Skocz do zawartości
Above

Porównania telefonów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wpadłem na pomysł , że przydatny byłby temat na forum dotyczący porównań telefonów. Bezpośrednie starcia np. w kwestii aparatu ,wydajności itp . Możemy wymieniać się doświadczeniami jak i taki temat może być pomocny dla osób które chciałby zobaczyć jak różnią się takie same zdjęcia wykonywane 2 różnymi telefonami.

 

Na początek aby była jakaś ciekawa treść to moje porównania telefonów w kwesti aparatów :

 

Motorola X4 vs Redmi note 5 :

https://photos.app.g...HWMnBUg2Dqg4wJ8

 

Motorola X4 vs Asus ZE520KL :

https://photos.app.g...vxF8y9nd7HzNyv7

https://photos.app.g...2T8NXFWqM9Tbti8

 

Motorola X4 vs Asus Ze520KL Vs Iphone 8 , 1 foto w sztucznym świetle :P

https://photos.app.g...Bbe6fK6askxs2F9

 

Redmi Note 5 galeria zdjęć które wykonałem :

https://photos.app.g...UsWfcwBipgq8KeA

 

Aktualnie posiadam na stanie Moto X4 i Huawei P20 więc mogę udostępnić ciekawe porównanie ;) P20 wiadomo jest znacznie lepsza.

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałam coś podobnego stworzyć, bo takiego tematu brakowało... Niestety tego nie zrobiłam ze względu na lekki brak czasu (zdążyłam jedynie wybrać zdjęcia), a teraz mnie uprzedziłeś :E. Skoro założyłeś taki temat - dorzucę coś od siebie :). Zdjęcia są "surowe", nieobrabiane w żadnym programie graficznym, tryb automatyczny.

 

iPhone X: https://imgur.com/a/MCrP35A

iPhone 6s Plus: https://imgur.com/a/p1KNF2H

Huawei P9 Lite 2017: https://imgur.com/a/lbsGZIT

 

Więcej nic ciekawego nie mam, chyba że jeszcze więcej zdjęć kota :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc czekam na Moto X4 i P20,liczę na zdjęcia wieczorem i w pomieszczeniach. Ewentualnie jakoś obiekt w ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałam coś podobnego stworzyć, bo takiego tematu brakowało... Niestety tego nie zrobiłam ze względu na lekki brak czasu (zdążyłam jedynie wybrać zdjęcia), a teraz mnie uprzedziłeś :E. Skoro założyłeś taki temat - dorzucę coś od siebie :). Zdjęcia są "surowe", nieobrabiane w żadnym programie graficznym, tryb automatyczny.

 

iPhone X: https://imgur.com/a/MCrP35A

iPhone 6s Plus: https://imgur.com/a/p1KNF2H

Huawei P9 Lite 2017: https://imgur.com/a/lbsGZIT

 

Więcej nic ciekawego nie mam, chyba że jeszcze więcej zdjęć kota :E.

 

Dzięki :) Oczywiście najbardziej podobają mi się fotki z iphone X . 6s plus myślałem że ma lepszy aparat ale telefon ma już swoje lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, do robienia fotek "z ręki" i tak nie było źle :P.

 

Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia, którymi mógłby się podzielić, to byłoby fajnie, gdyby tutaj je wrzucił - wszyscy chętnie popatrzymy :).

 

I takie pytanie - czy któryś z modów mógłby podpiąć ten wątek, żeby nie został zakopany w tym dziale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zajęcia z iPhone 7 Plus oraz Note 9, ale nie są to identyczne kadry.

Czy obrobione RAWy też się liczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie muszą być identyczne kadry, podejrzewam, że chodzi o to, żeby można było sobie zobaczyć po prostu, jakie zdjęcia robi dany telefon ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie .

 

Postaram się w najbliższym czasie wrzucić test foto Moto X4 vs Huawei P20.

