Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

burzaa44

Problemy z routerami tp-link

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie, jeśli operator nie zabrania używania routerów, to zapytaj go oficjalnie, co się zmieniło "jeszcze 4 tygodnie temu", że wcześniej ten sam router łączył się szybko, a teraz 5 min. I napisz im, że utrudnia to korzystanie "ponieważ raz lub dwa razy dziennie czasem rzadziej sam się wyłaczy nie wiem czy to wtedy kiedy odnawia się dzierżawa dynamicznego ip." I jeśli operator nie wykaże chęci rozwiązania problemu, to pozostaje albo pogodzenie się z problemem, albo zmiana operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bez sensu, bo widać na załączonych obrazkach (np. tu), że dostęp do routera jest zawsze...

Jak chcesz, wiesz lepiej i nie chcesz sprawdzać, twoja sprawa. Jak ruter dostaje adres od dostawcy od razu, a reszta trwa wieki, to albo usługi na ruterze mają jakiegoś laga, albo na twoim komputerze coś jest nie tak. Sugerowałem ustawienie na sztywno wszystkiego co się da, i specjalnie na innej adresacji niż miałeś. Wyżej ktoś sugerował wyłączenie ipv6, to też może pomóc.

Możesz jeszcze włączyć ruter z wypiętym kablem od dostawcy, a podłączony do komputera, poczekać 5 min, i zobaczyć, jak szybko pojawi się internet jak wepniesz kabel dostawcy do już włączonego i wygrzanego rutera.

 

edit: dopiero teraz zauważyłem, że zacytowałem qwinto, a nie OP. Sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, jeśli operator nie zabrania używania routerów, to zapytaj go oficjalnie, co się zmieniło "jeszcze 4 tygodnie temu", że wcześniej ten sam router łączył się szybko, a teraz 5 min. I napisz im, że utrudnia to korzystanie "ponieważ raz lub dwa razy dziennie czasem rzadziej sam się wyłaczy nie wiem czy to wtedy kiedy odnawia się dzierżawa dynamicznego ip." I jeśli operator nie wykaże chęci rozwiązania problemu, to pozostaje albo pogodzenie się z problemem, albo zmiana operatora.

Pisałam już wyżej co mi odpisali na to jak się zapytałam najpierw czy mogę mieć router i czy maca blokują.Tu grzecznie odpisali nie blokują mogę mieć router ale mam nie dawać hasła sąsiadom hehe. Ale na mój problem z 5 minutowym uruchamianiem odpisali to co cytowałam wyżej.Mam technika we własnym zakresie załatwić. Narazie godzę się z porażką.Mam kilka pomysłów ale nie mam sił na nie.Sami widzicie kilka tygodni walki z routerem a dlaczego że cokolwiek nie wcisnę na nim czyli zmiana ustawień i save to czekam 5 minut a ustawień tam milion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, wiesz lepiej i nie chcesz sprawdzać, twoja sprawa. Jak ruter dostaje adres od dostawcy od razu, a reszta trwa wieki, to albo usługi na ruterze mają jakiegoś laga, albo na twoim komputerze coś jest nie tak. Sugerowałem ustawienie na sztywno wszystkiego co się da, i specjalnie na innej adresacji niż miałeś. Wyżej ktoś sugerował wyłączenie ipv6, to też może pomóc.

Możesz jeszcze włączyć ruter z wypiętym kablem od dostawcy, a podłączony do komputera, poczekać 5 min, i zobaczyć, jak szybko pojawi się internet jak wepniesz kabel dostawcy do już włączonego i wygrzanego rutera.

 

