Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sztiff

Laptop multimedialny do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze laptopa do pracy biurowej, przeglądania internetu i okazjonalnego grania (głównie Wiedźmin 3, PES 2019, gry akcji) do 4tys. złotych.

Sprzęt głównie używany w domu, będzie podpinany do telewizora samsung fullhd albo samsung 4k do oglądania tv online, filmy, gry.

Wymagania:

-15,6 cala, matowa matryca jak najlepszej jakości,

- minumum 8 GB RAM

- dysk SSD M.2 w komplecie, ewentualnie dokupię

- grafika gtx 1050ti minumum

Z tego co znalazłem w necie waham się między:

https://www.x-kom.pl/p/441804-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y530-15-i5-8300h-8gb-1tb-gtx1050ti.html

https://www.x-kom.pl/p/433783-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i5-8300h-8gb-256-win10-gtx1050ti.html

https://www.x-kom.pl/p/425331-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8g-100016-win10-gtx1050ti-fhd.html

Który z nich byście wybrali albo jakieś inne propozycje?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taim budżecie dostaniesz też:

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD za 3999zł

W sumie ma wszystko czego oczekujesz, czyli:

-matową matrycę FHD IPS,

-dwa dyski

-GTX'a 1050Ti

Wykonanie jest na całkiem niezłym poziomie, a laptop ma też oczywiście podświetlaną klawiaturę i system operacyjny Windows 10.

 

Ewentualnie masz też wersję tylko z 256GB dyskiem SSD i wolnym złączem m.2: Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/256/Win10 GTX1050Ti FHD za 3899zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemekan

Aspire 7 był w moich 3 propozycjach. Z tych które podałeś wybrałbym tą opcję z jednym dyskiem, bo w sumie HDD nie jest mi potrzebny. A ewentualnie z czasem dokupię ssd na m.2

Który z tych moich propozycji plus ASUS TUF, który zaproponował Stefan ma najlepszą kulturę pracy, głównie chodzi o emitowany hałas i temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i5-8300H/16/120+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4149zł

Matryca FULL HD matowa IPS, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, dwa dyski wewnątrz laptopa, stonowany design. Model z 16 GB ram nie musisz się martwic na zapas, w przypadku wersji z 8 GB ram musisz obie kości wymienić co jest dość kosztowne.

 

Alternatywa HP Pavilion Gaming i5-8300H/8G/256PCIe/W10 1050Ti 3999 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, przyzwiote wykonanie przy tym ciekawy design, dysk SSD PCIe wydajniejszy od zwykłych SATA, podświetlana klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sztiff, tylko że Twoja wersja jest z Intel Optane + HDD, a opcja z 256GB SSD jest droższa o 100zł.

@Czekoladka, tyle że autor chciał do 4k, a do HP raczej nie dołoży kolejnego dysku SSD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej dorzucić te 100zł i mieć prawdziwy SSD a nie jakieś wynalazki, co nie?

Myślicie, że na święta można liczyć na jeszcze jakieś obniżki cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej dorzucić te 100zł i mieć prawdziwy SSD a nie jakieś wynalazki, co nie?

Myślicie, że na święta można liczyć na jeszcze jakieś obniżki cen?

 

Moim zdaniem lepiej dorzucić 100zł i mieć pełnoprawne SSD.

Czy do świąt będą jakieś przeceny, na pewno tak, ale uważałbym też z dostępności laptopów. może się okazać że model który sobie upatrzyłeś jest np. już niedostępny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na razie Acer Aspire 7 przemawia do mnie najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stoję przed takim samym wyborem i polecam sprawdzić w sklepach z elektroniką jednak te laptopy na żywo.

Ja się rozczarowałem w stosunku do Acera. Słaba klawiatura w porównaniu do Lenovo Y530 i jest też jak dla mnie, zdecydowanie za ciężki.

 

Ogólnie po dzisiejszym sprawdzeniu laptopów jestem zawiedziony, że do 4k nie ma sensownej propozycji nawet z GTX'em 1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@antiax

Widziałem kilka z tych laptopów na żywo i w każdym z nich coś było nie tak. Jeden byt krzykliwy, tu za bardzo się ugina panel roboczy itp itd.

Tu się z Tobą zgodzę odnośnie cen, jak dla mnie to mamy zbyt wysokie ceny obecnie jak na możliwości jakie oferują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Włączę się i ja w dyskusję. Stoję przed podobnym wyborem co do lapka do +\- 4k zł. Zastanawiam się nad takim który ma 16 gb ramu, dysk ssd (chciałem coś na pcie - czy jest sens?), i5 8300H, i co najmniej gtx1050.

