Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shacky

Blue screeny G.Skill Ripjaws V

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Ostatnio zmieniłem pamięci z Corsair Vengeance 3000mhz które nie są kompatybilne z procesorami ryzen na G.Skill Ripjaws V 3200 Mhz i zaczęło wywalać blue screeny oraz wyłączać grę.

Problem rozpoczął się od dużych spadków fps podczas gry - założyłem temat tu: http://forum.pclab.pl/topic/1264844-Duzy-spadek-fps/page__gopid__15314613entry15314613

 

"Po zmianie pamięci j.w., nawet na 2933 mhz wywala blue screeny oraz wyłącza grę bez przyczyny..

Oto zdjęcie tego blue screena - https://prnt.sc/lp30g6

 

Błąd to: ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY"

 

Robiłem memtest - wywaliło 14 błędów, screen - https://prnt.sc/lpb89i

Zestaw taki jak w mojej stopce z tą różnicą że teraz pamięci to g.skille.

 

Jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz najnowszy BIOS?

Memtest robiłeś na domyślnych ustawieniach RAMu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najnowszy

Szczerze to nie pamiętam czy było to na domyślnych

Wczoraj wieczorem grałem na podkręconym procesorze do 3.8 GHz, ram 2800mhz i 1.4v.

Ani razu się nie wyłączył czy nie wyrzucił blue screena

 

Jak mogę sprawdzić jeszcze stabilność tych pamięci i ewentualnie próbować ustawić 3200mhs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Wysterowanie pamieci w Ryzenie to nie w kijek pierdzial, trzeba sie nagimnastykowac.

Jest sporo instrukcji, nawet tu na forum.

Stablnosc sprawdzam w Y-Cruncherze, testy 15, 16, 17. Jesli przejda z 10 razy, to uznaje, ze jest dobrze i mozna dalej cisnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku męczyłem się z corsairami 3000mhz które nie wchodziły powyżej 2133mhz. Teraz niestety z tymi..

Jakieś konkretne tematy z udanymi próbami? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w takim razie, czy każda z kości osobno działa może na XMP w drugiem slocie od CPU, aby wykluczyć, to że któraś jest walnięta.

 

 

 

 

Daj zrzut z programu taiphoon burner, aby było widać co siedzi w kościach.

Memtest służy bardziej do testowania tego, czy RAM działa/jest walnięty niż do testowania stabilności (bardziej na ustawieniach domyślnych), ja osobiście polecam godzinny test w AIDA64, daje to 99% pewności, że RAM jest stabilny lub jako bardziej ostateczny test 600% przejścia w HCLmemtest.

Sprawdź te pamięci na aktualnych ustawieniach (2800mhz), czy chodzą rzeczywiście stabilnie (bo gra do tego nie służy), w AIDA. Aby był punkt odniesienia do tego, na jakich ustawieniach maksymalnych chodzą te pamięci stabilnie, jak będzie dobrze, to potem podniesie się je na ~~3000 i potem spróbujemy na 3200mhz. Jak 2800mhz jest niestabilne, sprawdź na 2666mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie screena z memtest może wyjść ze któraś z tych kości padla? Co dokladnie wyjdzie podczas takiego testu lub/i jakie informacje się pokaza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen z thaiphoon burner - https://prnt.sc/lptgpn

Chyba wszystko wyjasnione, mialy byc samsungi b-die - są hynixy jeśli dobrze widze..

Mam możliwość zwrotu tych pamięci, zwracać i prosić o drugie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy GVKB trafienie Samsungów B-die (przynajmniej tych dobrych, BCPB) graniczy z niemożliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi b-die to pamięci 2x8gb wzwyż :exclam:

+ możesz je wymienić tak jak Ci odpisałem na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć i kup sobie jakieś z serii FlareX i zestawie 2x8GB jak chcesz w miarę pewne kości pod ryzena.

 

Albo z QVL Twojego Asrocka.

 

Generalnie AsRock coś biednie wygląda na QVL G.Skilla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, 1000zl za 16gb RAM :D

B-die maja sens tylko przy checi podkrecania powyzej 3200mhz, tak to wiekszosc pamieci daje rafe zrobic do 3200mhz.

Poza tym IMO, jak kupowac samsungo to najpredzej w kosciach 3600mhz i ustawix je recznie, bo kosztuja juz okolo 800zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić polskie GoodRam DDR4 IRDM X 2x8GB, 3000MHz, CL16, mam co prawda wolniejsze bo 2400 ale poszly mi na 3066 16-18-18-36 1T przy 1.36V

Pamięci musisz ustawiać najlepiej ręcznie nie bawić się w żadne profile no druga sprawa to pl główna na jednej pójdą tyle na innej nie koniecznie.

W wolnej chwili będę uderzał wyżej z nimi a noż widelec pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...