edit: dopiero teraz zauważyłem, że zacytowałem qwinto, a nie OP. Sorki

Nie jest problemem dostanie ip od dostawcy jak i rozesłanie ip po moich domowych sprzętach.Sprawdzałam też sztywne ip na domowych sprzętach jak wyżej ktoś doradzał,sprawdzałam również wyłączenie wszystkich firewalli,zmiany maca ipv6 nie włączałam bo jest wyłączony, na wszelki wypadek wyłączyłam również na kompie ipv6. Sprawdzałam ile czasu załapie neta na rozgrzanym routerze bez kabla dalej było 5 minut.Nie sprawdziłam go pod kątem najpierw komp a potem router bo trzeba by mieć 2 kary sieciowe.Ale sprawdziłam jak radzi sobie z siecią aero2. Puściłam neta z komórki na router po wi fi zmieniłam ustawienia na router extender wpisałam hasło przeszłam konfigurację odpalił się net z aero2 od razu a po paru minutach zresetowałam router by sprawdzić czas po jakim się uruchomi on jak i strony i trwało to 40 sekund.Mój wniosek jest jeden to dostawca a czy będę z nim wojować jeszcze nie wiem.Sprawdzę jeszcze taką opcję ale to jutro lub w poniedziałek wklepie adres mac z routera na kompa puszczę neta tylko na kompie i zobaczę czy załapie szybko czy w 5 minut. Myśle że wszystkie rady tu udzielane się wyczerpały dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniw jest kilka - dostawca, ruter, komputer.

 

Ja bym jeszcze wykorzystał fakt, że posiadasz dwa rutery. Podłącz je w taki sposób:

Dostawca -> [WAN]RUTER1[LAN] -> [WAN]RUTER2[LAN] -> Komputer

Włącz wszystko i poczekaj na dostęp do sieci. Potem wyłącz Ruter2, włącz z powrotem i zmierz czas do uzyskania dostępu do netu.

Ruter2 w takiej konfiguracji nie łączy się z Twoim usługodawcą. Jeśli czas oczekiwania nadal będzie tak długi, to wina absolutnie nie leży po stronie operatora (zostaje ruter, lub komputer). Jeśli czas znacząco się skróci, to wina na pewno nie leży po stronie komputera (zostaje ruter, lub operator).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnej konfiguracji w czasie tych 5 minut odpal na komputerze w cmd polecenie tracert www.google.pl zobaczymy dokąd dochodzi zapytanie.

 

Jaką masz pulę adresów IP od dostawcy? Ile urządzeń korzysta z Twojej sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogniw jest kilka - dostawca, ruter, komputer.

 

Ja bym jeszcze wykorzystał fakt, że posiadasz dwa rutery. Podłącz je w taki sposób:

Dostawca -> [WAN]RUTER1[LAN] -> [WAN]RUTER2[LAN] -> Komputer

Włącz wszystko i poczekaj na dostęp do sieci. Potem wyłącz Ruter2, włącz z powrotem i zmierz czas do uzyskania dostępu do netu.

Ruter2 w takiej konfiguracji nie łączy się z Twoim usługodawcą. Jeśli czas oczekiwania nadal będzie tak długi, to wina absolutnie nie leży po stronie operatora (zostaje ruter, lub komputer). Jeśli czas znacząco się skróci, to wina na pewno nie leży po stronie komputera (zostaje ruter, lub operator).

Zanim to przeczytałam własnie tak chciałam sprawdzić tryb akces point dłuższa chwila walki różne opcje wkładania kabla w wan lub lan na obu routerach w końcu coś załapał śmiał aż byłam w szoku nie zdążyłam sprawdzić ale była to chwila a tu nagle bach nie ma neta wkładam kabel w kompa i net jest coś tu nie gra .Przywracanie ustawień do fabrycznych i podłączenie go jako jeden router nic nie dało jak by się spalił.Już wolałam te 5 minut niż nic hehe.Spróbuję jakieś wcześniejsze oprogramowanie ale puki co nie żyje na szczęście mam ten starszy.

Odpaliłam na starszym oprogramowaniu uff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po wpięciu kabla od dostawcy do lan w tplink omijasz NAT. Może to działać, dlatego pytałem jaka masz pulę adresów od dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnej konfiguracji w czasie tych 5 minut odpal na komputerze w cmd polecenie tracert www.google.pl zobaczymy dokąd dochodzi zapytanie.

 

Jaką masz pulę adresów IP od dostawcy? Ile urządzeń korzysta z Twojej sieci?

https://zapodaj.net/a75d95c8fcb76.jpg.html tak jest 5 minut

https://zapodaj.net/f0d186c6a798d.jpg.html tak jest po około 5 minutach

https://zapodaj.net/9f1229ed11bc9.jpg.html a to mnie dziwi

 

Jeśli pytasz o 255.255.255.192 to chyba 62 urządzenia powinny obsługiwać moje połączenie ja mam 3-4 urządzenia w routerze a po kablu tylko 2 komp i dekoder.

