Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_rdk_

Podkręcanie Corsair Vengeance na kościach Hynix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pamięci Corsair 16GB 2133MHz Vengeance LPX Black CL13 (2x8GB) na kościach Hynix MFR 25nm M-die. Drugi dzień testuję je na ustawieniach 3200 MHz z luźnymi timingami 16-18-18-36 1T na 1,36v - dalej nie próbowałem i w sumie mnie nie ciągnie by kręcić dalej, zastanawiam się nad tym jakie timingi można spróbować wyciągnąć na tych kościach?

Nie chcę spędzić 2 tyg. na overclockingu pamięci więc może ktoś podpowie co jest maxem do zrobienia tutaj? Chodzą z Ryzenem R1600x na płycie MSI B350M PRO-VDH

post-573983-15436708105884_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, niektórym udało się powykręcać 3400 MHz z CL14, ja nie mam takich ambicji ale myślę że moje timingi na 3200 zdecydowanie można jeszcze poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieciak i tak jest lux, nie łykaj że ktoś Ci mówi że coś zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tatuśku, chyba walnąłeś jednego drinka za dużo w sobotni wieczór ;) jak już uważasz że błysnąłeś postem to nalej sobie w nagrodę kolejnego i lulu, zamiast zawracać 4 litery jak nie masz nic sensownego do powiedzenia

Możliwe jest do wyciśnięcia z tych kości np:d480da92_10xPassIBT3.93333F50mV1.075V1.375V.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, 3400 cl14 to chyba na Samsungach b-die, czegoś takiego na Hynixach niestety nie wykręcisz. Poza tym nikt Cię nie powie jakie wartości masz ustawić, musisz sam to sprawdzić. To, że coś ustawisz i system wstanie nie znaczy, że jest w pełni stabilnie. Oc pamięci to dosyć upierdliwa sprawa i wymaga cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshot wyżej jest z samsungów b-die na 100% ;)

 

Nikt nie mówił, że będzie łatwo :E

Sprawdzasz po kolei timingi i zapisujesz jako profil OC, po np. 1 godzinie testu w AIDA64, po każdej zmianie możesz sprawdzić jaki to miało test na wydajność RAMu w teście zapis/odczyt CPU Photoworxx.

0 Jak grasz głównie w gry od razu sprawdź ustawienie geardown mode=disable + BankGroupSwap= disable. (tu wydajność zmaleje w benchmarkach, ale wzrośnie w grach)

1 Dram voltage możesz dać od razu na 1,4v

2 CL 14/15

3 tRCD/wr + tRP ustawiasz razem na 14/15

4 tRAS obniżasz ile się dasz

5 tRC obniżasz też ile się da, przy czym nie należy obniżać poniżej 40 na Ryzenie przeważnie + tRC musi być równe lub większe od tRAS+tRP.

6 tRFC też obniżasz ile się da.

7 tRDRDSCL +tWRWRSCL dajesz oba na 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten screen powyżej to dokładnie 3200CL14-14-14-34 w kościach po 8GB.

 

Jest model pamięci i profil XMP widoczny, oczywiście są to b-die i to jedne z najlepszych sortów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen jest faktycznie nie ten który chciałem wrzucić, pomyliłem linki i teraz już nie mogę znaleźć (hynixy na 3400 MHz).

 

Moje wysypały się na 15-17-17-17-34 na 1,36v przy logowaniu do windy, nie chcę zwiększać napięcia i nie mam teraz czasu się bawić w testowanie więc wróciłem do poprzednich timingów przy 3200 MHz. Jak będę miał więcej czasu to jeszcze do tego wrócę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...