Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pretous

Problem z baterią Moto X play

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kłopot z baterią w telefonie Motorola Moto x Play. Problem objawia się tym, że w losowych momentach telefon w momencie pokazuje, że bateria ma 0% i się wyłącza. Po ponownym uruchomieniu dosłownie po kilku sekundach znów wraca pierwotny stan baterii.

 

Nie ma znaczenia, czy ma 100,80 czy 30% baterii.

 

Nie ma znaczenia, czy telefon jest obciążony.

 

Nie ma znaczenia, czy tego telefonu wgle używam.

 

Nie ma znaczenia, czy jest ciepło czy zimno.

 

Jest co całkowicie losowe.

 

I tutaj pojawiają się moje pytania:

 

Czy winna za to jest bateria / jakiś czujnik / software ?

 

Czy jest to niebezpieczne ?

 

(jeśli to wina baterii) Czy polecacie wymienić baterię, czy telefon ?

 

Czytałem kilka tematów, i pisali tam, że to wina baterii, lecz tam telefon wyłączał się pod obciążeniem lub pierwotny stan baterii wracał dopiero po podpięciu pod ładowarkę i zaraz po odłączeniu znów się wyłączał.

 

Z góry dziękuję za wszelakie informacje i pomoc :)

 

Miłego dnia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis, bo może to być bateria ale też płyta główna (moduł odpowiedzialny za zasilanie).

Daj fona na ekspertyze o ile droga nie jest, to będziesz wiedział co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym czy drugim przypadku jest sens naprawy ? Jak sądzicie jaki będzie koszt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria to kilka stów. Płyta nie mam pojęcia.

A czy warto naprawiać to sam sobie odpowiedz. Jak dla mnie x play to już tylko do dzwonienia jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne mi kilka stów :)

A co z bezpieczeństwem użytkowania tego telefonu póki działa ?

post-493707-15438675490272_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne mi kilka stów :)

A co z bezpieczeństwem użytkowania tego telefonu póki działa ?

to jest cena w sklepie, który jej nie ma - tak się wystawia, żeby nikt nie kupił za absurdalną kwotę, kiedy towaru nei ma na stanie. Wymiana razem z baterią kosztuje ok. 200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest cena w sklepie, który jej nie ma - tak się wystawia, żeby nikt nie kupił za absurdalną kwotę, kiedy towaru nei ma na stanie. Wymiana razem z baterią kosztuje ok. 200 zł.

A co do bezpieczeństwa używania telefonu w takim stanie ? ktoś coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam - pomijając kwestie wygody, kiedy nie wiesz, kiedy ci się zawiesi/wyłączy, to może się z nią stać coś poważniejszego. Ja bym udał się do serwisu i chociaż poprosił o diagnozę, jak sugerował Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w życiu nie kupię xiaomi, więc niech ktoś inny się wypowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ... Gwarancja ... Czy to ma jakieś w sumie znaczenie ? Już bawiłem się z gwarancją producenta i nikomu nie polecam ;/ a co do dystrybucji ... Czemu europejska jest lepsza ? Dochodzi też fakt, że na ten telefon wydałem 1300 zł i wystarczył na 3 lata ... Odechciało mi się wydawać nie wiadomo ile na telefon. Jedyne co to słyszałem, że 3/32 ma problemu z przycinaniem. Ja telefon potrzebuje głównie do internetu i mniej wymagających aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ... Gwarancja ... Czy to ma jakieś w sumie znaczenie ? Już bawiłem się z gwarancją producenta i nikomu nie polecam ;/ a co do dystrybucji ... Czemu europejska jest lepsza ? Dochodzi też fakt, że na ten telefon wydałem 1300 zł i wystarczył na 3 lata ... Odechciało mi się wydawać nie wiadomo ile na telefon. Jedyne co to słyszałem, że 3/32 ma problemu z przycinaniem. Ja telefon potrzebuje głównie do internetu i mniej wymagających aplikacji.

Gwarancja ma znaczenie - taki sam telefon jak ty, miała moja żona i padł w niej czujnik zbliżeniowy oraz telefon nie chciał się zaktualizaować do Nougata. Oddałem na gwarancję, wymienili płytę i czujnik i telefon działał jak nowy.