 

Bo po wpięciu kabla od dostawcy do lan w tplink omijasz NAT. Może to działać, dlatego pytałem jaka masz pulę adresów od dostawcy.

A tego zdania nie rozumiem to odnośnie tych 2 routerów razem podłączonych?

 

Naprawdę nie mogę mieć nic z kompem dlatego że po pierwsze net po kablu od razu wskakuję.Po drugie to nie o to chodzi jak bym chciała mieć neta tylko na kompie to bym se router darowała i wpinała kabel do kompa.Tu chodzi o router który powinien działać jak tylko dioda ciągłym światłem świeci czyli przestaje pracować co trwa około 1 minuty(jest pomarańczowa) może szybciej a ona tak sobie świeci przez 5 minut a potem robi się niebieska. Sprawdzałam też tego maca z routera jak to się zachowa jak go wklepie na kompie i odpalę neta i wiecie co załapał od razu.Z tego wniosek że dostawca nie blokuje maców i od razu rozsyła sygnał internetowy.Zadałam pytanie tplinkowi zobaczymy co oni odpowiedzą bo na razie tylko tyle że jestem pierwsza zgłaszająca taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij te zdjęcia z ostatniego posta i do dostawcy i do tplinka.

To ile urządzeń korzysta z sieci? może chwilowo podłącz kabel od dostawcy do lan w tplinku. Urządzenia wtedy dostaną adresy z modemu dostawcy o ile taka pula istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij te zdjęcia z ostatniego posta i do dostawcy i do tplinka.

To ile urządzeń korzysta z sieci? może chwilowo podłącz kabel od dostawcy do lan w tplinku. Urządzenia wtedy dostaną adresy z modemu dostawcy o ile taka pula istnieje.

rozwiń to bo nie wiem o co pytasz? czasem podłącze komórkę po wi fi czasem dwie.stąd 3-4 urządzenia.Ale co da mi lan? Jak to na Wan jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim to przeczytałam własnie tak chciałam sprawdzić tryb akces point dłuższa chwila walki różne opcje wkładania kabla w wan lub lan na obu routerach w końcu coś załapał śmiał aż byłam w szoku nie zdążyłam sprawdzić ale była to chwila a tu nagle bach nie ma neta wkładam kabel w kompa i net jest coś tu nie gra .Przywracanie ustawień do fabrycznych i podłączenie go jako jeden router nic nie dało jak by się spalił.Już wolałam te 5 minut niż nic hehe.Spróbuję jakieś wcześniejsze oprogramowanie ale puki co nie żyje na szczęście mam ten starszy.

Odpaliłam na starszym oprogramowaniu uff

Żaden tryb AP. Standardowo (z pudełka) rutery "klasy domowej" działają w trybie NAT z pełnym DHCP, czyli na porcie WAN odpytują od IP z DHCP, a na portach LAN przydzielają adresy IP klientom (zazwyczaj z puli 192.168.0.0/24, choć to nieistotne).

I w taki sposób podłącz szeregowo dwa rutery. Jeśli to Ci nie zadziała wcale, to na pewno masz jakiś problem z ruterami - albo są wadliwe, albo nieprawidłowo je konfigurujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie zadziała jak nie masz kilku adresów zarezerowowanych.

 

Poproś dostawcę na razie o rezerwacje statycznego adresu i sprawdź czy się coś zmieniło. I jeżeli możesz to wymień może ten router skoro masz problemy z zawieszaniem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden tryb AP. Standardowo (z pudełka) rutery "klasy domowej" działają w trybie NAT z pełnym DHCP, czyli na porcie WAN odpytują od IP z DHCP, a na portach LAN przydzielają adresy IP klientom (zazwyczaj z puli 192.168.0.0/24, choć to nieistotne).

I w taki sposób podłącz szeregowo dwa rutery. Jeśli to Ci nie zadziała wcale, to na pewno masz jakiś problem z ruterami - albo są wadliwe, albo nieprawidłowo je konfigurujesz.

Wyżej pisałam jaki był problem po podłączeniu 2 routerów.Po dłuższej chwili konfiguracji załapał ale po chwili przestał odbierać neta wcale.Wolę tego już nie sprawdzać.Problem i tak zostaje nie rozwiązany ponieważ czy podłączę starszy czy nowy router i tak na jeden lub drugi zanim wskoczy net jest to bardzo długi czas oczekiwania.Przykład wan-router-router-komp czas na pierwszy router około(starszy) 6 minut drugi router 40 sekund-komp od razu.