Od miesiąca używam P20 , wcześniej bawiłem się moto X4. Dzieli te telefony spora przepaść cenowa ale w cale nie jest jednoznaczne ze znacznie droższy P20 jest lepszy ... Szczerze powiedziawszy to największa zaleta P20 to aparat który szczególnie świetnie radzi sobie w ciężkich warunkach oświetleniowych. Gorzej już mu idzie z makro ale nie każdy lubi taką fotografię. Niestety P20 zawiódł mnie po całości jeśli chodzi o audio , dźwięk na słuchawkach średniej klasy po kablu nie zachwyca , jest trochę cicho , nie do końca dynamicznie , troszkę nie czysto. Na BT już lepiej ale i tak nie urwa. Pod tym względem moto x4 deklasuje Huawei , jakość audio jest znacznie lepsza na każdych słuchawkach a nawet z głośnika telefonu.  Telefony dostały ostatnio update do Androida 9.0 i szczerze ten update sporo zmienił w mojej ocenie . P20 w zasadzie nie zyskał nic ciekawego , wyglad taki sam nawet gorszy , nie cierpie menu telefonu i kontaktów , jest brzydkie. Do tego nie mogę wybrac ciemnego motywu i nie ma opcji baterii adaptacyjnej. Natomiast moto X4 po update jeszcze bardziej wyładniała , wszystkie menu można sobie zmienić na 3 różne motywy , od razu wybrałem ciemny . Motka dostałą nowe gesty , łądniejszy górny pasek , aplikacja aparatu działa płynniej . Jedna spora różnica między tymi słuchawkami to jakośc rozmów i zasięg. P20 pod tym względem również przegrywa z moto , tam gdzie na moto rozmawiałem swobodnie tam p20 niejednokrotnie gubi zasięg. Wiem że jest wypasiony w innych kwestiach ale trochę zniesmaczający jest fakt że jakośc rozmów stoi na niższym poziomie.

 

Po update mam wrażenie że X4 jeszcze ciut lepiej radzi sobie z foto , zrobię na dniach porównanie P20 vs X4 , z góry wiadomo że w nocy motka przegra , ale w dzień oraz w kwesti makro może być ciekawie ;) Możliwe że na dniach wpadnie mi w ręce na testy również Motorola Z2 play która teraz jest w świetnej cenie. Szkoda że nie mam G6 plus jednak tak bardzo nie jest mi potrzebna bo nie akceptuje aż tak dużych smartfonów .

 

Ps. i niech mi ktoś powie że brak złącza jack to nie wada. Lubię słuchać muzyki i w ciągu miesiąca kilka razy zapomniałem cholernej przejściówki na usb c , jest to strasznie irytujące. Usuwanie tego złącza powinno być poważna wada wytykaną w recenzjach. Na szczęście moto x4 i z2 play tego problemu nie ma.

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20 brata negatywnie mnie zaskoczyło jeśli chodzi o zdjęcia "dzienne".

A właśnie wczoraj w nocy pobrałem port GC z pixela 3, gdzie dodano tryb nocny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20 brata negatywnie mnie zaskoczyło jeśli chodzi o zdjęcia "dzienne".

A właśnie wczoraj w nocy pobrałem port GC z pixela 3, gdzie dodano tryb nocny...

 

Nie urywa dupy w auto , w manualu po zapisie do RAW i zabawie można na prawdę fajne fotki uzyskać , tylko komu się chce za każdym razem tak bawić :) Ostatnio nasz młody miał jasełka w przedszkolu i kręciłem przedstawienie P20 w full hd z stabilizacja , jednak po wrzuceniu tego nagrania na TV to średnio to wyglądało .

 

Tyle tych telefonów już testowałem ale jakoś na razie najlepiej mi się używa Motoroli , xzy to X4 czy inne o podobnej wydajności. Może to troche fanbojstwo ale po prostu motorole sa kompletne , nie mają większych wad. Zarówno audio jak i foto jest dobre , baterie trzymaja , soft działa szybko i nie trzeba snapdragona 845. Szczerze to poza tym że P20 ma mega szybka pamieć flash i to widac przy instalacji apek to sam procek czyli Kirin 970 vs moto x4 z starym snapem 630 nie widze większych różnic w płynności. Równie komfortowo się ich używa.