Co do europejskiej dystrybucji, to czasem nie ma to znaczenia, ale np. w przypadku samsungów może być problem z aktualizacjami (musisz czekać na to, aż takową wypuści operator z danego kraju, na rynek którego przeznaczono pierwotnie telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja ma znaczenie - taki sam telefon jak ty, miała moja żona i padł w niej czujnik zbliżeniowy oraz telefon nie chciał się zaktualizaować do Nougata. Oddałem na gwarancję, wymienili płytę i czujnik i telefon działał jak nowy.

Co do europejskiej dystrybucji, to czasem nie ma to znaczenia, ale np. w przypadku samsungów może być problem z aktualizacjami (musisz czekać na to, aż takową wypuści operator z danego kraju, na rynek którego przeznaczono pierwotnie telefon.

Tylko tutaj jest gwarancja, tyle, że sklepu,a nie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model wylicytowany za śmieszne pieniądze. Miałem podobnie (losowe wyłączenie) jak włączyłem za dużo rzeczy i było poniżej 40% baterii. Zdarzało się również (ale rzadko), że wyłączał się przy nawet np.70% Zauważyłem że wszystko zależy czym ładujemy... Odpadają na pewno ładowarki z szybkim ładowaniem :kwasny: albo kiepskie chińczyki. Ładuję go teraz zwykłą ładowarką lenovo 5V 2A i w samochodzie jakimś układem z chin na LM2596 Telefon po tych ładowarkach na pewno dłużej trzyma, nie wyłącza się gdy jeszcze ma sporo % baterii. Zdarza się, że wyłączy się gdy odpalę za dużo ale już poniżej 20% nie jak wcześniej 40%.

 

Z tego co wiem ludzie wymieniali w CTDI za~100PLN (Nie znam serwisu), na allegro była do niedawna bateria za 50PLN (teraz nie widzę) lub u chińczyka 10$.

 

Ogólnie w tym modelu było sporo problemów z baterią. Ludzie używający szybkiego ładowania miewali problemy już nawet po pół roku używania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli telefon ma baterię niewyjmowalną, to tak jak na całe urządzenie, gwarancja jest 2 lata. Dziś dzwoniłem do CRDI (dawniej Regenersis) i potwierdzili mi, że robią to w ramach gwarancji - mam zamiar dać do nich swoją Moto Z Play, aby przed końcem gwarancji wymienili mi baterię na nową, bo stara już nie jest taka świetna jak w nowym telefonie. Koszt wymiany poza gwarancją dla Twojego modelu to 108,77 zł brutto, więc jak nie chce Ci się użerać ze sprzedawcą, to za niecałe 110 zł masz wymianę baterii w autoryzowanym serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już na moto x play nie mam gwarancji. Telefon ma ponad 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 110zl brutto, o ile telefon wciąż zadowala to bym się nie zastanawiał i wymieniał baterie. To koszt niewiele wyższy niż ekspertyza (z 50zl + KW).

 

A jeśli chcesz zmienić telefon i przesiąść się na coś "aktualnego" to określ wymagania. Coś się pomoże wybrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wysłałem na serwis 5dni przed końcem gwarancji moto x style do cdti i wymienili mi baterie na nówkę w ramach gwarancji. Jest to bateria zintegrowana i lenovo wymienia bez szemrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ... Co do naprawy, to na prawdę chyba go naprawię, lecz nadal obawiam się, czy to na pewno bateria .. żeby nie wymienić bez sensu.

A co do nowego to raczej do 700 zł to jedynie właśnie ten redmi note 5 3/32. Chyba, że się mylę

Kwestia baterii jest też taka, że to już jednak zamiennik ... Z tym jest jak z loterią (na podstawie innego telefonu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm ... Co do naprawy, to na prawdę chyba go naprawię, lecz nadal obawiam się, czy to na pewno bateria .. żeby nie wymienić bez sensu.

A co do nowego to raczej do 700 zł to jedynie właśnie ten redmi note 5 3/32. Chyba, że się mylę

Kwestia baterii jest też taka, że to już jednak zamiennik ... Z tym jest jak z loterią (na podstawie innego telefonu )

 

Masz racje, to zbyt nietypowe na baterię. Co do telefonu to polecam pepper.pl Tam są fajne oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...