Skocz do zawartości
Hitman3003

Kabel HDMI do telewizora 4K 120 Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na wstępie powiem, że w tym temacie jestem laikiem, a moja wiedza pochodzi jedynie z Internetu.

 

Posiadam nowo zakupiony telewizor 4K LG B8 55", który wedle zapewnień producenta jest w stanie wygenerować 100 czy tam 120 Hz w rozdzielczości 4K. Tuż obok stoi komputer stacjonarny (specyfikacja w opisie). Zamierzam kupić kabel HDMI, by móc sobie odpalić jakiś film z kompa, czy pograć w FIFĘ z kolegami (konsoli nie mam i prawdopodobnie nigdy nie będę miał, #pcmasterrace).

 

Czytałem, że aby w pełni wykorzystać możliwości matrycy (4K@120 Hz), powinienem zaopatrzyć się w najnowszy standard kabla HDMI oznaczony, jako "2.1". Mimo, że poprzedni standard oferuje przesyłanie obrazu w jakości 4K@60Hz, zdrowy rozsądek podpowiada mi, że nie warto bawić się w półśrodki i w tym przypadku lepszym wyborem będzie najnowszy standard. Tak, wiem, że nawet mój PC będzie miał problem z osiągnięciem takiej jakości obrazu, ale kabla nie kupuję na rok i szkoda by było, gdyby w przyszłości okazał się wąskim gardłem w przesyłaniu obrazu.

 

Moje pytanie brzmi natomiast: Czy ktoś z Was zetknął się ze standardem HDMI 2.1 w sklepach detalicznych? Problem polega na tym, że szukałem go na zarówno na Allegro, jak i przez wyszukiwarkę, ale nic nie mogłem znaleźć. Jeśli tak, mile widziane będą linki prowadzące do sklepów. Rozumiem, że jest to dosyć nowy standard i w naszym kraju nad Wisłą może okazać się egzotyką, ale gdzieś przecież musi być dostępny :E

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i życzę miłego popołudnia! :thumbup:

Edytowane przez Hitman3003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 2.1 jeszcze nie ma. Co prawda kable były już prezentowane na targach i może nawet gdzieś tam są dostępne, ale ani w karcie graficznej ani w LG nie masz HDMI 2.1, tylko HDMI 2.0.

 

Nie puścisz sygnału po HDMI 4K 120Hz.

120Hz możesz uzyskać w tym wypadku na 1080p.

Oczywiście kabel HDMI 2.0 do tego jest potrzebny.

 

Nie jest na razie potwierdzone nawet czy modele na 2019 będą już miały HDMI 2.1. Vincent z HDTVTest dzielił się ostatnio swoimi spostrzeżeniami jakoby raczej trzeba było na to czekać do 2020 r.

 

KARpm8V.png

 

Tu masz podobny temat z listopada:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/46012-jaki-hdmi-do-przesy%C5%82u-gry-120-hz-4k/

 

+

 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...