 

Jestem bardzo ciekaw Moto Z2 play , szczególnie ekran , po aparat z tego co czytałem i sprawdzałem testy na YT jest trochę słabszy od X4.

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wczoraj zrobić trochę zdjęć Moto X4 vs Huawei P20. Wszystko robione na auto jak u Kowalskiego. Wygrywa Huawei P20 . Motka miała problem z złapaniem ostrości kropelki wody na galazce. Ale przewaga moim zdaniem nie jest wielka .

 

Galeria : P20 VS Moto X4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie działa HDR na moto, obejrzałem najpierw w ciemno i kilka zdjęć bardziej spodobało mi się z moto :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie działa HDR na moto, obejrzałem najpierw w ciemno i kilka zdjęć bardziej spodobało mi się z moto :o

Jak mam być szczery to niektore foty na Moto bardziej mi się podobaja. W P20 jest jeszcze taki problem ze HDR nie działa automatycznie tylko ręcznie trzeba wybierać tryb co moim zdaniem jest kiepskim rozwiązaniem. Preferuje jak ta opcja jest auto i samo wykrywa gorsze oswietlenie i podbija HDR tak jak robi to Moto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jak obejrzałem zdjęcia i później sprawdziłem, który telefon zrobił moim zdaniem lepsze foto pod kątem kolorów, tła, szczegółowosci z bliska i to, co dalej...

Kto i co tak zachwala w tym Huawei? Nocne w trybie nocnym są ok, ale te dzienne, nawet w slabym świetle (no bo zima, szaro itp, pod mostem blablabla) to w większości Huawei dostaje po tyłku. Zdjęcie gałązki, mchu na kamieniach, skody są po prostu lepsze z moto.

I teraz pytanie, czy to moto takie dobre czy Huawei dupny? Ja stawiam tak po środku, czyli że moto bardzo dobra w swej klasie a Huawei... Słaby jest.

Porównywalem zdjęcia mojego HTC z P20 brata, głównie robione w mieszkaniu nocą przy energooszczędnych żarówkach (nie Led) i ciężko było porównać. W znaczeniu że u11 robił zdjęcia wyraźnie lepsze. Ale im ciemnej tym Huawei wychodził na prowadzenie.

Tryb nocny w P20 mimo iż bardzo dobre zdjęcia robi ma jedną główna wadę... Min 30 sek jak nie minute trzeba trzymać telefon nieruchomo. Brat musiał przyłożyć do szyby w oknie, oprzeć telefon o ramę okna aby go unieruchomic i rzeczywiście - wow, gdzie okiem nic nie było za oknem widać. Ale jak już zdjął go z okna i trzymał go w rękach, to te drobne poruszenia wynikające choćby z oddychania czy bicia serca już miały wpływ na jakość zdjęcia. Moim zdaniem P20 w trybie nocnym to tylko na statywie. Bez trybu nocnego szału jako tako nie ma.

 

Moto super. Szkoda że nie ma stabilizacji, bo byłby wtedy killerem. Moim zdaniem wygrał to porównanie bezapelacyjnie.

 

Aha, zdjęcia oglądałem na telefonie.

 

Czekam(y) na foto z. Asusa, najlepiej vs motka i Huawei. Asus może tu baaaardzo namieszać, wszakże to poziom p10, g6 czy s7.

 

Btw, obawiam. Się, że mam chore wymagania co do telefonu. Mimo, iż Asus z3, cool czy u11 zadowalaly mnie w mniejszym lub większym stopniu jeśli chodzi o dzienne zdjęcia tak cały czas brakuje mi nocnych. A wychodzi na to, że po prostu chciałbym aby zdjęcia wychodzimy tak, jak sam widzę dana scenę. A to chyba na razie nie jest możliwe, no, może P20 pro albo mate 20pro na stawywie mi to zapewnia.

