Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Celir

Athlon 200ge problem ze sterownikiem vega3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prawie 2 tygodnie temu kupiłem athlon 200ge z płytą msi b450 bazooka ramem 8gb i zasilaczem 530. Przez parę dni wszystko działało aż podłączyłem r9 270. Po około godzinie podczas używania pojawiał się czarny ekran, problem znikał natomiast po uruchomieniu w trybie awaryjnym i odinstalowaniu sterownika przy użyciu ddu. Po próbie z 11 wersjami sterownika dałem sobie spokój, wymontowałem kartę i uruchomiłem komputer na vega 3 która jest wbudowana w procesor robiąc reinstall widnowsa. Podczas próby instalacji sterownika do athlon200ge pojawił się ten sam problem, czarny ekran po restarcie. Ponownie jedyny ratunek to używanie komputera bez sterownika amd no ale wtedy oglądanie yt na 720 nie jest komfortowe. Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu?przesyłam nagrania z procesu instalacji sterownika do r9 270.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 270 w ogóle to sprawne jest?

 

Na MSI są jakieś jaja z ponownym uruchamianiem - płyta zamiast faktycznie zrobić restart, potrafi wisieć bez końca. Rób zamykanie zamiast ponownego uruchamiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie wchodziłem do biosa tak że faktycznie się robi. Karta radeon jak i vega 3 działają normalnie ale bez zainstalowanego sterownika amd a jedynie na domyślnym windowsa tak że wydaje się sprawna. To samo z vega 3 teraz używam jej bez sterownika i poza słabą wydajności jest ok jak zainstaluje sterownik to po restarcie mam czarny ekran po załadowaniu windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz możliwość sprawdzić inną karte? Na początku zresetowałbym Bios i wgrał najnowszy.

Zasilacz masz Thermaltake 530W i on mi wystarcza do Ryzen 7 i GTX1080. Więc jeśli nie jest jakiś stary to jego bym wykluczył póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios wczoraj aktualizowałem, reset biosa tez robiłem. Innej karty nie mam ale chodzi mi bardziej o vega która jest w procesorze. Zasilacz kupiłem z procesorem niecałe 2 tygodnie temu nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w przypadku r9 problemem jest power limit. Karta odpala się po wlączeniu i po minucie pojawia się zielony ekran tak jak w przypadku za małego zasilania. Jest jakiś sposób aby podnieść power limit bez zainstalowanego sterownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekroczenie power limitu powoduje proporcjonalne obniżenie zegarów, a nie crashe/czarny ekran...

 

To, że karta wyświetla coś bez sterownika absolutnie nic nie oznacza - ba, bardzo często się zdarza, że uwalona karta wciąż coś pokazuje, ale tylko jak nie ma sterownika (to znaczy jest, ale standardowy, software'owy VGA).

 

Karta ma fabryczny VBIOS, czy jakiś modyfikowany, możliwe że pod koparki?

Czy karta gdziekolwiek działa poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę kupiłem używaną tak że nie wiem. Działała parę godzin po zamontowaniu po raz pierwszy. No dobra kartę i tak odsyłam na zwrot ale czemu nie mogę zainstalować sterowników do athlona 200? komputer działa normalnie właśnie z niego pisze post. Możliwe ze i radeon i vega w tym samym momencie się zepsuły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku vega 3 problemem był kabel hdmi który działał bez sterownika czyli z niskim transferem. Kupiłem nowy w standardzie 2.0 i vega działa elegancko, niestety r9 270 dalej gaśnie po zainstalowaniu sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie uwalona.

Sprawdź na innym komputerze, i jeżeli faktycznie to trup, to reklamuj u sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości sprawdzenia ale dziś odsyłam na zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...