Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bhis

Akceleracja sprzętowa - na jakiej wersji Virtualbox to działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktoś może mi podpowiedzieć na jakiej wersji Virtualbox działa akceleracja sprzętowa? I z jakim linuxem? Jako hosta mam Windows 10 64bit (Asus G751), próbowałem Virtualboxa 5.2.22 i 5.2 z chyba 5 najnowszymi linuxami Ubuntu, Xubuntu, Mint itp i nigdzie nie działa akceleracja. Instalowałem Guest Additions i przerobiłem ileś wątków z for gdzie piszą co trzeba zrobić i bez efektów. Problem jest taki że ekran mam 4k i po ustawieniu tej rozdzielczości to widzę istny slideshow na ekranie.

 

Może ktoś coś podpowie? Dzięki!

 

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w biosie płyty masz włączoną wirtualizacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś może mi podpowiedzieć na jakiej wersji Virtualbox działa akceleracja sprzętowa? I z jakim linuxem? Jako hosta mam Windows 10 64bit (Asus G751), próbowałem Virtualboxa 5.2.22 i 5.2 z chyba 5 najnowszymi linuxami Ubuntu, Xubuntu, Mint itp i nigdzie nie działa akceleracja. Instalowałem Guest Additions i przerobiłem ileś wątków z for gdzie piszą co trzeba zrobić i bez efektów. Problem jest taki że ekran mam 4k i po ustawieniu tej rozdzielczości to widzę istny slideshow na ekranie.

 

Może ktoś coś podpowie? Dzięki!

 

Bartek

 

Virtualbox to zabawka. Jak masz W10Pro to wypróbuj Hyper-V. Możesz jeszcze spróbować darmowego WMware czyli WMplayer ale to ma istotne ograniczenia. No ale może Ci wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat hyperv działa słabo z linuksami, przynajmniej jeśli chodzi o graficzną konsolę.

Co do tematu: akceleracja sprzętowa wirtualek pewnie Ci działa, ale tylko część procesora i ram (vtx, ept). Jeśli chcesz, żeby wirtualka miała akcelerację grafiki, to trochę trudniejsze do osiągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virtualbox to zabawka. Jak masz W10Pro to wypróbuj Hyper-V. Możesz jeszcze spróbować darmowego WMware czyli WMplayer ale to ma istotne ograniczenia. No ale może Ci wystarczy.

 

Ja wolę tę zabawkę niż Hyper-V. Snapshoty maja nie to co darmowy vmware player (a przecież zu nie będzie instalować esxi dla darmowych snapshotów). Przydatne rzeczy typu podpięcie pena do maszyny też imho jest prościej pod tym niż Virtualbox.Dodatkowo player i virtualbox mogą być obok siebie, a hyper-v blokuje korzystanie z innych rozwiązań bo cały hypervisor musi mieć dla siebie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Virtualbox to zabawka. Jak masz W10Pro to wypróbuj Hyper-V. Możesz jeszcze spróbować darmowego WMware czyli WMplayer ale to ma istotne ograniczenia. No ale może Ci wystarczy.

 

Swietnie, tylko ze kolega mowil o Linux jako host. Wiec gdzie tu widzisz mozliwosc uzycia Hyper-V ?

 

czy ktoś może mi podpowiedzieć na jakiej wersji Virtualbox działa akceleracja sprzętowa? I z jakim linuxem? Jako hosta mam Windows 10 64bit (Asus G751), próbowałem Virtualboxa 5.2.22 i 5.2 z chyba 5 najnowszymi linuxami Ubuntu, Xubuntu, Mint itp i nigdzie nie działa akceleracja. Instalowałem Guest Additions i przerobiłem ileś wątków z for gdzie piszą co trzeba zrobić i bez efektów. Problem jest taki że ekran mam 4k i po ustawieniu tej rozdzielczości to widzę istny slideshow na ekranie.

 

Dawno nie instalowalem VirtualBoxa pod Linuxem jednak procedura wyglada mniej wiecej tak, ze po zainstalowaniu VirtuaBoxa w systemie nastepuje kompilacja modulow kernela oraz ich zainstalowanie.

 

Kiedys trzeba bylo miec co najmniej zainstalowane paczki takie jak (nazwy nie 100% takie jak w repo):

* dkms

* gcc

* kernel devel

 

Jesli instalacja modulow kernela przebiegnie prawidlowo, to masz dzialajaca akceleracje. Jesli wystapi blad to najlepiej zajrzec do pliku log. Na 99% brakujace zaleznosci i moduly sie z tego powodu nie zbudowaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Jednak Wrzosek to wzór cnót niewieścich - ziobro zaskoczenia  https://wiadomosci.wp.pl/wplynelo-pismo-o-wycofanie-wniosku-o-uchylenie-wrzosek-immunitetu-7018310758210464a
    • Elektor śmieci zalegają w portach? Co to za clickabaitowy tytuł... ☺️ https://moto.pl/MotoPL/7,88389,30898436,chinskie-elektryki-gnija-w-portach.html#s=BoxOpImg5
    • Tak, gra chodzi dużo lepiej na nowych sterach, nawet fps wzrósł o 4/5 w 4k z 55 okolice 60  (min fps). Co do cpu i tak i nie zależy jaka lokalizacja jest. Ale tak po za tym mam 150h ledwo 50% gry 55 lvl wciąga, że nie mam słow dawno juz tak nie mialem. Wczoraj bilem 45 minut rzezikolca alfa xD on jest na 64 lvl jeden zły ruch i dead. Zabawa przednia dużo przygotowań miksowania zwojów, łuków itp. Arenę dopiero zacząłem ale jest ciężej dużo mniej miejsca ma akrobacje na super trudnym.
    • Niemcy mają szparagowy problem. Są apele, by lepiej traktować Polaków. Już za chwilę rusza sezon na szparagi w Niemczech. Uczestniczycie?  W tym roku jeszcze nie będzie dużego obłożenia, miejsce można zająć. W przyszłym  gdy na rozleje się już po Polsce 100% dobrobyt Tuska  o miejsca będzie już trudno.  Już widać odnowienie sie plag Tuska - Złotówka traci względem innych walut,   kolejne zakłady zapowiadają zwolnienia i wygaszanie produkcji. Czyż jego misją jako premiera Polski, aby nie jest by naszym kosztem łagodzić przejawy kryzysu, odczuwane przez innych, a w szczególności w Niemczech?   Teraz będziemy latać z lotnisk w Niemczech. Bronić ich również. Szef Bundeswehry gen. Carsten Bauer, napisał podczas , że jednym z priorytetów niemieckiej armii będzie "przejęcie odpowiedzialności za wschodnią flankę NATO". Niemcy sukcesywnie umniejszają rolę Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim oraz, przejmują odpowiedzialność za strategiczne sprawy Polski. 
    • I czego ten filmik dowodzi? Nie wystarczy napisać pochlebnego komentarza dla Żebrowskiego by to co mówi stało się prawdą. Brakuje mi wiedzy w tym temacie by ocenić kto ma rację w tej dyskusji. Jesteś historykiem? Masz wiedze na ten temat? Może chociaż przeczytałeś książkę o, której mowa? Zresztą to tylko fragment debaty, która ponoć trwała prawie 3 godziny więc 24 minuty rzekomej orki to nie za wiele.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...