Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

burzaa44

Problemy z routerami tp-link

Rekomendowane odpowiedzi

To brzmi tak jakby przyznawali adres na podstawie MAC, i klonowanie MAC komputera na adres WAN zwykle rozwiązywało sprawę. Rozumiem, że ustawienie WAN na sztywno na podstawie tego co ruter dostaje od operatora, łącznie z DNS(może dns gogle zamiast ich?) nie pomogło?

 

Może wgraj na ruter jakieś dd-wrt lub inne tomato?

Dokładnie tak przyznaje mi ip różne na różnych sprzętach.Klonowanie nic nie daje znaczy daje tyle że jak sklonuję maca to dostanę ip z komputera jak nie sklonuje to końcówka będzie inna. Dns od googla i od operatora sprawdzone nic nie dało. Ip na sztywno nie daje nic bo mam dynamicznie przyznawane ip. Chyba po nowym roku wykupie statyczne ip dla sprawdzenia.Na mój router nie ma alternatywy.Na biały router zanalazłam i wgrałam ale nie miał opcji dynamic ip więc był bezużyteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruter mieć musisz (chyba, że dogadasz się z operatorem i ten przydzieli Ci kilka adresów, choć pewnie nie będzie mu się chciało o tym gadać nawet).

Cały czas oczekujesz pomocy w zdiagnozowaniu problemu, ale wciąż nie odpowiedziałaś na moje pytanie - co się dzieje, kiedy podłączysz dwa rutery szeregowo?

 

Raz jeszcze napiszę, co masz zrobić - do uruchomionego i posiadającego dostęp do Internetu rutera podepnij drugi ruter, a do niego komputer.

Pierwszy ruter (połączony z operatorem) niech będzie uruchomiony przez cały czas prowadzenia testu. Wtedy włączasz drugi i mierzysz czas, po jakim będzie on miał dostęp do Internetu. Podaj, jaki to czas.

Wyżej pisałam ale powtórzę.

Podłączenie 1 router do wana 5 minut czekania jest net wkładam 2 router podpinam do kompa włączam do prądu i jest net po 45 sekundach.

Problem leży w tym że na pierwszy obojętnie jaki router muszę poczekać 5 minut a potem już chulaj dusza piekła nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej pisałam ale powtórzę.

Podłączenie 1 router do wana 5 minut czekania jest net wkładam 2 router podpinam do kompa włączam do prądu i jest net po 45 sekundach.

Problem leży w tym że na pierwszy obojętnie jaki router muszę poczekać 5 minut a potem już chulaj dusza piekła nie ma.

Gdyby ktoś chciał znać rozwiązanie tego problemu to już wyjaśniam.

Otóż nie wiem co jest z tymi tp linkami z tematu nie tak ale kupiłam inny z wyższej półki cenowej i mój problem rozwiązał się sam.Router tp-link za 350zł(na wszelki wypadek kupiłam tp-linka bo wczesniej xiaomi mi wifi 3 nie zadziałał wcale)odapala się około minuty i od razu jest internet na wszystkich innych urządzeniach czyli tak jak jeszcze 2 miesiące temu.Nie wiem może chodzi o to że te routery mają za słabą pamięć ram albo chipset nie daje rady albo i jeszcze co innego.Teraz już jest ok więc temat można zamknąć.Dzięki wszystkim za próby pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podaj model routera który kupiłaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podaj model routera który kupiłaś?

Tp link Archer A7 ver.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba tp linki używają chipsetu qualcomma, ale tp link archer jest dość zaawansowany, pod tym względem, że ma trzy oddzielne czipy odpowiedzialne kolejno za wifi, switch i ruting/ogólne.

Ten starszy, tani, ma jeden "wszystko w jednym", ale taki sam jest używany w wielu mikrotikach:

 

link

 

 

I faktycznie różnią się głównie ilością ram, no i oczywiście oprogramowaniem. Jest jedna rewizja tego tplinka, która "wyróżnia się" szałową ilością ram, to jest 8 MB, gdy reszta ma 32-64 MB.

Jest też najtańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba tp linki używają chipsetu qualcomma, ale tp link archer jest dość zaawansowany, pod tym względem, że ma trzy oddzielne czipy odpowiedzialne kolejno za wifi, switch i ruting/ogólne.

Ten starszy, tani, ma jeden "wszystko w jednym", ale taki sam jest używany w wielu mikrotikach:

 

link

 

 

I faktycznie różnią się głównie ilością ram, no i oczywiście oprogramowaniem. Jest jedna rewizja tego tplinka, która "wyróżnia się" szałową ilością ram, to jest 8 MB, gdy reszta ma 32-64 MB.

Jest też najtańszy.

Jednak ten najtańszy działał "normalnie" jeszcze 2 miesiące temu,miałam go z rok i było ok.Z tymi tanimi jest taki problem że ip pobierają od dostawcy bardzo szybko ale już na pakiety (pobierają? przetwarzają z ip na pakiety ? nie wiem) czekam 5 minut..Pisze pakiety odebrane 0 przez 5 minut. Na szczęście ten najdroższy działa świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę że męczycie temat więc się udzielę.

Ja wiem co jest powodem takiego działania. Bardziej mnie ciekawi co powoduje przerwę w internecie po jakimś czasie.

 

Żeby moją teorię przetestować to trzeba:

Uruchamiasz router po dłuższej przerwie (15min wyłączony z prądu).

Puszczasz tracert na 8.8.8.8

Wynik pojawi się od razu i będzie już dużo więcej wiadomo.

 

Podejrzewam że operator robił porządki w sieci i dzielił wszystko na mniejsze podsieci, wprowadził routing dynamiczny.

