Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Herpu

Synology DS1517+

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem się was poradzić na temat takiej konfiguracji:

 

Dysk sieciowy Synology DS1517+

Pamięć RAM 8GB

2x Dysk 4TB Seagate IronWolf ST4000VN008

Koszt: 3920 netto / 4800 brutto

 

Potrzebujemy głownie serwera plików z którym będzie połączonych około 12 komputerów, docelowo ma zapewnić komfortową pracę dla 20+ użytkowników. Głównie pliki graficzne mniejsze większe 200MB-2GB otwierane na 6 komputerach jednocześnie (każdy odczytuje i zapisuje).

Dodatkowo aplikacja CRM do zarządzania zleceniami, którą łączy się z systemem księgowym, który jest online.

Dodatkowo osobny dysk na FTP dla klientów wrzucających pliki ale sporadycznie.

 

Widziałem coś takiego w kilku większych firmach, nie narzekali mimo słabszej konfiguracji ale wszystko to byli pracownicy biurowi.

Warto czy nie warto? Może coś innego tańszego/droższego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do plików graficznych powyżej 1GB używał bym już sieci 10Gbit.

Photoshop 100Mb daje radę przy interface 1Gbit, lecz przy 10x większych plikach czas się wydłuża.

 

Jeżeli potrzebujesz jakiegoś testu przy Photoshop to możesz podesłać jakiegoś sampla, aktualnie mam opuszczone po 1Gbit, a w ciągu 15 dni będzie stało już 10Gbit to podam jakieś czasy zapisu i odczytu (dyski dość szybkie) więc jak dasz 5szt w Raid 5 w jakimś NAS to będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komfortowa praca dla 20 grafików?

Minimum 10 Gbit sieć - i to każdy komputer podpięty, NAS nawet można pomyśleć o podpięciu 2 nitkami (load balancing). Tj porządny switch - komputery na RJ45 a NAS na SPF+. Chyba, że na początek 4xGbit zagregowane a potem przejście na 10 giga.

Ale jak dla mnie to może się okazać, że NAS jest za słaby na to by katować takimi odczytami. Tutaj raczej wchodziłbym o półkę, dwie wydajnościowe wyżej. Bo jednak CFIS (samba) wymaga od procesora wiele, a tam w środku jest celeron. Plus tez przy takiej ilości danych to Raid6 to minimum - choć dla mnie to Raid7 (Raid-Z3) to minimum. Ja bym celował w zwykły serwer - konfiguracja tego nie jest czarną wiedzą, ale jak się chce to można.

Jeżeli ma być budżetowo to graficy muszą pobierać pliki i pracować na nich na komputerach i potem nagrywać na NAS - co traci sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LeacH

 

12 komputerów - stawiam iż pewnie 10 będzie chodzić.

Dodatkowo nie wszystkie pliki mają 2GB

W tym NAS ma 4x1Gbit (load balancing) - można zakładać iż 2 osoby na raz będą wykonywać zapis/odczyt - przy takiej liczbie powinno być spoko.

 

Tu bardziej problem to wielkość plików rzeczywista - bo jeżeli będą to pliki po 200MB to przy tylu stanowiskach będzie luz, lecz jak każdy na 2GB plikach będzie latał to nie wróżę żadnego komfortu.

 

Polecam więc dokładniej przeanalizować wymagania. Bo 2GB po łączu 1Gbit to będzie jakieś 30s zapisu / odczytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie no armia zawodowa w żadnym razie nie wystarczy w razie wojny z Rosją. Nasze armia w razie wojny obronnej opiera się o rezerwę. Zawodowych nie starczyłoby do obsadzenia frontu, nie mówiąc o zabezpieczeniu kolejnych linii, stolicy, przepraw. Po to zintensyfikowano ćwiczenia obecnej rezerwy, w tym szybkie kilkugodzinne mobilizacje, by się przygotować do pierwszych tygodni wojny.   Nie, Rosja nie będzie pół roku szykować się pod granicami, bo wiedzielibyśmy że zaatakują. Nie popełnia drugi raz tego samego błędu. Nasz realny scenariusz obrony zakłada obronę tzw uporczywą we wschodniej Polsce, w oparciu o miejscowości i rzeki, tak by dać czas armii na dużą mobilizację rezerwy i sił zawodowych w zachodniej Polsce. Optymistycznie też czas na przyjazd sojuszników, z tych państw, które zdecydują się wysłać kontyngent wojsk lądowych. Mamy tez plany/scenariusze natychmiastowej obrony Państw Bałtyckich, w oparciu o mieszany kontyngent zawodowo - poborowy.   Nie ma też żadnej gwarancji że inne państwa NATO wyślą swoje wojska lądowe do walk na pierwszej linii, przynajmniej nie w większej ilości. Wszystko będzie zależało od decyzji i działań USA. Ale to już tu omawialiśmy, w tym zagrożenia związane z możliwym wyborem Trumpa. P.S. Obecnie dochodzą obawy o zachowanie Słowacji i Węgier. Znaczy wiemy że pomóc nam na pewno nie pomogą, a prawdopodobnie co najmniej umożliwią siłom rosyjskim swobodny przejazd i atak na nas. Teoretycznie jest możliwe, w razie wojny z Rosją, że pronatowscy wojskowi dokonają tam przewrotów i jednak wesprą NATO, ale to opcje na dziś; proruskie władze w ciągu kilku lat wymienią dowodzących na lojalnych wobec siebie. Opcje negatywna jest taka że natychmiast się poddadzą i ich wojska dołączą do rosyjskich w zamian za obietnice zdobyczy terytorialnych. Na Węgrzech to prawdopodobne, mają duże pretensje o utratę terytorium w pierwszej połowie XX wieku.  
    • Mi zajechała procesor 4 rdzeniowy, ale jeden z najlepszych czyli i7 6700k. Jednak zmieniłem wymagania dla procesora w ustawieniach i teraz jest super przy około 50 fps. Jak nie spada poniżej 45 fps to jest płynność bardzo komfortowa.
    • Bo nie wiem po cholere na sile szukac jedynej slusznej drogi, nie ma takiej. Wiadomo jak bedzie padaka optymalizacyjna to i tak wszyscy beda czekac, ale wystarczy zaczekac 1-2 dni i bedzie wszystko jasne. Ja osobiscie biorac gre w abo wiem ze ja skoncze w miesiac, i dla mnie jest to najbardziej oplacalna opcja. Gram w jedna gre na raz, nie lubie mixowac.  Wiadomo dla kogos kto gra powoli i potrzebuje wiecej czasu albo skacze z gry na gre to nie jest dobre rozwiazanie.
    • Ja ten quest z żebrakiem zrobiłem praktycznie przez przypadek, eksplorowałem miasto i usłyszałem jak jakiś npc coś mówił do siebie jak wychodził z domu, wbiłem tam i zabrałem jego strój NPC poza tymi w gospodach, poruszają się między lokacjami, śpią w domach, chodzą do karczm, spędzają czas na rynku itp, czasami ciężko dorwać kogoś kto jest potrzebny
    • Przecież nikt wam nie karze grac na premierę która i tak będzie skopana. Poczekajcie, nich gra wyjdzie, niech ja inni sprawdza, i wtedy podejmijcie decyzje. Nie kupujcie kota w roku, nie ważne ile was to kosztuje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...