 

 

Gdyby ktoś chciał wiedzieć jaką mam adresację(Start IP Address:192.168.0.100 End IP Address: 192.168.0.199)

 

To raczej nie zadziała jak nie masz kilku adresów zarezerowowanych.

 

Poproś dostawcę na razie o rezerwacje statycznego adresu i sprawdź czy się coś zmieniło. I jeżeli możesz to wymień może ten router skoro masz problemy z zawieszaniem się.

Nie poproszę dostawcy o statyczny ip ponieważ żądają sobie 10 zł miesięcznie za stałe ip. A routery sprawdzałam już 4, dwa moje łapią ale długo, jeden xiaomi miwi fi 3 nie łapał wcale nie wiem o co z nim szło i pożyczony d-link jakiś przedpotopowy też nie załapał wcale.(Nie wiem nie bijcie ale może te dwa niedziałające to były ADSL choć miały wejście na rj24 czy to możliwe?)Każdy router ma coś takiego w sobie że sam wykrywa ustawienia więc co ja mogę źle ustawiać? Dynamiczne ip dns od googla i ew. klon mac adresu czy coś jeszcze?Pozatym jeszcze jakiś czas temu ten starszy działał normalnie czyli około minuty jak zaczął długo odpalać to go wymieniłam nic w nim nie zmieniałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pisałam jaki był problem po podłączeniu 2 routerów.Po dłuższej chwili konfiguracji załapał ale po chwili przestał odbierać neta wcale.Wolę tego już nie sprawdzać.

Jeśli taka konfiguracja nie działa wcale (choć przy jednym ruterze jako tako działa), to znaczy, że albo masz uszkodzone rutery, albo coś źle skonfigurowałaś, albo źle podłączasz.

 

 

(Nie wiem nie bijcie ale może te dwa niedziałające to były ADSL choć miały wejście na rj24 czy to możliwe?)

Rutera ADSL nie mogłabyś podłączyć w sposób prawidłowy, bo ma inne gniazdo WAN (sześciopinowe, zamiast ośmiopinowego).

 

Każdy router ma coś takiego w sobie że sam wykrywa ustawienia więc co ja mogę źle ustawiać? Dynamiczne ip dns od googla i ew. klon mac adresu czy coś jeszcze?Pozatym jeszcze jakiś czas temu ten starszy działał normalnie czyli około minuty jak zaczął długo odpalać to go wymieniłam nic w nim nie zmieniałam.

Nie wiem, co ustawiałaś, ale skoro konfiguracja ruter->ruter->komp nie działa, to znaczy, że coś jednak źle robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taka konfiguracja nie działa wcale (choć przy jednym ruterze jako tako działa), to znaczy, że albo masz uszkodzone rutery, albo coś źle skonfigurowałaś, albo źle podłączasz.

 

 

 

Rutera ADSL nie mogłabyś podłączyć w sposób prawidłowy, bo ma inne gniazdo WAN (sześciopinowe, zamiast ośmiopinowego).

 

 

Nie wiem, co ustawiałaś, ale skoro konfiguracja ruter->ruter->komp nie działa, to znaczy, że coś jednak źle robisz.

Wyjaśnij jak podłączyć router router komp to sprawdzę jeszcze raz(choć sprawdzałam był net chwile po czym wywaliło aż musiałam przywracać ustawienia fabryczne).Czyli tak do wana białego routera podpiąć neta od operatora potem z Lan do drugiego routera do wan i z drugiego routera lan-komp?

A puki co zobaczcie filmiki bo mnie się wydaje że net powinien być od razu.

tu są ustawienia czarnego możecie poprzewijać filmiki.

Tu jest biały router

przewiń filmik prawie do końca i zobacz po jakim czasie jest net.

A tu jest czarny router

przewiń filmik prawie do końca i zobacz po jakim czasie jest net k.. prawie 6 minut.Dodam że czasy są jakieś zmienne raz to 4 minuty raz 5 raz 6 minut ale nigdy mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij jak podłączyć router router komp to sprawdzę jeszcze raz(choć sprawdzałam był net chwile po czym wywaliło aż musiałam przywracać ustawienia fabryczne).Czyli tak do wana białego routera podpiąć neta od operatora potem z Lan do drugiego routera do wan i z drugiego routera lan-komp?

