Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Engets

FX 8350 spadek FPS ?

Rekomendowane odpowiedzi

Najdokladniejszy pomiar temperatury odbywa sie za pomoca amd overdive(samo amd tak zaleca),co mniej wiecej pokrywa sie ze wskazaniami hwinfo64. Z tego co wyczytalem to niskie temperatury sa bardzo niedokladne dlatego czesto i gesto mozna wyczytac bzdury typu 18c, wysokie zas juz tak i temperatura samego procesora ma byc mniejsza o 10stopni od temperatury socketu.

 

Mnie ciekawi w jaki sposob zczytales te temperatury u siebie w tescie, w przypadku niektorych coolerow miales tam okolice 80stopni. Na plycie msi i asrock tmpin2 odpowiadaly za sekcje zasilania. Mialem na nia bezposredni nadmuch i odczyt z tego czujnika drastycznie spadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jak byk tam napisane na wykresach,zebys nie szukal z czujnika socket,przezucisz pare sztuk plyt ma am3 to zaczaisz baze,ja ich mialem 8,asusy 3,msi 2,asrock2,gigus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie,ktory czujnik na sabertooth powinienem brac pod uwage jako wiarygodny?

33esnzt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć wynik testu na ustawieniu maximum, a powiem ci, na którą temperaturę masz patrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut ,jak widac temperatury sa bardzo dobre.

 

wrzwc5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

67 z socket.Wow jaki rpm ma wiatrakach,sluchawki dodawali w komplecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i? 36decybeli przy 3x120mm rozkrecone na max,jak widac wydajne. Szczegolnie ze w Twoim tescie procesor osiagal temperatury rzedu 90stopni, jedyny test w calym internecie w ktorym mowi sie o takich wynikach :E Piszesz, ze mam odczytywac temp z socketu gdzie nawet amd mowi ze poprawna temperatura rdzeni rowna sie socket minus 10 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wierzyć, że ośmiojajeczny FX, do tego katowany napięciem 1,5 V, gdzie sam proc będzie ponad 300 W pobierać, ma tylko 55 stopni na rdzeniach, to masz do tego pełne prawo ;) Swoją drogą, nie wiem, jakim trzeba być masochistą, żeby tak trzymać tę platformę w 2018 roku, gdzie jest chociażby tani Ryzen 5 1400, który będzie dużo wydajniejszy przy poborze prądu ponad 2 razy mniejszym. Jak już sobie odpalam platformę z FX-8350, to trzymam proca na 1,3 V :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbieram graty na nowa platforme, nowa obudowa, chlodzenie na zapas, gpu. Wszystko jest. Kwestia tylko tego co kupic bo nie chce kupowac budzetowo sredniaka, a na i9 9900k poki co mnie nie stac, jak kupic to raz a porzadnie.Pozatym do 1080p60 narazie starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, że do gier, które nie cisną mocno CPU wystarcza. Ale ja bym za chiny ludowe nie trzymał FX-8350 na napięciu 1,5 V, przecież to czyste szaleństwo jest :E. Maksymalnie 1,35 V i nawet z obniżonym taktowaniem stosunek wydajności do poboru prądu będzie o niebo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury sa ok, nic mu sie nie dzieje. To jest napiecie pod maksymalnym obciazeniem. Grajac zazwyczaj ma 1.488. Sztuka cieniutka do oc, powyzej 4.4 zaczyna juz wolac o prad, do tego momentu nie musze podwyzszac napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wierzyć, że ośmiojajeczny FX, do tego katowany napięciem 1,5 V, gdzie sam proc będzie ponad 300 W pobierać, ma tylko 55 stopni na rdzeniach, to masz do tego pełne prawo ;) Swoją drogą, nie wiem, jakim trzeba być masochistą, żeby tak trzymać tę platformę w 2018 roku, gdzie jest chociażby tani Ryzen 5 1400, który będzie dużo wydajniejszy przy poborze prądu ponad 2 razy mniejszym. Jak już sobie odpalam platformę z FX-8350, to trzymam proca na 1,3 V :E

czemu od razu maso, po co wymieniać cpu i prawie połowę kompa jak do neta lepszego proca nie trzeba a gry chodzą płynnie, zawsze powyżej 30fps...jak pomyśle o nowym cpu to mnie trafia szlag , zmieniać płytę ram i milion programów na nowo instalować milion ustawień pod siebie, to nawet za darmo nie chce i7, jak padnie system, dysk lub płyta to wywalę razem z fx do śmietnika i wtedy i7 8 rdzeniowy od razu bez zastanowienia :) jest jeden problem ten sprzęt jest nie do zajechania a by go zepsuć trzeba by było nalać do kompa wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 2V puścić na procka i zobaczysz jak bardzo nie do zajechania jest ten sprzęt :E