Moto super że się powtórzę :) wskakuje u mnie w rankingu tuż obok zenka trzeciego w oparciu o zdjęcia dostępne w sieci.

 

I chyba potwierdza się to, co piszą różni recenzenci, że aktualnie telefony niezależnie od ceny, czy to 1000zl czy 2000zl w dobrym świetle nie ma znaczących różnic w jakości zdjęć. A mało kto zdjęcia ogląda w powiększeniu maksymalnym a dopiero tam wychodzą różnice, i to często drobne ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się najpierw do wypowiedzi Petru :)

 

Fakt w dzień oprzy dobrym świetle Moto X4 mocno rywalizuje z Huawei P20 , kolorstyka często bardziej odpowiada mi po stronie moto, cienie również , działanie automatycznego HDR to też super sprawa , niestety w P20 sami musimy go załączyć co nie zawsze jest korzystne. P20 lepiej łapie ostrośc małych obiektów , motorola np. miała problem z kropelką wody na gałązce a P20 w miare yszbko sobie z tym poradziło . Im ciemniej tym P20 lepiej ale to raczej nikogo nie zaskakuje. P20 robi również szybciej fotki . Moto X4 jako as w rękawie ma obiektyw szerokokątny który moim zdaniem nie jest aż taką kupą jak go oceniali w pierwszych recenzjach , przy dobrym świetle może zapewmnić fajne zdjęcię z szeroką sceną. Takie rzeczy docenia się w momencie kiedy potrzeba sfotografować coś dużego a nie ma na to zbytnio miejsca. Tryb portretowy w Huawei również jest lepszy , lepiej odcina krawędzie i fajnie zamazuje tło , jednak biorąc pow uwagę różnice x2 w cenie tych telefonów to Motorola X4 radzi sobie super. Nie podoba mi się tylko w moto to że przy mniejszej ilości światła traci się kolorystyka zdjęć.

 

Teraz nowy temat , mam Motorole G6 czy X4 przed sobą , nie chce mi się robić fototestu bo wyraźnie wygrywa X4, G6 ma tylko ładniejsze kolory ale szczegółowość zdjęć jest słabsza ,a nawet samo działąnie aplikacji aparatu jest znacznie gorsze , tzn. widac znacznie gorszą płynność względem G6. Kolejna sprawa to ekrany , G6 niby fajnie bo ma większy w standardzie 18:9 jednak X4 pomimo mniejszego ekranu miażdzy G6 pod względem kolorów , czerni , bieli , kątów. Niby G6 tak dobrze oceniali za ekran ale X4 wygląda jak telefon o klase wyżej pod tym względem. Dalej idąć obydwa telefony mają złącze jack jednak X4 równiez tutaj radzi sobie znacznie lepiej , dźwięk z słuchawek jest głośniejszy , bogatszy , mozna usłyszeć więcej szczegółów. Nie pomaga moto G6 żaden equalizer. Bateria również na + w Moto x4 z racji mniejszego ekranu. Suma sumarum jedyny plus G6 to dodatkowy slot na kartę , jednak za 800-900zł jak ktoś chce kupić motorole to tylko i wyłącznie polecam X4 , jest to telefon klase wyżej . Zapewne w starciu z G6 plus może byłoby ciekawej , jednak G6 plus ma ciut lepszy ekran i aparat , nie wiem jak jakośc dźwięku na słuchawkach.  Moto G6 osobiście mnie zawiodło , nie jest złe ale w cenie praktycznie X4 nie oferuje nic ciekawego . Wiem że recenzje są inne ale to moje prywatne spostrzeżenia. X4 ma również już od miesiąca Androida 9.0 a G6 jeszcze się nie doczekała.

