Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nonda

Wymiana B350 na B450

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W zeszłym tygodniu przyjechał mi zestaw z płytą MSI B350 MATE.

Zastanawiam się czy nie zrobiłem dużego bubla bo za 10 zł więcej była mógłbym mieć MSI B450 A-PRO który ma trochę większe radiatory na sekcji zasilania. Co i rusz pojawia się informacja, że VRM ma także lepszy - choć nie mogę tego zweryfikować w jakiś testach.

 

Czy powinienem ją wymienić ? Płyta ma być w przyszłości podstawą pod Ryzena 5 lub 7 trzeciej generacji ( aktualnie pod trojkę 1200 ). Chodzi mi tylko o aspekt OC, reszta dodatkowych możliwości z nowszego Chipsetu mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz bez problemu zmienić i dopłaty masz dyszkę to czemu nie.

B450 to co prawda właściwie to samo, ale może sobie trochę lepiej radzić z OC ramu - i to właściwie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 ma teoche lepszy VRM, jesli planujesz kiedys wpakowanie do plyty 2700x to mozesz wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym planowaniem podstawy pod Zen2 (seria 3000) raczej bym uważał - niby mają być kompatybilne ale nie liczyłbym na wykorzystanie wszystkich ficzerów Zen2 - choćby PCiE 4.0. Jak za dyszkę dopłaty to wymieniłbym na B450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz: brak 4.0 nie zabija sensu płyty

Dwa: stara płyta niekoniecznie oznacza brak wsparcia 4.0, bo wcześniej (1155) jakoś nie było z tym problemu (a jak były, to tylko na "lepszych" płytach, z obsługą SLI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak serio i w skrócie, co ma dać PCIE 4.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numerek wersji wyższy o 1. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wincyj MB/s.

 

Najwięcej na tym zyskają SSD które dopiero powstaną - bo już dobiliśmy do granicy możliwości 3.0 x4, a że gniazdo M.2 ofertuje max 4 linie, to nie ma innego sposobu na poprawę osiągów poza nowszym PCIe.

Inne miejsce to thunderbolt - bo tutaj też są 4 linie.

 

Niektórzy nawet są oburzeni że tak późno wprowadzają PCIe 4.0, i są nawet zdania, że powinno się ten standard ominąć, i od razu implementować 5.0...

 

A zwykły szary użytkownik nie zauważy różnicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wincyj MB/s.

 

i są nawet zdania, że powinno się ten standard ominąć, i od razu implementować 5.0...

 

A zwykły szary użytkownik nie zauważy różnicy :D

5.0 tez już podobno gotowy, tylko czeka na swoją "kolejkę" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna kwestia, dość istotna, taka B350Mate nie ma Display Port-u, a już np. Mortar na B450, niby pierdoła ale w moim przypadku dość istotna (nie mogę kupić wybranego monitora bo tam DP w natywnej wymagany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...