Twój sprzęt dostaje od strzała IP dostawcy ale nowo pobrany adres IP musi dostać trasę routingu i to potrafi trochę trwac. W zasadzie do 30 sekund powinno złapać w przypadku OSPF.

Jeszcze jest inna możliwość. Operator wprowadził dynamiczny vlan a to już jest wtedy dość ciekawe i potrafi to wydłużyć mocno czas.

W technikalia nie będę się zagłębiać bo to nie to na to forum.

 

Podejrzewam też że jak podlaczymy PC bezpośrednio do kabla z pominięciem routera i nie będzie włączony router przez 15-20min to sytuacja będzie podobna.

Po prostu w tym segmencie z którego dostajesz IP możesz być jako jedyna i routery operatora wyszukują najlepszą trasę przez ten czas.

Tylko że zamiana routera na inny powinna spowodować że od razu będzie internet... Chyba że są dynamiczne vlany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczota, w takim razie dlaczego dla rutera trwa to tak długo, a na nowym jest dobrze?

Ja to widzę tak, że NAT na starym ruterze ma problem z uruchomieniem się.

Na komputerze podłączonym bezpośrednio NAT nie ma, a na lepszym ruterze trwa to chwilkę.

No, chyba, że ruter dostaje sporą tablicę od ISP, ale to brzmi trochę dziwnie jak dla urządzenia użytkownika końcowego - ale to znowu wracamy do tego, że tani ruter nie wyrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczota, w takim razie dlaczego dla rutera trwa to tak długo, a na nowym jest dobrze?

Ja to widzę tak, że NAT na starym ruterze ma problem z uruchomieniem się.

Na komputerze podłączonym bezpośrednio NAT nie ma, a na lepszym ruterze trwa to chwilkę.

No, chyba, że ruter dostaje sporą tablicę od ISP, ale to brzmi trochę dziwnie jak dla urządzenia użytkownika końcowego - ale to znowu wracamy do tego, że tani ruter nie wyrabia

Zauważyłam w tablicy routingu dziwną (jak dla mnie bo się nie znam) rzecz https://zapodaj.net/3c6da973f2c81.png.html to jest foto starego routera jego trasa to 4 punkty, natomiast na nowym routerze jego trasa to 3 punkty bez tego 239.0.0.0 może to jest powód długiego oczekiwania na pakiety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę że męczycie temat więc się udzielę.

Ja wiem co jest powodem takiego działania. Bardziej mnie ciekawi co powoduje przerwę w internecie po jakimś czasie.

 

Żeby moją teorię przetestować to trzeba:

Uruchamiasz router po dłuższej przerwie (15min wyłączony z prądu).

Puszczasz tracert na 8.8.8.8

Wynik pojawi się od razu i będzie już dużo więcej wiadomo.

 

Podejrzewam że operator robił porządki w sieci i dzielił wszystko na mniejsze podsieci, wprowadził routing dynamiczny.

Twój sprzęt dostaje od strzała IP dostawcy ale nowo pobrany adres IP musi dostać trasę routingu i to potrafi trochę trwac. W zasadzie do 30 sekund powinno złapać w przypadku OSPF.

Jeszcze jest inna możliwość. Operator wprowadził dynamiczny vlan a to już jest wtedy dość ciekawe i potrafi to wydłużyć mocno czas.

W technikalia nie będę się zagłębiać bo to nie to na to forum.

 

Podejrzewam też że jak podlaczymy PC bezpośrednio do kabla z pominięciem routera i nie będzie włączony router przez 15-20min to sytuacja będzie podobna.

Po prostu w tym segmencie z którego dostajesz IP możesz być jako jedyna i routery operatora wyszukują najlepszą trasę przez ten czas.

Tylko że zamiana routera na inny powinna spowodować że od razu będzie internet... Chyba że są dynamiczne vlany

https://zapodaj.net/b2841f34da988.jpg.html to jest foto po 4 minutach od odpalenia routera. Tak jest ze wszystkim na starych routerach czyli ping ,tracert czy jakakolwiek komedna wydana w cmd zanim złapie neta nic nie daje bo nie ma neta.

Twoja teoria mówi że nowy router powinien załapać od razu ale tak nie było. Miałam 1 router działał dobrze od 2 miechów jest źle w tym czasie sprawdziłam już 4 routery i jeden switch. Dopiero 5 router zadziałał dobrze ten najdroższy.

Dlaczego nie załapał dynamicznego ip wogóle router xiaomi miwifi 3r?

Dlaczego stary router tp link wr8410n przestał radzić sobie z pakietami?

Dlaczego nowy router tp link wr940n łapie ip ale z pakietami ma problem?

Dlaczego pożyczony od kumpla D-link jakiś tam nie pamiętam numeru ale był stary nie zadziałał wogóle?

Dlaczego nowy router tp linka Archer A7 działa dobrze?

Jeśli chodzi o dynamiczny ip to już dawno nie mam statycznego ip ze dwa lata będzie.Od dwóch miesięcy co prawda nie zaglądałam wcześniej w ustawienia routera bo i po co skoro działał ale widzę że zmienił się mój wychodzący ip wcześniej było coś w stylu 68.40.0.19 a teraz mam 94.78 itd. zmieniła się też maska podsieci z 255.255.255.0 na 255.255.255.192.

Nie zmienia faktu że mimo że już jest dobrze na nowym routerze to i tak nie wiem dlaczego komp i router archer a7 działają dobrze a z pozostałym sprzętem jest źle.Jeśli chodzi o Archera to też potrafi się zerwać internet tylko że teraz czekam czasem pare sekund a czasem minutę no ale nie 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...