 

Dzięki internetowi, testom na labie i różnym wątkom na forum nie kupiłem FX 6xxx kilka lat temu, a zamiast tego sprawdzonego Phenoma II. Tak samo po wyjściu Ryzenów kupiłem R5 1600 zamiast zrobić upgrade na FX 8350/8370 i trochę żałuję, że kiedyś nie wziąłem FX 6xxx, bo bym się teraz trochę przemęczył i przeskoczył od razu na Zen2. FXy złe nie były, tylko wszystkie okoliczności były przeciwko tej architekturze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór FX, zamiast Ryzena, to byś zrobił deal życia. :lol2:

 

 

gry.png

energia_cine.png

energia_mp3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dać stare testy i się podniecać, teraz fx nowego kupisz za 350zł i jak ktoś potrzebuje do neta to szkoda wydawać więcej na cpu, jak kogoś stać to do gier jest świetny i w przyzwoitej cenie i7-6700K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry CI siedzą an HDD? to często sprawia microdropy, a przerzucenie gry na SSDeka zazwyczaj pomaga, zwiększ tego swapa,

Czemu zwiększenie swapa miałoby coś dać? Prędzej wyłączenie zupełnie (jeśli 8 GB RAM wystarcza do tego w co gra).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy takim podejściu równie dobrze można brać jakąś starą platformę Intela, drożej nie będzie, a dużo wydajniej :lol2: FX-8350, jak się go dobrze ustawi, to jest akceptowalny procesor, ale nic ponadto, a już na pewno nie ma sensu robić z niego siódmego cudu świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy takim podejściu równie dobrze można brać jakąś starą platformę Intela, drożej nie będzie, a dużo wydajniej :lol2: FX-8350, jak się go dobrze ustawi, to jest akceptowalny procesor, ale nic ponadto, a już na pewno nie ma sensu robić z niego siódmego cudu świata.

Słaby jest ale facebook chodzi w 60fps bez spadków :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale pleciecie jak potłuczeniu szczególnie Tomcug bez urazy... tylko krauziak ma tu racje co do temperatury socketu, rdzeni sekcji zasilania temperatur modeli 6300, 8350, 8370.... TMPIN2 to nie jest temp procesora tylko sekcji zasilania... wszystko mierzone pod obciążeniem pirometrem z radiatorem i bez radiatora z tyłu od strony ścieżek 4 lata mam ten proc, model 8350 zrzuca taktowanie gdy sekcja ma za gorąco, gdy w biosie jest włączone np na płytach gigabyte Hardware Thermal Control lub gdy 8350 przekroczy 70c. Druga sprawa maxymalna temperatura dla 8350 to według amd 62c dla modelu 8370 już 70.5 z racji na niższe TDP o 30W. 3 Sprawa to FX 8350 z napięciem 1.5 nie przekracza 300W poboru jak to tomcug napisał a oscyluje w granicach 250W są to ogromne wartości ale bez przesady z tym ponad 300W to trzeba by było dać 1.55v tyle nie próbowałem bo nie mam ciekłego azotu i plyty Asusa Formuły V. Gdyby te odczyty z hwmonitor 75-80 TPIN2 to był CPU to ja też miałbym co chwile zrzucane taktowanie i jakieś cyrki z wydajnością mam 8350 na 4.65ghz z napięciem 1.4v na powietrzu + GTX 1060 6GB i w żadnej grze nie mam problemu mogę sobie jeszcze dokładać mody graficzne gdzie chce, taki far cry 5 ROTR czy BF V chodzi elegancko w dodatku ostatnie tytuły fajnie korzystają z wielowątkowości + taki DX12 także poprawia znaacznie wydajność ze słabszymi procesorami, raz nawet pokusiłem się na test puszczając prime95 z wyłączonymi wentylatorami na chłodzeniu i zrobiłem na sekcji 90c a na procesorze 80 i komputer działał normalnie tylko taktowanie wynosiło 1.4ghz. To ze ktoś kiedyś napisał na elektrodzie że TMPIN2 na gigabajcie to temp cpu to nie znaczy że to prawda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu glos rozsadku ;)Ja jestem na trzeciej (juz ostatniej plycie) i na kazdej z nich tmptin2 to byla sekcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu glos rozsadku ;)Ja jestem na trzeciej (juz ostatniej plycie) i na kazdej z nich tmptin2 to byla sekcja.

Mi się zdaje że tomcug ma rację choć już sam nie pamiętam jak to było z fx-em dawno już go nie mam.

 

Zresztą ile posiadaczy tyle opinii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...