Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Under555

Nie mam zaślepek 5.25 wiec musze coś pomodować

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam silverstone ft02 obudowe

w środku procek ma noctua 14 (2x wentylator)

karta to 1080ti zotac amp extreme

 

W obudowie musiałem wyjąć jedne dolny wentylator bo karta się nie mieściła

jedn z dolnych wyciąga powietrze a drugi je wciąga

ten na górze (głośny) powietrze wyciąga

zasila wciąga swoim otworem

 

 

Z przodu jest 5 zatok 5.25 i nie mam dwóch zaślepek przy czym mam jeden napęd

 

Tak sobie pomyślałem,że skoro są 4 wolne zatoki 5.25 (to kawał miejsca) i może bym ogarnąc jakiegoś moda/ adapter,żebym mógł tam wentylator wrzucić (powinien wciągać czy wyciągać powietrze? wg. mnie wciągać) + nie wiem jak to ogarnąć.

 

 

Jak byście to zrobili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma to dzialac a nie wygladac to ja kiedys klejem na cieplo takowy przytwiedzilem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Under555, jeżeli chcesz przerabiać tę obudowę, to idź na całość. Na Twoim miejscu cały panel przedni zrobiłbym przewiewny, a nie tylko te 4 zatoki 5.25. Wycięte miejsce zasłoniłbym tym - https://allegro.pl/blacha-perforowana-na-wentylacje-alu-rv-3-5-i6775474167.html?reco_id=eddfd58e-b0d2-11e8-8149-246e9677f348&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&

Ja tak zrobiłem w mojej obudowie BQ Pure Base 600. Trzeba by też dodać filtr na całości. Dodatkowo wywaliłbym te klatki na dyski, które nie są potrzebne.

Wentylatory z przodu mają wciągać zimne powietrze do obudowy, a z tyłu i na górze wyciągać ciepłe na zewnątrz.

 

Tak to wygląda u mnie -

100-1054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nieinwazyjnych metod kojarzę, że kiedyś dostępne były Scythe Kama Bay (SCKB-1000BK). Obecnie nie widzę nic takiego w sprzedaży, może znajdziesz na Aliexpress czy eBay.

 

Jeśli masz ochotę rzeźbić a nie chcesz przerabiać całego panelu- zmierz wymiary i mocowania w zatokach, kup blachy jak kolega wyżej podał, przytnij i zagnij tak by weszła zamiast zaślepek. Mocowanie wentylatora to najmniejszy problem.

 

Ile masz miejsca wolnego, że musiałeś wykręcić wentylator by zmieścić kartę? Może dasz radę upchać tam jakiś cieńszy wentylator (np. Scythe Slip Stream Slim)?

 

Edit: Dolne wentylatory powinny tłoczyć powietrze do środka obudowy, górne i zasilacz wyciągać. W tym momencie jak jeden z dolnych dmucha na zewnątrz to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce i nie umiem rzeźbić

 

dwa tematy

 

1. Zaile mogę sprzedać tego silverstonea jeśli nie mam dwóch przednich zaślepek?

 

2. Mam możliwość zakupu od kolegi po okazyjnej cenie BQ Silent 600 - bardzo mi się podoba bo ten silverstone w praktyce wyszedł jednak za głośny.

 

Zmiana na Silent 600 + dorzucić tam z sensem jakieś Wingsy od BQ - będzie ciszej niż w silvestone ? będzie chociaż trochę chłodniej?

 

 

Dzisiaj przeleciałem mojego 1080ti zotac amp extreme na szybko benchem... po 20 minutach na wszystko ultra w 1440p było 70 stopni (karta jeszcez nie podkręcana)

 

 

BTW. Jak mogę sprawdzić czy mam wersję core czy nie core? nie mam pudełka, nie mam jak karty wyjąc teraz i tak się zastanawiam jak to ogarnąć - w gpuz jakoś nie mogę sku znaleźć, macie pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem okazyjnie od znajomego Silent Base 800 w nadziei,że będzie dużo ciszej i może chłodniej.