Opisałaś to idealnie. Połącz je, uruchom, potem wyłącz drugi ruter (pierwszy ma być cały czas włączony), włącz ponownie i zmierz czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałaś to idealnie. Połącz je, uruchom, potem wyłącz drugi ruter (pierwszy ma być cały czas włączony), włącz ponownie i zmierz czas.

Router został sprawdzony pod internetem od upc u kumpla i działa od razu to ewidentna wina operatora.Ustawienia routera niż nie zmieniają więc z nim już nie walczę zastanawiam się czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie routera? czy taki trójnik załatwi sprawę https://allegro.pl/trojnik-rj45-8p8c-3x-gniazda-lan-ethernet-i5425239193.html

domyślam się że szybkość internetowa spadnie ale czy to w ogóle zadziała czy trzeba też jakieś inne kable mieć? Chodzi mi o rozdzielenie sygnału na dwa komputery by działały niezależnie.Teraz mam stałe łącze zazwyczaj osiąga prędkość 90MB/s to przy rozdzieleniu było by 45MB/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale wisisz i mycie ekranu, :D:-D:D:-D:D:-D:D:-D

Tym się nie da "rozdzielić" internetu :)

Do tego służy switch, masz go w obu routerach. Wyłącz na jednym serwer DHCP, wepnij kabel od internetu w port LAN i zobacz co się stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale wisisz i mycie ekranu, :D:-D:D:-D:D:-D:D:-D

Tym się nie da "rozdzielić" internetu :)

Do tego służy switch, masz go w obu routerach. Wyłącz na jednym serwer DHCP, wepnij kabel od internetu w port LAN i zobacz co się stanie...

Sam switch też nic mi nie dał(D-link DGS-105) tz. na kompa net wskakuje od razu natomiast na nic innego nie wskakuje wcale. A jeśli chodzi o routery to nie ma znaczenia który podepnę najpierw do internetu to muszę poczekać 5 minut wtedy net pojawi mi się na drugim routerze lub komputerze. Sama nie rozumiem tej zasady dlaczego na kopma wskakuję od razu jak podepnę internet a na routery czekam 5 minut. Router odpiera ip od dostawczy szybko natomiast 5 minut czeka aż odbierze pakiety. Wszystko jest pokazane na filmikach i fotkach w tym wątku.Może ktoś wyjaśni czym się różni karta sieciowa w komputerze od routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam switch też nic mi nie dał(D-link DGS-105) tz. na kompa net wskakuje od razu natomiast na nic innego nie wskakuje wcale. A jeśli chodzi o routery to nie ma znaczenia który podepnę najpierw do internetu to muszę poczekać 5 minut wtedy net pojawi mi się na drugim routerze lub komputerze. Sama nie rozumiem tej zasady dlaczego na kopma wskakuję od razu jak podepnę internet a na routery czekam 5 minut. Router odpiera ip od dostawczy szybko natomiast 5 minut czeka aż odbierze pakiety. Wszystko jest pokazane na filmikach i fotkach w tym wątku.Może ktoś wyjaśni czym się różni karta sieciowa w komputerze od routera?

Skoro ruter ma ip od razu, to muszą to być usługi które wstają na ruterze, jak NAT, wifi, przekierowania portów, udostępnianie drukarki, itd. Czy próbowałaś innej adresacji sieci wewnętrznej? Np. 10.0.10.1 255.255.255.0 zamiast 192.168.1.1 255.255.255.0

Taki NAT tworzy się dopiero jak adresy na obu końcach są zdefiniowane, bo jest związany z rutingiem pakietów

 

trójnik

nie zadziała, takie coś zamontowane na obu końcach kabla sprawi, że jeden kabel zadziała jak dwa, ale 10x wolniej

Do rozdzielania "pasywnie" służy switch.

