Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

klukszmit

I5 750 OC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że przeszukałem pół internetu na temat tego artefaktu i połowa jest usunięta, albo wgl nie występuje... Otóż podkrecilem procesor według wskazówek :

Mój cel to 3,6 GHz i wszystko by było pięknie, ponieważ temp w stresie to ok 66C, stabilność sprawdzana przez 2h nic się nie wysypało, markowy zasilacz 500W be quite, ale pojawia się problem: gdy tylko odpalam przeglądarkę (chrome) to komputer się resetuje, ale gdy gram np rainbow 6 lub inna grę która do starych nie należy to wszystko działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj u mnie takie dziwne problemy w idle przy stabilności w stresie oznaczały problemy z pamięcią lub pośrednimi stanami energetycznymi (kręcisz przez offset napięcia który działa tylko dla najwyższego poziomu, a pośrednie są niestabilne przez to że podniosłeś ich taktowanie, a napięcie nie). Receptą na to drugie jest przejście z offset na fixed vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P7P55D. Za miesiąc 8 gen kupuje, także szkoda zachodu, ale dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj u mnie takie dziwne problemy w idle przy stabilności w stresie oznaczały problemy z pamięcią lub pośrednimi stanami energetycznymi (kręcisz przez offset napięcia który działa tylko dla najwyższego poziomu, a pośrednie są niestabilne przez to że podniosłeś ich taktowanie, a napięcie nie). Receptą na to drugie jest przejście z offset na fixed vcore.

pobawię sie i dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne objawy ale już sekcja zasilania na płycie nie dawała rady , najpierw objawem były własnie resety w przeglądarce a później już losowo wszędzie i płyta w końcu padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...