłem gesty, podczas połączenia przyciskiem wyłączam/blokuje ekran, wszystko bez efektu.

Sprawdzałem czy przy wygaszonym ekranie działa dotyk- nie działa, czyli niczego przez przypadek nie wyciszam.

Telefon mam od miesiąca, a co druga rozmowa to "halo, halo, halo?" szału już dostaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Telefon ma miesiąc z górką... pierwszy konfig po zakupie, drugi po nieudanej aktualizacji i resecie, teraz trzeci na horyzoncie bez gwarancji, że coś poprawi .

Gdyby to był mój aparat, a to jest urządzenie mojej bogdanki po mojej rekomendacji !

Nieszczęścia chodzą parami, kiedyś za moja radą kupiła Lumie 640 z WP 8.1, było super do czasu gdy messenger wylał się na 8.1, nie było rady, czas na Windows 10 Mobile... nawet słowem nie wspomnę co się z tym fonem działo, dla mnie trup, nie telefon.

POMYŚLAŁEM - "trudno" czas na nowy, może android ?! Ma luba oszczędna jest, wiec mówi "500 max" ( nie 500+ ) ja myślę, notomoto G5 !

Kupiłem, otwieram pudełko, zdejmuję dekielek jak Pan Bóg przykazał, wkładam SIM, SD, zakładam dekielek i ... 3 mmm szpara, nic nie strzeliło, nic nie pękło, szczerba jak w gębie wieloryba. Na szczęście sklep był jeszcze otwarty, dali klapkę z innego - gra gitara ( pozdrawiam załogę ze sklepu ), szczęście nie trwało długo, na fona przyszło info o OREO, hmmm "być, albo nie być" na nvidia shield ma oreo i hula, dobra, OK i właśnie piszę ten post...

PS

Przeryłem zagraniczne fora i jedyne co mnie pociesza to, że inni mają ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gwarancja u sprzedawcy? Towar niezgodny z umową.

PS. Nie strasz bo ostatnio sam poleciłem tą słuchawkę znajomemu, ale to starszy gość i może aktualizacji nie robił.

PS 2

W trybie głośnomówiącym to samo? Chciałem zapytać czy to może coś od strony karty sim, operatora, ale skoro inni użytkownicy tej słuchawki się na to skarżą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Gwarancja ? Telefon czasami działa cały dzień poprawnie, a kolejnego jak wyżej opisałem, w serwisie pewnie będzie działał wyśmienicie.

Głośnomówiący - nie sprawdzałem.

Kartę sim sprawdzałem w innym aparacie ( dwa dni ) i działa, przekładałem sim na inny slot w G5, to samo.

Poza tym połączenie trwa, nie zrywa połączenia tylko wycisza mikrofon.

To problem z oprogramowaniem, bo zalecają wyłączenie "Aktywność związaną z głosem i dźwiękiem" i czyszczenie cache dialera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś spróbował użyć jakiegoś dialera ze sklepu play, o ile zastępuje on oryginalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Próbowałem ExDialer - Dialer & Contacts, ale po wybraniu numeru i tak odpalał się "fabryczny" dialer. Innych nie testowałem zniechęcony opiniami o odpalajacych się reklamach podczas dzwonienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...