 

Tutaj na koniec mały dowód na to że te telefony posiadałem :)https://photos.app.g...RNfjNmv7ecDxFL8 , dodatkowo Moto X4 po update do Android 9.0 i ustawieniu baterii adaptacyjnej wykręciła u mnie 3 dni pracy z ponad 4h SOT !  Co prawda wiele jej nie używałem patrzac na sot ale przy SOT rzędu 6-8h zapewne wytrzyma spokojnie 2 dni co na 3000 mAh jest świetnym wynikiem moim zdaniem.

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kolejna ciekawostka , szybkie spotan foto kwiatków w biurze P20 vs moto x4 i ta druga robi moim zdaniem lepsze foty w tym przypadku

 

https://photos.app.g...dUEPi1im1nve546

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem przeciez, że motka w większości przypadków we wcześniejszym Twoim zestawieniu zrobiła lepsze fotki. Ten P20 jest przereklamowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem przeciez, że motka w większości przypadków we wcześniejszym Twoim zestawieniu zrobiła lepsze fotki. Ten P20 jest przereklamowany ;)

 

P20 jest nie równy , czasem zrobi super foto a czasem to troche wstyd na ta klasę. Moto X4 raczej nie ukrywa nic , w dzień radzi sobie świetnie w każdych warunkach nawet pod wodą , w nocy się poddaje przez ciemniejszy obiektyw i brak OIS , chociaż i tak nie jest tak źle. Nam oto tez moge z reki ustawić czas naświetlania na 5 czy 30 sek zostawić ją nieruchomo i zrobi ładne foto. Z ręki jednak nie ma szans zrobić :)

 

Chyba zosbie zostawie moto x4 na dłużej , P20 wzbudził we mnie niesmak . Czekam na nową serie moto G7 , powinno być jeszcze lepiej chociaż nie widze aby dawali obiektyw szerokokątny jako opcje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem Zenfona 5 ZE620KL na testy. Porównuje go do mojego Huawei P20 i mam jeszcze sample z Redmi Note 5 i Motoroli X4. Pierwsze wrażenia całkiem pozytywne , bardzo dobry dźwięk z głośnika , super ekran , dobry dźwięk na słuchawkach (jednak mimo wszystko wydaje mi się że do jakości z moto X4 brakuje) całkiem spoko system ZeNUI. Udało mi się po ciężkich bojach zrobić update sytemu (musiałem ręcznie...) . Aparat nie miałem okazji testowac na zewnątrz tylko w domu przy sztucznym świetle. Moim zdaniem w takich warunkach jest kiepsko jak na parametry aparatu. Niby odwzorowanie barw jest całkiem dobre ale jest sporo szumu praktycznie na każdym foto . Wydaje mi sie ze lepiej tu sobie radziła moto X4 a do P20 to nawet nie ma startu. Przetestuje aparat na zewnątrz to dam galerie i opinie , ale z tego co widzę żaden OIS i jaśniejszy obiektyw nie pomoże tu aby fotki były chociaz na poziomie Moto X4 która bardzo lubię.  Poza aparatem resztarobi dobr wrażenie , no może poza tym że Redmi Note 5 z tym samym procesorem działał szybciej .

 

aha obiektyw szerokokątny to totalna kupa , moto X4 krytykowali że ma słaby ten obiektyw ale przy zenfone 5 to klasa wyżej .

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie smartfony są coraz lepszej jakości i można nimi robić profesjonalne zdjęcia… Przydatny dla fotografa może się okazać statyw fotograficzny z uchwytem na smartfona, chociażby taki jak ten https://mitoya.pl/statywy-amatorskie/3993-zestaw-lekki-statyw-fotograficzny-z-glowica-3d-160cm-uchwyt-na-smatfona.html . Statyw jest w pełni profesjonalny, posiada wszelkie wyposażenie potrzebne amatorom fotografowania - jego wszechstronność sprawia, że jest bardzo dobrym towarzyszem w podróży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...