Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Engets

FX 8350 spadek FPS ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

od paru dni walczę z niepokojącym mnie zjawiskiem. Postanowiłem zrobić mały upgrade PC i po okazyjnej cenie nabyłem procesor FX 8350 (odrazu uprzedzam że jestem niedzielnym graczem, i częściej gram na PS4 bo zaraz usłyszę, że trzeba było se Intela kupić) a że poprzednio posiadałem FX 4100 a nie chciałem zmieniać platformy i pakować się w koszta zmiany podstawki pamięci itp. to taki ruch uznałem za słuszny. Zainstalowałem sobie W3 i FarCry5 i w obydwu tych grach widzę spadek fps z 60 do 40 lub nawet niżej na sekundę i potem wszystko wraca do normy. Nie zauważyłem zjawiska aby zegary się skręcały niżej ani przegrzewania się komponentów.

Mój sprzęt to:

CPU FX 8350

GPU MSI GTX 1060 3gb gaming x

RAM 4x2GB ddr 1333

PŁYTA GA-970-UD3 rev 1.0

Chłodzenie CPU Silentium PC Fortis 3

Zasilacz Thermaltake SPS 630AH3CCB 630W

Dysk; Crucial MX 100 256 GB

Obudowa nie pamiętam modelu silentium PC z 2 wentylatorami.

Ktoś może pomóc znaleźć problem, odczyty z OCCT(do końca nie ogarniam co tam się dzieje na wykresach :D ) lub inne pomysły ?

Pozdrawiam

Engets :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, może te 3GB Vramu w pewnych chwilach to za mało, doczytuje z dysku i masz w tedy dropa, Obniż deko textury, spróbuj tez zwiększyć swap. - może pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, w far cry 5 obniżyłem wszystko na LOW plus rozdzielczość na 1280 i były dropy z 60 do 45 fps na sekunde i wracało do okolic 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry CI siedzą an HDD? to często sprawia microdropy, a przerzucenie gry na SSDeka zazwyczaj pomaga, zwiększ tego swapa, 8GB wolnej pamięci tez robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry siedzą na SSD zaraz to z updatuje :D co miałeś na myśli "zwiększ tego swapa, 8GB wolnej pamięci tez robi swoje. " ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze 8GB to już dzisiaj absolutne minimum, a DDR3 z taktowaniem 1333Mhz to ślimak. swap- plik stronicowania. Prawy przycisk myszy na "ten komputer" (tylko nie na skrócie :E)/zaawansowane ustawienia systemu/wydajność-ustawienia/zaawansowane/pamięć wirtualna -zmień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sary dzięki za pomoc, w tym oknie mam cos namieszać tak ?

 

ktoś może mi powiedzieć jaka jest akceptowalna temperatura sekcji zasilania ?

post-543801-15437353491178_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem tak , i Włączyłem FC5 na low i najniższa dostępna rozdzielczość, no i FPS jest okolice 60 ze spadkami do 45 a nawet przez sekundę 20 fps, no coś mi ewidentnie tutaj nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wolne" ramy, jeśli możesz spróbuj je kręcić może to coś poprawi.

Edit. Im bardziej schodzisz z detalami i rozdzielczościa to zazwyczaj gra bardziej siedzi na procku niż na grafie więc dociążasz bardziej procka który nie jest demonem prędkości więc tutaj też może być problem (oprócz wolnego ramu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC5 to gra z 2018 roku a FX i DDR3 mają już z 7 lat :E, Uruchom msi afterburner i sprawdzaj co się dzieje podczas tych dropów - użycie procesora, grafiki, pamięci itd. może się czegoś dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K**wa jak mnie takie coś irytuje :D zaraz zachowam się jak postać znanej serii stickowej i zamówię ryzena aby mieć z tym spokój :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K**wa jak mnie takie coś irytuje :D zaraz zachowam się jak postać znanej serii stickowej i zamówię ryzena aby mieć z tym spokój :D

