Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Borhard

Dobra membranowa (lub mechnik) klawiatura?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

Narzeczona chce mi sprezentować klawiaturę (lub zestaw mycha+klawiatura). Zawsze działałem na membranie dlatego nie jestem jakimś turbo zwolennikiem mechanika (jeszcze :) ). Testowałem dzisiaj np HyperX Alloy FPS (na redach) i totalnie mi nie przypadły do gustu (niestety nie było brown a chyba te są dla mnie). Co polecicie do 350, max 400zł.

 

- musi miec blok numeryczny

- podświetlenie RGB mile widziane, ale jeżeli nie, to takie które ogólnie daje dobre podświetlenie, również dookoła klawiszy (przykład negatywny prodigy G213)

- najlepiej jak nie będzie klawiszy makr (nigdy nie używam) a jak już to minimum a'la K55

- podstawka na nadgarstek mile widziana

 

Zastanawiam się sam nad kilkoma modelami

 

- K55 RGB (zestaw z mysza) - same dobre recki

- HyperX Alloy Core RGB - nowość, wygląda jak k55 troche

- CoolerMaster MasterKeys 120 set (zestaw) - czytałem dużoooo dobrego o tej klawiaturze, na ucho brzmiała prawie jak niebieskie switche, myszka tez spoko

- Ornata - swietny "klik", megaaa wygodna podkładka, ładna :) (ale boje się ze wytrze się z czasem ta pseudo skóra), tylko ta cena...... Razer :/

- Cynosa - testowałem, jest ok

 

// - Prodigy g213 - mimo dobrej ceny i świetnych recek dla mnie to porażka, sztywna, plastikowa i kiepskie podświetlenie

 

 

 

 

Z mechaników rozważam - chyba w gre wchodzą tylko browny

 

- Corsair Strafe (nie rgb)

- logitech g413 - mimo ze czytalem mieszane recki i tych przelacznikach logitecha

- Skiller MECH SGK3

- Cooler Master MasterKeys CK550 RGB

- K68 Red LED

 

 

Co doradzicie bo ja już mam mętlik w głowie, jeszcze wczoraj chciałem iść jednak w CoolerMastera MS120, bałem się tylko kliku a'la blue więc czytałem dalej... a tego sprzętu jest teraz tyle :/ a tylko z 10% można na żywo w sklepach obejrzeć. Ogólnie 400zł to max, nie chce ukochanej naciągać i zadowolę się czymś tańszym dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja idę odebrać dziś K55 w zestawie, zobaczymy jak się bedzie pisać i klikać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X-komie jest właśnie Corsair Strafe za 269zl

https://www.x-kom.pl/goracy_strzal/16565

i nie będziesz tak hałasował narzeczonej po nocach bo na Cherry MX Silent :)

Szczerze to klawiatura troche brzydka, jedno podswietlenie i brak podstawki ? Wiem że to mechanik ale powinna to miec.

 

Ja odebralem dzisiaj K55 i ogolnie to pisze sie na niej bardzo fajnie chociaz wymaga przyzwyczajenia poniewaz wczesniej mialem tylko klawiatury "lapotopowe" ma fajne podświetlenie, myszka tez poprawna jak za cenę 289 zł to myślę że się opłaca ? Wziąłem jeszcze dla porównania mysz Modecom GMX4 Plus i też całkiem fajna myszka, gdyby udało mi się dorwać klawiaturę K55 w cenie 200 zł to pewnie zostawiłbym klawiaturę K55 i własnie myszkę modecom bo bardziej wizualnie mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wybór padł na A4Tech Bloody B975 (LK LIBRA BROWN), więc mogę ją polecić. Co prawda stylistyka nie każdemu trafi w gust, ale klawiatura sama w sobie bardzo dobra i niedroga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...