 

Spraw bieżących jest kilka

1. Za ile mogę sprzedać Silverstone FT02 ? nie mam dwóch zaślepek i chyba raczej ich nie dokupie... z drugiej strony jak ktoś ciszy całkowitej nie potrzebuje to skoro zotac 1080ti amp extreme mi się zmieścił to podejrzewam,że każda karta do tej budy wejdzie.

 

 

2. Mam tego Silent Base 800 i ona ma 2 wentylatory z przodu i jeden z tyłu

mam 1080ti w wersji zotac amp extreme czyli ale w idle z te wentyle są chyba pasywne

zasilacz to rmx750 wiec też półpasywny

 

na procku mam noctua coś tam d14 czy jakoś tak - taka duża z dwoma wentylatorami (jeden mniejszy drugi wiekszy)

 

 

Powywalam ze środka co się da bo napęd 5.25 będzie jedne a dysków hdd zero (tylko 2x SSD) wiec w środku będzie luźno

 

 

Wentylatory te Noctua do zmiany czy są dobre? z tego co pamiętam to dobre

 

Dorzucalibyście jeszcze jakieś wentylatory od Bequiet do tej budy? żadnych ledów nie chcę przy czym finalnie chciałbym może jakoś się ustawieniami obrotów w aplikacji od płyty zająć (asrock gaming k6 z370 pod i5 8600k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Under555, obudowy BQ, to dobre obudowy. Moim zdaniem jedne z lepszych na rynku. Tylko w jednym poście piszesz o BQ Silent 600, a w drugim o BQ Silent Base 800. Którą kupiłeś? Ogólnie, to 2 wentylatory 140 mm i jeden 120 mm z tyłu powinny wystarczyć. Ja dałem 3-ci wentylator z przodu (wisi na frotkach) dmuchający bezpośrednio na kartę graficzną. Dołożyłem też 1 wentylator na górę.

Jak będzie u Ciebie - nie wiem. Jest wiele czynników. Inne temperatury będą jeżeli obudowa stoi na biurku, a inne w jakiejś wąskiej wnęce. Zrób testy z różną ilością wentylatorów i wybierz najlepszą opcję. Warto też pobawić się obrotami i to wszystkich wentylatorów - na karcie, procesorze i w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem silent 800

 

 

Gdzie najlepiej stroić i ustawiać ten wentylatory? płytę mam asrock gaming k6 - gdzieś w funkcjach?

Może jakieś profile?

W lapku tak miałem - jak oglądałem film to był tryb Eco i laptop był cichutki, pod obciążeniem był głośny ale chłodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ Silent Base 800 nie ma regulatora obrotów więc wszystkie wentylatory obudowy musisz podpiąć pod płytę główną. Sprawdź ile wyjść masz na płycie i ewentualnie kup jakiś odpowiedni rozgałęźnik. Pewnie w płycie są profile obrotów wentylatorów, albo możesz ustawić po swojemu. To samo jest z obrotami chłodzenia procesora. Do ustawienia obrotów na karcie można użyć programu MSI Afterburner + Riva Tuner Statistics Server (pokazuje na ekranie temperatury i użycie podzespołów, które zaznaczysz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam też taki do zatoki 5.25 kontroler wentylatorów na 8 wentylatorów (manualne pokrętła, żadne monitorki) aczkolwiek nie wiem czy to nie archaik i czy nie lepiej sobie jakieś fajne ustawienia porobić z aplikacji

 

Kolegi mi polecał ustawianie wentyli z poziomu biosu ale do mnie to nie przemawia bo milion restartów musiałbym robić

 

A są jakieś tryby auto jak w laptopie?

cisza cisza w idle, czasem coś przedmucha ale w razie obciążenai wszystkow górę i dalej chłodno ale głośno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler wentylatorów, to dobry pomysł, będziesz miał łatwiej. Jednak chłodzenie procesora podepnij pod płytę i trzeba ustawić w biosie. Poeksperymentuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chłodznie procka pod płytę?

To w sumie niezły pomysł bo 3 najważniejsze rzeczy czyli procek, grafika i zasilacz będą automatycznie ogarniały temperatury.

 

Procek niby dobra sztuka, po skalpie ale będzie kręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...