O to to to, tylko do tego Ryśka zamów jeszcze DDR4 :E najlepiej szybszy niż 2133Mhz duuuużo szybszy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wlaczonego cool&quiet i calej reszty? Mi przy podobnym setupie far cry ogarnia spokojnie 60fps w bardzo wysokich ustawieniach.Ewidetnie procesor zrzuca taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wlaczonego cool&quiet i calej reszty? Mi przy podobnym setupie far cry ogarnia spokojnie 60fps w bardzo wysokich ustawieniach.Ewidetnie procesor zrzuca taktowanie

Masz tez wyżej taktowaną pamięć, nie wiadomo tez jak jego FX jest wykręcony. Ale tak Q&Q tez może być przyczyną.

 

PS. Engets, ustaw tez plan zasilania na maksymalną wydajność, zarówno procka jak i karty w panelu NV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wlaczonego cool&quiet i calej reszty? Mi przy podobnym setupie far cry ogarnia spokojnie 60fps w bardzo wysokich ustawieniach.Ewidetnie procesor zrzuca taktowanie

 

Bardzo możliwe że mam bo nie bawiłem się OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że mam bo nie bawiłem się OC.

Przecież FX bez OC to nie jest najlepszy pomysł, wykręć go na ile możesz, na ile Ci chłodzenie pozwala, to samo spróbuj zrobić z pamięciami i ustaw plany zasilania jak pisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyte masz dobra,kwestia chlodzenia i mozliwosci samego cpu.Wylacz wszystkie opcje odpowiedzialne za oszczedzanie energii.

 

Moje oc wyglada tak,moze Ci sie przydac :

FSB 300mhz

NB i HT 2400mhz

Mnoznik Cpu 15.5 vcore 1.488 i LLC na high,daje mi to okolo 4.7ghz

Ram w moim przypadku chodzi na 2000mhz,Twoj moze ale nie musi podkrecic sie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krauziak

Po wyłączeniu AMD C1E support C6 support i K* cool&quiet jest widoczna poprawa fps zaczem zadropi do 48 ale trzyma się granicy 60 po wyłączeniu synchronizacji to nawet 80 plus

 

Moje pytanie odnośnie OC, jestem zielony w temacie jak trawa. Po wyłączeniu c&q zegary są ustawione cały czas na 4 GHz i moje pytanie brzmi teraz czy to w porządku mieć tak caly czas gdy powiedzmy, gram w gry typu lol czy CS, ze sporadycznym zagraniem w grę typu FC5 lub BF1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko jest ok,jakie masz chlodzenie?

 

 

EDIT

Doczytalem ze masz fortisa. Sprobuj ustawic go mnoznikiem na 4.2ghz i przetestuj occt.Generalnie 10min stresu wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę moja płyta nie ma LLC, to zapewne znacząco wpłynie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz OC ustaw plan zasilania na wysoką wydajność -Panel sterowania/system/opcje zasilania/wysoka wydajność

 

Panel NV/zarządzanie ustawieniami 3d/Ustawienia programu/ tutaj wybierasz FC5 włączasz optymalizacje wątkową i tryb zarządzania energią ustawiasz na maksymalną wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie ma to poradzi sobie sama bez tego.Generalnie z LLC jest wiecej zabawy i kombinowania jak bez tego .Fx'y otwieraja sie powyzej 4.5ghz i naprawde spoko sobie poradzi z tym gtx'em

 

EDIT

Wrzucilem na hosting intel burn test z instrukcjami awx. Jak przejdzie Ci 10petli w tym to znaczy ze oc jest stabilne.

 

http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=07356760263225596174

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc. Będę wrzucał na bieżąco postęp prac nad OC.

Widzę już że płyta mocno przekłamuje Vcore. W bios ustawiony na 1.48V pod windowsem w cpu-z vartość 1.392 - 1.408

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc. Będę wrzucał na bieżąco postęp prac nad OC.

Widzę już że płyta mocno przekłamuje Vcore. W bios ustawiony na 1.48V pod windowsem w cpu-z vartość 1.392 - 1.408

 

To jest wlasnie dzialanie LLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...