Chciałem też żeby był w miarę lekki i cienki, o stonowanym wyglądzie (nie te gamingowe świecidełka).

Zastanawiam się mocno nad asus vivobook pro. Widziałem go na żywo i fajnie się prezentował. Był cienki, wykonany z aluminium.

Myślałem jeszcze nad acer aspire 7 ale nigdzie nie mogłem go pomacać (tylko wersje 5 oglądałęm, która mniej przypadła mi do gustu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Włączę się i ja w dyskusję. Stoję przed podobnym wyborem co do lapka do +\- 4k zł. Zastanawiam się nad takim który ma 16 gb ramu, dysk ssd (chciałem coś na pcie - czy jest sens?), i5 8300H, i co najmniej gtx1050.

Chciałem też żeby był w miarę lekki i cienki, o stonowanym wyglądzie (nie te gamingowe świecidełka).

Zastanawiam się mocno nad asus vivobook pro. Widziałem go na żywo i fajnie się prezentował. Był cienki, wykonany z aluminium.

Myślałem jeszcze nad acer aspire 7 ale nigdzie nie mogłem go pomacać (tylko wersje 5 oglądałęm, która mniej przypadła mi do gustu).

 

Ja mam dokładnie takie same wymagania, ale najlepiej będzie jeżeli założysz własny temat. Mi osobiście Asus nie przypadł do gustu, choć w internecie wyglądał świetnie. Nie wiem czemu, ale to aluminium wydaje się jakoś tanie/mało sztywne, tak samo ramka wokół ekranu. Do 4000 zł z GTX'em 1050 nie ma niestety za dużego wyboru. Jeżeli chodzi o Acera Aspire 7 to bym odrzucił od razu, ja sprawdziłem w sklepie i niestety bardzo się brudzi, widać ślady palców praktycznie od razu i ciężko to wytrzeć. Poza tym, waży prawie 1kg więcej niż Asus. Jak dla mnie jest zdecydowanie za ciężki.

 

Powyżej 5000 zł jest już więcej propozycji, które spełniają Twoje wymagania.

 

Ja osobiście będę pewnie wybierał między tym Asusem, a Lenovo 330s-15 lub Legion Y530.

 

Znalazłem Lenovo 330s-15 w wersji z GTX'em 1050, byłem sprawdzić w sklepie i jest całkiem niezły, ale niestety wnętrze nie jest wykonane z aluminium (tylko klapa), co powstrzymuje mnie przed zakupem, ale reszta wydaje się całkiem w porządku. Jest lekki (1,9kg), co dla mnie ważne i ma niezłą klawiaturę (jak to Lenovo), standardowa matryca IPS jaką można dostać w tym przedziale cenowym.

naPFZh1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Włączę się i ja w dyskusję. Stoję przed podobnym wyborem co do lapka do +\- 4k zł. Zastanawiam się nad takim który ma 16 gb ramu, dysk ssd (chciałem coś na pcie - czy jest sens?), i5 8300H, i co najmniej gtx1050.

Chciałem też żeby był w miarę lekki i cienki, o stonowanym wyglądzie (nie te gamingowe świecidełka).

Zastanawiam się mocno nad asus vivobook pro. Widziałem go na żywo i fajnie się prezentował. Był cienki, wykonany z aluminium.

Myślałem jeszcze nad acer aspire 7 ale nigdzie nie mogłem go pomacać (tylko wersje 5 oglądałęm, która mniej przypadła mi do gustu).

 

Załóż własny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, odświeżę lekko temat. Na placu boju zostały 3 lapki:

https://allegro.pl/acer-nitro-5-i5-7300hq-8gb-256ssd-win10-gtx1050ti-i7695561218.html

https://allegro.pl/oferta/lenovo-legion-y530-gtx1050ti-i5-8gb-256ssd-hdd-7690632387

https://www.x-kom.pl/p/425340-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-8300h-8g-256-win10-gtx1050ti-fhd.html

Nitro 5 jest zdecydowanie najtańszy (500zł), ale ma starszy procesor i najbardziej krzykliwy wygląd.

Najbardziej chyba podoba mi się Lenovo (ale tu słyszałem że wiatraki się włączają co jakiś czas na maxa bez wyraźnego powodu)

Co byście wybrali z tych trzech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Nitro jest tańszy bo nie jest do końca nowy:

Gwarancja pewnego sprzedawcy

Laptop Acer to pełnowartościowy produkt przepakowany przez producenta. Sprzęt pochodzi z oficjalnego programu wyprzedaży producenta skupiającego produkty, które były przeznaczone na inne rynki (USA, UK). Produkt z nadwyżek magazynowych lub anulowanych zamówień zwrócony do producenta. Sprawdzony i przepakowany, dopuszczony ponownie do sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...