Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PACIK19

Pociągnięcie kabla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otóż ostatnio zostały zamontowane u mnie światłowody P:600Mb/W:60Mb.

No i wszystko ładnie pięknie działa na moim routerze, ale chciałbym pociągnąć kabel z mojego routera na koniec domu do routera pracującego trybie AP.

Wszystko ze względu na to, że siostra ma bardzo mały zasięg. Teraz rodzą się następujące pytania w mojej głowie.

1)Skoro będę ciągnąć kabel z jednego routera do drugiego pracującego w trybie AP, to wystarczy użyć kabla prostego w standardzie B, tak?

2)Czy nie będzie problemu jeżeli kabel będzie puszczony od pewnego momentu na zewnątrz domu? Mam pewną obawę, że przez mróz może spadać przepustowość łącza, ale pewnie się mylę.

3)Mam tanią zaciskarkę do kabli, czy warto brać kabel kat.6? Ponieważ słyszałem, że przy nim dobrze jest mieć ściągacz do izolacji z regulacją(niestety go nie posiadam), bo łatwo przeciąć żyłki w środku, czy to prawda?

4)Jeżeli jest to tylko około 25m to czy dopłacać do kat.6 czy może pozostać przy 5e? Nie jestem pewny czy wyciągnie do tego 1Gb/s.

 

Czy któryś z tych kabli byłby dobry?

https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektroniczne-i-tv/kable-i-przewody-elektroniczne/kabel-sieciowy-lan-kat-5e-ftp-25-m.html

https://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-elektroniczne-i-tv/kable-i-przewody-elektroniczne/kabel-sieciowy-lan-kat-6-ftp-1-mb.html

 

Za pomoc ślicznie dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Ad. 1: Przewod "na wprost", czyli oba konce zarobione tak samo.

Ad. 2: To zalezy, musisz sam rozwazyc ryzyko zwiazane z chociazby burza. Dawniej sie puszczalo po drzewach i tez dzialalo, wiec na domowe warunki moze byc. Rozwaz jednak zakup przewodu zewnetrznego, w ktorym zyly sa lepiej chronione przed warunkami atmosferycznymi. I koniecznie czysta miedz, zadne CCA czy inne wynalazki.

Ad. 3: Tania zaciskarka, jesli jest prosta, wystarczy do prawidlowego zarobienia. Przewod kategorii 6 sobie odpusc, bo i tak nie wykorzystasz jego potencjalu.

Ad. 4: Zostan przy 5e. Na tym dystansie 1Gb/s powinien zapiac sie bez najmniejszych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Ciezko cos wiecej napisac, bo informacje na stronie sa bardzo skape, a w rekach go nie mialem.

Nie masz w okolicy zadnej hutrowni elektrotechnicznej? Tego typu kable bardzo czesto maja na metry i byc moze w lepsze cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, kabel pociągnięty i wszystko śmiga, dziękuję za odpowiedzi Nareszcie :)

Co do Kabla wydaje się solidny, bardzo sztywny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...