Do rozdzielania jednego adresu publicznego służy ruter (zwykle z wbudowanym switchem) i jego NAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ruter ma ip od razu, to muszą to być usługi które wstają na ruterze, jak NAT, wifi, przekierowania portów, udostępnianie drukarki, itd. Czy próbowałaś innej adresacji sieci wewnętrznej? Np. 10.0.10.1 255.255.255.0 zamiast 192.168.1.1 255.255.255.0

Taki NAT tworzy się dopiero jak adresy na obu końcach są zdefiniowane, bo jest związany z rutingiem pakietów

 

 

nie zadziała, takie coś zamontowane na obu końcach kabla sprawi, że jeden kabel zadziała jak dwa, ale 10x wolniej

Do rozdzielania "pasywnie" służy switch.

Do rozdzielania jednego adresu publicznego służy ruter (zwykle z wbudowanym switchem) i jego NAT.

Przy tak skomplikowanej sieci z taką ogromną ilością urządzeń to są sekundy, na pewno poniżej 1min :E

 

Do tego mu dhcp przydziela od razu adresy i ping do bramy jest więc do poszczególnych urządzeń również będzie.

 

Nie w tym wątku napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ruter ma ip od razu, to muszą to być usługi które wstają na ruterze, jak NAT, wifi, przekierowania portów, udostępnianie drukarki, itd. Czy próbowałaś innej adresacji sieci wewnętrznej? Np. 10.0.10.1 255.255.255.0 zamiast 192.168.1.1 255.255.255.0

Taki NAT tworzy się dopiero jak adresy na obu końcach są zdefiniowane, bo jest związany z rutingiem pakietów

Adresacje próbowałam bez efektów tz. jest taki sam czyli 5 min. oczekiwania na internet. Właśnie chodzi o to że nie mam nic podpiętego pod router tylko sam kabel do Wan i czekam 5 minut.Wszystko co jest możliwe mam wyłączone, nie mam przekierowania portów,drukarek itp. nawet wyłaczenie firewalli nic nie dało.Oba routery zachowują się podobnie.Próbowałam 2 inne routery ale na innych w ogóle nie pobierał dynamicznego ip. Próbowałam też switch który podobno jest "przezroczysty dla dostawcy" ale ip dynamiczne wskakuje tylko na komputer jak podepnę np. dongla z androidem i karta sieciową na usb to nie uzyskuję dynamicznego ip. tak samo było ze smart tv. Co ciekawe sam kabel od dostawcy podpięty pod coś innego niż komputer i już nie dostaję ip.

 

Przy tak skomplikowanej sieci z taką ogromną ilością urządzeń to są sekundy, na pewno poniżej 1min :E

 

Do tego mu dhcp przydziela od razu adresy i ping do bramy jest więc do poszczególnych urządzeń również będzie.

Pingi mogę sprawdzić dopiero po 5 minutach jak mam już internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe sam kabel od dostawcy podpięty pod coś innego niż komputer i już nie dostaję ip.

 

 

Pingi mogę sprawdzić dopiero po 5 minutach jak mam już internet.

To brzmi tak jakby przyznawali adres na podstawie MAC, i klonowanie MAC komputera na adres WAN zwykle rozwiązywało sprawę. Rozumiem, że ustawienie WAN na sztywno na podstawie tego co ruter dostaje od operatora, łącznie z DNS(może dns gogle zamiast ich?) nie pomogło?

 

Może wgraj na ruter jakieś dd-wrt lub inne tomato?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router został sprawdzony pod internetem od upc u kumpla i działa od razu to ewidentna wina operatora.Ustawienia routera niż nie zmieniają więc z nim już nie walczę zastanawiam się czy jest jakiś sposób na wyeliminowanie routera?

Ruter mieć musisz (chyba, że dogadasz się z operatorem i ten przydzieli Ci kilka adresów, choć pewnie nie będzie mu się chciało o tym gadać nawet).

Cały czas oczekujesz pomocy w zdiagnozowaniu problemu, ale wciąż nie odpowiedziałaś na moje pytanie - co się dzieje, kiedy podłączysz dwa rutery szeregowo?

 

Raz jeszcze napiszę, co masz zrobić - do uruchomionego i posiadającego dostęp do Internetu rutera podepnij drugi ruter, a do niego komputer.

Pierwszy ruter (połączony z operatorem) niech będzie uruchomiony przez cały czas prowadzenia testu. Wtedy włączasz drugi i mierzysz czas, po jakim będzie on miał dostęp do Internetu. Podaj, jaki to czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...